Місіонери Облати Непорочної Марії

Місіонери Облати Непорочної Марії розпочали працювати в Україні восени 1989 року на запрошення настоятеля барської парафії о. кан. Броніслава Бернацького, теперішнього єпископа-ординарія Одесько-Сімферопольської дієцезії. Першими отцями, які приїхали з Польщі, були о. Кшиштоф Бородзєй ОМІ та о. Яцек Пиль ОМІ. В 1990 році вони переїхали до Жмеринки, де протягом року допомагали в душпастирській праці настоятелю о. Миколі Гуцалу. В цьому ж році вони розпочали доїжджати до парафії св. Йосипа у Гнівані, щоб в 1991 році прийняти її на постійну опіку. В 1991 р. отці заснували там перший дім Облатів в Україні. Отець К. Бородзєй восени цього ж року поїхав до Києва, де зайнявся душпастирською працею в парафії св. Миколая. Отець Я. Пиль розпочав в Гнівані ремонт знищеного храму, стилю неоготика, який 14 вересня 2006 року святкував 100-ліття своєї консекрації. Згодом Облати заснували свій дім і зайнялись душпастриською працею в Чернігові (1994 р.) і Славутичі (1996 р.).

Делегатура ОМІ сьогодні

На сьогоднішній день Делегатура Місіонерів Облатів Непорочної Марії нараховує 8 чернечих домів, 26 Отців, 2 братів, 3 семінаристів і 5 преновіціїв. Праця Місіонерів Облатів в Україні від самого початку іде в декількох напрямках:

– традиційне душпастирство: провадження існуючих парафій, катехізація дорослих, молоді, дітей, провадження місій і реколекцій.

– євангелізація: закладання нових парафій, парафіяльних груп, літні табори для дітей і молоді і євангелізаційні реколекції, ЗМІ, видавнича діяльність, душпастирство у в’язницях

– благодійна діяльність: відвідування хворих, медична допомога і одяг для бідних, організування відпочинку на Україні і за кордоном для дітей із Чорнобильської зони.

– будування нових костелів і каплиць парафіяльних і дупастирських буднків: (Гнівань, Сутиски, Oбухів, Чернігів, Славутич, Полтава, Кривий Ріг, Щорс, Ніжин, Євпаторія).

Кожна спільнота Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії в Україні обслуговує по декілька парафій, а саме: (дати в дужках означають час початку праці Облатів в даних парафіях):

1. В Кам’янець-Подільській дієцезії:

– парафія св. Йосипа в м. Гнівань (1990), 
– парафія св. Михаїла Архангела в Тиврові (1994), 
– парафія Божого Милосердя в Сутисках (1997).

2. В Київсько-Житомирській дієцезії:

– парафія св. Миколая в Києві (1991),
– парафія св. Духа в Чернігові (1993),
– парафія Пресвятої Трійці в Обухові (1996),
– парафія святих Ангелів Охоронців і св. Євгена де Мазенода в Славутичі (1996),
– парафія св. Апостолів Петра і Павла в Ніжині (1999),
– парафія Найсвятішого Серця Ісуса в Прилуках (2002), 
– парафія Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії в Щорсі (2003).

3. В Харківсько-Запорізькій дієцезії:

парафія Воздвиження Святого Хреста в Полтаві (2002).

4. В Одесько-Сімферопільській дієцезії:

– парафія св. Мартина в Євпаторії (1999),
– парафія Божого Милосердя в Братскоє (2001).

Контакти:

Місіонери Облати Непорочної Марії

Вул. Каштанова 22 А

Київська обл.

08 704 м. Обухів

Тел. (044 72) 71 948

del@omi.obukhov.net

За матеріалами:http://omi.org.ua/