Наша Церква

Католицька Церква – це спільнота християн, які вірують у Всемогутнього Бога в Трійці Єдиного: Отця, і Сина, і Святого Духа. Отець є Творцем Всесвіту; Син, Ісус Христос, приніс  людям спасіння; Святий Дух, який присутній в Церкві, оживляє та освячує її по всьому світі.

Католицька (з грецької «католикос») означає «Соборна», або ж «Вселенська». Це Церква, яку Ісус Христос заснував на фундаменті Дванадцятьох Апостолів, щоб вона несла Його спасіння через проповідування Доброї Новини всім народам без винятку.

Основною адміністративно-територіальною одиницею РКЦ є дієцезія (єпархія), очолювана єпископом. Окремі дієцезії мають вищий статус архідієцезії (архієпархії). Кілька дієцезій можуть бути об’єднані у митрополію, церковну провінцію, кілька митрополій — у церковний регіон. Єпископи більшості країн об’єднані в конференції єпископів, повноваження яких чітко визначені. Папа Римський призначає вищих ієрархів церкви (кардиналів, патріархів, митрополитів, архієпископів та єпископів); разом зі Святою колегією керує католицькою ієрархією й окремими єпархіями.

Кожна дієцезія (єпархія) складається з парафій – громад вірних Ісусу Христу, підлеглих правлячому єпископові й керованих настоятелями.

У парафіях сповіщається Слово Боже, вірні настановляються в істинах Христової віри, здійснюється діяльність, яка стверджує євангельських дух, уділяються сім Святих Таїнств : Хрещення, Миропомазання, Євхаристії, Покаяння і Примирення (Сповіді), Єлеопомазання, Священства, Шлюбу.

Таїнство Хрещення зв’язує людину з Христом, звільняє від первородного гріха, робить її членом Божої Церкви та спадкоємцем Царства Небесного. В таїнстві Миропомазання людина приймає дар Святого Духа та зміцнює свій зв’язок з Божою Церквою. Євхаристіяджерело і вершина християнського життя – впроваджує людину в сопричастя з Ісусом Христом і дозволяє вже на землі куштувати Небесних Дарів. В таїнстві Покаяння і Примирення (Сповіді) Господь, в своєму безмежному милосерді, відпускає людині гріхи і примиряє її з Собою та Церквою. Через Єлеопомазання (намащення хворих) Ісус Христос уділяє хворому духовну силу та зцілення. Через таїнство Священства Бог посвячує покликаних чоловіків на священників, щоб, діючи від імені Ісуса Христа, проповідували слово Боже, відпускали гріхи та звершували Святу Літургію для освячення християн. В таїнстві Шлюбу Ісус Христос єднає в нерозривному союзі чоловіка й жінку, благословляє та освячує їх. 

Моральне життя в Католицькій Церкві регулюється Десятьма Божими Заповідями. Це шлях свободи, яким християнин слідує за Ісусом у напрямку вічного життя. Десять заповідей стосуються усіх сторін людського життя і в них виражені основні принципи поведінки людини стосовно до Бога та інших людей.

Милосердя – це служіння, яке виконує Церква, щоб допомагати людям у їхніх стражданнях і потребах як духовних, так і  матеріальних. Через це служіння християни проявляють любов до ближнього, якої навчав Ісус Христос. Особливо милосердя проявляється в турботі про найбільш знедолених братів та сестер.

Католицька Церква продовжує місію свого Засновника і Глави – Ісуса Христа: проповідує Євангеліє всім народам. Кожного, хто, почувши Добру Новину, хоче прийняти Христове спасіння, Церква з радістю приймає в свою спільноту, огортає материнською опікою і обдаровує духовними дарами, які отримала від Бога і які потрібні людині для спасіння.