Місіонери святого Вікентія де Поль

Конгрегація Місії була заснована святим Вікентієм де Полем в 1625 році. Сьогодні вона налічує близько 4000 членів, які працюють в 86 країнах світу.

Священики-місіонери ще є в світі знані як «лазаристи» або «вікентійці», проводять парафіяльні місії, займаються пасторальною діяльністю, дбають про виховання майбутніх священників і духовне керівництво сестер Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля.

Членами Конгрегаціі Місії є учні Христа, котрих Бог покликав до цієї спільноти, щоб продовжували місійне послання Христа. Зі всіх своїх сил вони намагаються відповідати своєму покликанню тим, що розвивають діяльність згідно науки, духа і Правил св. Вікентія де Поля.

Що для них характерні:

 • Спільна апостольська праця;
 • Братерське життя в спільноті;
 • Дотримання правил Згромадження;
 • Складання чотирьох вічних обітів:
 1. Чистоти
 2. Вбогості
 3. Послуху
 4. Витривалості в Конгрегації Місії, проголошуючи Євангеліє вбогим.

Ціллю Конгрегаціі Місії є наслідувати Ісуса Христа, проголошуючого Євангеліє вбогим в дусі св. Вікентія де Поля:

 • Намагаються якнайкраще вдягнутись в Христа, щоб осягнути досконалість свого покликання.
 • Проголошують Євангеліє вбогим.
 • Допомагають духовним та світським особам в їх особистій формації.

Джерелом їхньої праці та діяльності є молитва. До спільноти віддають себе і все своє.  Вони ведуть спільне життя в любові, яка є опорою їхньої апостольської діяльності.

 

Віце-Провінція Свв. Кирила і Мефодія

Діяльність Місіонерів Святого Вікентія де Поль у Східній Європі бере свій початок з 1651 року, коли ще був живий засновник Конгрегації святий Вікентій де Поль. Спочатку священики працювали на території Польщі. Поступово їхня робота розросталася і поширювалася далі на Схід. У той час священики керували Духовною Семінарією у Вільнюсі, а також з’явилися нові місіонерські центри в Білорусі, Україні та Росії.

Після революції 1917 року місіонери змушені були залишити місця своєї душпастирської діяльності. Комуністична епоха не дозволяла вільну діяльність священиків на території колишнього СРСР. У результаті “перебудови” в кінці 1980-х років настав час відносної свободи віросповідання.

Священники з Конгрегації повернулися працювати на Схід з Польської, Словацької та Словенської провінцій. На сьогоднішній день це Україна, Білорусь, Росія.
Рішенням генерального настоятеля 1 січня 2001 року на території цих країн було засновано Віце-провінцію Свв. Кирила і Мефодія, до складу якої входить шість місіонерських громад.Працюють священники з Польської, Словацької, Ірландської і Словенської провінцій, а також кілька місцевих священників.

Центральний будинок і управління провінції знаходяться в Києві. Тут також діє вища семінарія і в майбутньому планується відкрити парафію. На західній Україні знаходиться дві парафії: у м. Сторожинець – на Буковині та в м. Перечин – на Закарпатті. У Перечинській громаді працюють чотири священики, які служать вірним у шести населених пунктах. На Закарпатті служить наш побратим владика Мілан Шашік СМ, який є Апостольським адміністратором Мукачівської Єпархії. На Буковині, у м. Сторожинці працюють двоє священиків і один диякон, які обслуговують вірних у кількох населених пунктах. На сході України знаходиться харківська громада, де працюють троє священиків і один диякон. У київській громаді живе троє священників і четверо семінаристів. Один побратим з Австрійської провінції викладає філософію у вищій Духовної семінарії Київсько-Житомирської Дієцезіі у Ворзелі.

Із хроніки парафії св. Вікентія де Поля м. Харків

Молитви на Салтівці

26.12.1993 року (неділя) – парафіяни з парафії на Гоголя, 4 разом із Дочками Милосердя Анелею Нємєц і Богуславою Яворовською і настоятелем отцем Юрієм Зімінським поїхали молитись на Салтівку, біля кінотеатру «Познань». Була молитва, проповідь. І на цій території вирішили закласти Чудотворний Медальйон. Парафіяни в своїх молитвах просили Бога через посередництво Пресвятої Богородиці, щоб в цьому районі міста з’явилась нова парафія.

Різдво 1994 року

26.12.1994 року після вечірньої Служби Божої отець Юрій Зімінський в оголошеннях повідомив радісну новину. За рішенням духовної влади нам дозволено на Салтівському масиві міста Харкова зареєструвати ще одну Римо-Католицьку спільноту (парафію) і тому зараз йдемо до кінотеатру «Познань» для проведення чергової молитви за нову парафію.

