Згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя (Оріоністки)

В Україні сестри-оріоністки (згромадження Малих Сестер Місіонерок Милосердя) працюють від 1992 року, а через три роки вони почали служіння в Харкові.

Спочатку сестри працювали в Харкові з дітьми вулиці, потім, досліджуючи причину дитячої безпритульності, прийшли до висновку, що потрібно працювати з матерями. Бо діти або були викинуті на вулиці, або тікали з інтернатів, або жили з такими батьками, від яких тікали. Коли сестри побачили таку кричущу проблему, вони розуміли, що взяти до себе дітей вони, як іноземки, не могли, тому вирішили робити проект для дітей з матерями. Це сестри перші подали руку тим жінкам, які готові змінювати своє життя. У 2000-х роках в партнерстві із Всеукраїнським благодійним фондом «Деполь Україна» сестри відкрили у своєму домі в Коротичі поблизу Харкова Центр матері та дитини для вагітних жінок і молодих жінок з дітьми до 5 років, які не мають постійного місця проживання і опинились в кризовій життєвій ситуації.
 
На сьогоднішній день через перший “Дім Надії” пройшло вже 45 таких жінок. Специфіка таких Домів в тому, що перший дім – інкубаційний. В ньому проживають жінки, які мають народити, і ті, які тільки но прийшли, рятуючись від різних обставин. Під керівництвом і наставництвом сестер-оріоністок жінки народжують і вчаться доглядати за немовлям: сповивати, купати, годувати, вести господарство і всьому необхідному в самостійному житті. В кожному домі жінки перебувають рік. Далі переходять до другого Дому, де на другому етапі пробують повністю самостійно вести власне господарство. Жінки мають свою власну кімнату, самостійно готують їжу, кожна сама пере собі і дитині речі. При цьому Домі працює Дитячий садочок, де працюють професійні вихователі. Віддавши дитину до садочка, мати може піти на працю. Так жінки перевіряють свої сили. В Другому домі 12 апартаментів для таких жінок.
 

В “Домі Надії”  жінкам надають не тільки місце проживання, а й психологічну, духовну, медичну і юридичну допомогу. Більшість бувають настільки безпорадними, що навіть не знають, що від держави мають право на допомогу. Їх реєструють , і вони отримують державні виплати. Тож працюючи з цими жінками і бачачи плоди такої допомоги, виникла ідея розширити проект і створити третій Дім, в якому жінки зможуть отримувати ще й профорієнтацію. В 2018 році завдяки допомозі Святішого Отця Франциска “Акція Папа для України” було придбане приміщення, щоб втілити цю ідею. 19 жовтня 2019р. Релігійна місія «Карітас-Спес» у межах проекту «Надія» урочисто відкрила третій дім для самотніх матеріви – “Дім Святого Йосифа”.

 
Контактна інформація: смт Коротич, вул. Агрономічна, 5, Харківський р-н,Харківська обл.,62454,Україна