Домініканці

Орден проповідників (лат. Ordo Praedicatorum) — заснований 1215 року в Тулузі святим Домініком чернечий Орден. Членами Ордену є отці-монахи, брати-монахи, монахині, а також миряни-помічники. З лав Ордену вийшли такі видатні постаті, як Тома Аквінський, Томмазо Кампанелла, Майстер Екгарт, Фра Анджеліко, Альберт Великий, Венсан Феррер та інші.

Провінційний вікаріат України (повна назва – Вікаріат України св. Михаїла Архангела Польської провінції) – це спільнота домініканців, які живуть і служать Господу та Його Церкві в Україні. Як монахи-домініканці ми передусім служимо місцевому Люду Божому проголошенням Слова і послугою мислення.

Ще від початку ХІІІ століття, коли в Київ прибули перші домініканці, історія нашого Ордену була тісно пов’язана з історією Київської Русі. Домініканська Руська провінція, адміністративна одиниця нашого Ордену, що включала всю сучасну України і простиралася далеко за її межі, існувала до кінця Другої світової війни. У той час домініканців вигнали з Радянського Союзу. Багато з них було вбито в часах Другої світової війни, деколи – цілими монастирями.

Відновлюючи домініканську присутність на цих землях, ми усвідомлюємо, що, незважаючи на численні ідеологічні міфи, чорно-білі монахи завжди були частиною «культурного коду» України, її духовної і культурної спадщини. Сьогодні ми відновлюємо нашу присутність проповідуючи, навчаючи, дискутуючи і вділяючи таїнства. Ми прагнемо знову бути невід’ємною частиною українського суспільства, жити культурним і науковим життям нашого регіону, вести чесний діалог з усіма людьми доброї волі, наслідуючи приклад святого Домініка, керовані милосердною рукою Бога.

Харківський осередок Ордену розташовано при парафії на Новій Баварії.

Youtube канал

Facebook