Лицарі Колумба

Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священником, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римсько-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу (включаючи такі держави як США, Канада, Мексика, Філіппіни, Домініканська Республіка, Пуерто Ріко, Панама, Багамські о-ви, Ґуам, Віргінські о-ви, Гватемала, Сайпан, Куба, Польща, а тепер також Україна та Литва).

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав святий Папа Йоан Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

Завдяки зусиллям отця Майкла МакҐивні, вікарія церкви Святої Марії в Нью-Хейвені та деяким з його парафіян, законодавчі збори штату Коннектикут 29 березня 1882 року офіційно затвердили Лицарів Колумба на користь суспільству. Спільнота вірна своїм основоположним принципам милосердя, єдності і братерства.

Лицарі були створені для надання фінансової допомоги членам та їх сім’ям. Часто взаємна допомога виражається у підтримці хворих, інвалідів та нужденних членів та їх сімей. Соціальна та інтелектуальна єдність допомагає лицарям та їх сім’ям зокрема в області освіти, благодійно, релігійно, у соціальному забезпеченні, допомога жертвам війни.

Історія ордену показує, як очікування отця Майкла МакҐивні процес беатифікації якого розслідується у Ватикані, зродило те, що стало найбільшим в католицькому світі товариством братньої допомоги. Орден допоміг сім`ям в отриманні економічного забезпечення і стабільності шляхом страхування життя, пенсійного фонду та довгострокова програма догляду і сприяв поширенню служіння для спільноти в усьому світі.

Кількість Лицарів Колумба виросла від декількох членів одної ради до більш ніж 14000 рад та 1800000 членів по всій території Сполучених Штатів, Канади, Філіппін, Мексики, Польщі, Домініканської Республіки, Пуерто-Ріко, Панамі, на Багамських островах, Віргінських островів Куба, Гватемала, Гуам, Сайпан, Литви, України та Південної Кореї.

Наші принципи

Всі добрі справи ми робимо, згідно наших чотирьох основних принципів:

Структура

Управління Верховна Рада

Міжнародна штаб-квартира Лицарів Колумба знаходится в Нью-Хейвені, штат Коннектикут. Під керівництвом Верховного Лицаря, головного виконавчого директора лицарів, офіс надає адміністративну підтримку і керує більше ніж 14000 місцевими одиницями.

Юрисдикція

Верховна Рада має більш ніж 75 обласних рад, які координують регіональні заходів згідно з принципами Ордену.

Райони

Кожен обласна рада ділиться на райони – угрупування кількох місцевих рад.

Місцеві Ради

Місцеві ради є основною одиницею лицарів. Більшість з них засновані на парафіях, хоча деякі мають свої власні приміщення на території парафії. Кожна місцева рада працює, щоб зарадити потребами своєї спільноти відповідно до принципів Ордена.

Страхові агенти

У кожній раді призначається довірений страховий агент, який є Лицарем, і чия робота полягає в наданні кваліфікованої фінансової підтримки, яка зарадить потребам сімей членів організації.

Благодійність – “Возлюби ближнього свого, як самого себе”. Наша католицька віра вчить нас Членів Лицарів Колумба проявляти любов до своїх ближніх жертвуючи їжу для місцевим їдалень і продовольчих складів, працею волонтера, духовною та матеріальною допомогою матерям, які жертвують життя для своїх дітей. Лицарі визнають, що наша місія, і наша віра в Бога, спонукує нас діяти. Немає кращого способу випробувати любов і співчуття, ніж допомагати нужденним, – виклик на який ми відповідаємо кожен день.

Єдність – Ніхто з нас так добрий, як всі ми разом. Члени Лицарів Колумба всі знають, що – разом – ми можемо зробити набагато більше, ніж кожен з нас може окремо. Таким чином, ми єднаємось … і підтримуємо один одного. Це не означає, що ми завжди згідні, або що ніколи не маємо різниця в думках. Це означає, що – як Лицар Колумба – ти можеш розраховувати на допомогу і підтримку твого брата Лицаря, коли ви працюєте для покращення життя у своїй парафії та громаді.

Братство – Всечесний Майкл МакҐивні заснував Лицарів Колумба, щоб вони в значній мірі, допомагали вдовам і маленьким дітям, які залишилися без батька сім`ї. Програма страхування Ордена продовжує робити це сьогодні, так само як і окремі лицарі, які торік посвятили більше 10 мільйонів годин свого часу, для допомоги хворим, інвалідам та членам їх сімей. У спільноті Лицарів Колумба, ми пильнуємо і піклуємось один про одного.

Патріотизм – Члени Лицарів Колумба, будь то американці, канадці, мексиканці, кубинці, філіппінці, поляки або українці – це патріотичні громадяни. Ми пишаємося нашою відданістю Богу і країні, і покладаємося на Бога і країну. Будь то в громадській або особистій сфері життя, лицарі нагадують світові, що католики підтримують свої народи і є патріотами та громадянами своєї країни.

Лицарі Колумба в Україні

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром кардиналом (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні

На теренах Харківсько-Запорізької дієцезії осередок Лицарів Колумба діє при конкатедральному соборі Бога Отця Милосердного в Запоріжжі.