Заснування парафії св. Вікентія де Поля

Настав 1995 рік. Віруючі, що живуть на салтівському масиві, старанно моляться за успішну реєстрацію Римо-Католицької парафії. В кінці лютого 1995 року до Харкова приїхав  знову отець Мілан Шашік СМ, тодішній секретар Нунція Антонія Франко. Перемовини з отцем Юрієм і отцем Міланом про реєстрацію нової парафії на Салтівці проходили в квартирі родини Дурави. Вони тривали досить довго і було обговорено всі деталі.

Після всіх формальностей з документами виникло питання про пошук місця для проведення богослужінь, але Бог допомагає вирішити і це питання.

Згадки Йосипа Броніславовича Дурави, вибраного зборами парафії старости:

«Я працював замісником директора фірми «Укрвостокреставрація». Йдучи до гаражу за машиною, який знаходиться в 100 м від теперішнього храму, де був захований другий Чудотворний Медальйон, я зустрів колишнього директора радгоспу «Кутузовка» – Землякова Олексія Івановича. Я в нього поцікавився, чи нема порожнього вільного приміщення десь в цьому районі. І він мені запропонував забрати покинуте приміщення колишнього радгоспного дитячого садка. Не втрачаючи моменту, ми оглянули запропоновану будівлю і прилеглу територію. І хоча все воно було в занедбаному стані, але місце розташування мені дуже сподобалось. Я одразу ж подумав про створення тут нашої нової парафії. Подякувавши, я пообіцяв дати відповідь за декілька днів…

Ввечері по телефону я зателефонував о. Юрію Зімінському, розповів йому про новини. Отець Юрій пообіцяв, що наступного дня зранку він разом зі своїм вікарієм Павлом Островським приїдуть оглянути запропонований об’єкт. Рівно о 6 годині ранку ми всі були разом, оглянувши покинутий дитячий садок і територію, отець Юрій Зімінський впевнено сказав, що кращого місця нам не знайти і ми купуємо цю будівлю і територію. Про що я в цей же день повідомив директору – Землякова О.І.»

Дитячий садочок

Не зважаючи на непрості перемовини з приводу вартості, нам все-таки з Божою допомогою вдалось домовитись з циркуновським директором радгоспу і до кінця липня 1995 року ключі і документи на дитячий садок вже були у с. Анелі Нємєц.

Потроху пішла робота по підготовці приміщень під каплицю, для катехез і захристії, кімнати під аптеку і для побутових речей. Хоча роботи додалось, всі раділи, що в нас було приміщення під каплицю парафії  св. Вікентія де Поля і територія, яку ми з майбутніми парафіянами почали приводити до ладу. В кінці липня 1995 року нам стало відомо, що в нашій парафії будуть служити 2 священики з Польщі (Ян Тчоп СМ і Яцек Дубіцькі СМ), а настоятелем парафії буде – о. Ярослав Яшшо СМ зі Словаччини.

Перша Свята Літургія на Салтівці

27.09.1995 р. (в середу) – Свято св. Вікентія де Поля. Парафію віддали під покров цього великого святого. Біля вівтаря стоять 7 священиків. Урочисту Літургію відправляв о. Мілан Шашік СМ, йому асистували: настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці – о. Юрій Зімінський, його вікарій – о. Мирослав, настоятель парафії в Сумах – о. Генадій Білінський і троє священиків новоствореної парафії св. Вікентія де Поля – о. Ярослав. Яшшо СМ, о. Ян Тчоп СМ, о. Яцек Дубіцькі СМ. З першою проповіддю до парафіян звернувся секретар папського нунція о. Мілан Шашік. З цього моменту кожний день о 18:00 в новій парафії відправляється Служба Божа.

Життя парафії

На території парафії розпочалось велике будівництво: як матеріальне – будинок для священиків, храму і парафіяльного центру, так і духовне – зростала кількість парафіян, з’являлись різні групи і товариства.

Спільнота отців місіонерів особливим чином підкреслила свій міжнародний характер приїздом перших священиків з Африки і Азії.

Протягом 20 років розвинуто наступне апостольське служіння:

 • Служіння Таїнств Церкви і катехизація
 • Група продовженого дня
 • Служіння іноземцям

– іноземні студенти

– координаційний центр руху іноземних студентів в Україні

В цьому служінні приймають участь наступні парафіяльні спільноти:

 • AIC (Міжнародна Асоціація Милосердя)
 • Вікентійська Маріїна Молодь (ВММ)
 • Група св. Антонія Падуанського
 • Група «Живого Розарію»
 • Група св. Луїзи де Маріяк
 • Група св. Фаустини
 • Молитовно-харизматична група обнови в Св. Духові (HGPM)
 • Асоціація Чудотворного Медальйону
 • Франкомовна африканська студентська група св. Фоми Аквінського
 • Англомовна африканська студентська група св. Фоми Аквінського
 • Англомовна азіатська студентська група св. Фоми Аквінського
 • Міжнародний рух католицьких студентів в Україні (IMCS)
 • Група Божого Милосердя
 • Легіон Марії.

В приміщенні і на території парафії розвиває свою діяльність Всеукраїнський Благодійний Фонд «Деполь Україна».

За матеріалами https://svincent.org/uk/pro-nas/