Легіон Марії

Легіон Марії – це «найбільша спільнота з часів існування великих християнських згромаджень, заснованих для добра душ»

(зі слів Святішого Отця Павла VI)

Цей рух складається з активних католиків і діє в повному й безумовному підпорядкуванні Папі Римському, єпископам та парафіяльним священикам. Варто підкреслити, що цей рух виник майже за півстоліття до появи «Декрету про Апостольство Мирян» II Ватиканського Собору.

З часів Пія XI Легіон має особливе благословіння та захист Римських Первосвящеників. Саме цьому Папі належить часто цитована фраза: «„Легіон Марії“! — яка щаслива назва!» Сама ж організація діє в рамках Вселенської Церкви та є виявом апостольської ревності католиків.

До сфери діяльності Легіону входить:

  • Відвідування абортаріїв з метою порятунку ще ненароджених дітей;
  • Відвідування лікарень для духовної підтримки пацієнтів;
  • Діяльність по запобіганню проституції;
  • Проведення зустрічей з молоддю на теми духовного життя;
  • Євангелізація людей в містах і селах;
  • Катехізація — як в формі катихітичних класів, так через відвідування вдома;
  • Допомога в реабілітації колишніх алкоголіків та наркоманів;
  • Роздача на власні кошти християнських атрибутів (іконок, медальйонів, літератури тощо).

Всі ці заходи легіонери проводять не для власної вигоди, але в ім`я братньої любові. Метод дії Легіону полягає не в нав`язуванні своєї думки, а у встановленні дружньої атмосфери, де кожний ділиться своєю думкою, приводить аргументи й вільно робить висновки.

Перша спільнота Легіону Марії з`явилася в Україні 1993 року при костелі Святої Софії в м. Житомирі. Зараз діють президіуми в Києві, Житомирі, Новоград-Волинську,Харкові, Запоріжжі, Львові та інших містах.

Ціллю Легіону Марії є прославлення Бога через освячення легіонерів, яке досягається в молитві та активній спільній праці, під церковним проводом, в ділі Марії і Церкви. Група Легіону Марії називається президіум, який має щотижневу зустріч, де молитва супроводжується доповідями та дискусіями. Особи, які бажають приєднатися до Легіону повинні подати заявку на членство в президії. Легіон бачить як свій пріоритет духовне і соціальне благо кожної людини. Члени беруть активну участь у житті парафії: відвідують сім’ї, хворих, як в їх будинках так і в лікарнях, трудяться в кожному апостольському і місійному служінні під патронатом парафії. Кожен легіонер має щотижня апостольське служіння в дусі віри і в союзі з Марією.

Легіон Марії – це апостольська асоціація католиків, яка, з благословення Церкви і під міцним проводом Непорочної Діви Марії, посередницею всіх благодатей, служить Церкві і ближньому на добровільній основі приблизно у 170 країнах. Перша зустріч Легіону Марії відбулася у Мюра-Хаус, Френсісстріт, Дублін, Ірландія, 7 вересня 1921 року. Ця зустріч була благословенням для місії Католицької Церкви і, особливим чином, для мільйонів членів мирян, які служитимуть в Легіоні. Багато людей за межами Католицької Церкви також отримує від цього апостольства. З благословенням і підтримкою багатьох єпископів, священиків, а також завдяки молитві і зусиллям легіонерів, Легіон, з ласки Божої, виріс у всесвітню організацію з кількома мільйонами членів.

Легіон отримав своє натхнення з істинної відданості Марії, як вчив Святий Луїс Марія де Монфор, що вплинуло на засновника Легіону, Слугу Божого, Френка Даффа, Легіон знаходиться в розпорядженні Єпископів і священиків для місії в Церкві. Оскільки Легіон Марії є асоціацією мирян, тому вони шукають духовного і апостольського служіння священиків і ченців, які, як є духовними наставниками та займають почесне місце в структурі легіону. Легіон потребує схвалення Церкви для служіння в дієцезії чи парафії. Вірність по відношенню до Магістеріум і церковної влади є основним принципом легіонера.Легіон має на меті нести Марію у світ як непорочну дорогу завоювання світу для Ісуса і служба легіонера основана на навчанні про Містичне Тіло Христа, в кожному куму служать, легіонери прагнуть бачити Особу нашого Господа, якого бачила і якому служила Марія, його мати.

Основною одиницею легіону є президіум, який, як правило, базується на парафії. Прихід може мати більше одного президіума. Адміністрація легіону здійснюється різними радами на місцевому, регіональному та національному рівнях. Центральна рада, Concilium Legionis Mariae, зустрічається щомісяця в Дубліні.

Контакти:

http://www.legionmarii.org.ua/contacts

http://www.legionofmary.ie

Елізабет Кріс:elklegio@gmx.net