Сестри Уршулянки Серця Ісуса Конаючого

Згромадження Сестер Урсулянок Серця Ісуса Конаючого (USJK). Згромадження Сестер Уршулянок, яке інколи називають уршулянками сірими, це одна з багатьох гілок уршулянської родини, яка була утворена у 1535 році св. Ангеліною Мерічі. Згромадження було засноване св. Уршулею Ледуховською у 1920 році.

Особливим завданням Згромадження Сестер Уршулянок у Церкві є проголошення Христа, любові Його Серця – через виховання і навчання дітей і молоді, служіння людям найбільш потребуючим і скривдженим, а також через інші форми діяльності, скеровані для євангелізації світу… Навчання та виховання, а також допомога убогим – це основна апостольська діяльність в усіх країнах, в яких живемо. Сестри прагнуть йти дорогою євангелізаційного радикалізму і братнього служіння через свідоцтво особистого життя і сестринської єдності у спільноті, катехитичну, виховну та навчальну заангажованість, харитативну та місійну.

В Україні душпастирську працю сестри розпочали у 1988 році запрошення о. Броніслава Бернацького. Спочатку сестри допомагали в апостольсько-виховній праці в м. Бар і Жмеринці. В 1990 році утворилася перша самостійна спільнота сірих уршулянок у Чернівцях на Буковині. Наступного року сестри розпочали працю в Кам’янці-Подільському. В цих спільнотах сестри займаються катехитично-виховною працею серед дітей та молоді. Ведуть різні парафіяльні групи з дітьми, молоддю та дорослими. Займаються харитативно-суспільною працею, допомагаючи найбільш потребуючим. В 1997 році сестри розпочали своє служіння для Церкви в парафії святого Йосипа в Дніпрі.  З 2005 року в Україні Монастир існує як самостійний Центр (Провінція).

На даний час Згромадження нараховує 900 сестер, які працюють майже у 100 спільнотах, в 14 країнах, на 5 континентах: в Польщі, в Італії, у Франції, в Німеччині, в Фінляндії, в Україні, в Білорусії, в Росії, в Канаді, в Аргентині, Бразилії, Болівії, в Танзанії та на Філіпінах.