Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Домашня Блог

Розклад трансляцій Богослужінь з кафедрального собору

0

Великий тиждень та Великдень

Вербна неділя, 5 квітня
Святі Меси: 9:00 (польською мовою); 12:00 (Сума)

Великий понеділок, 6 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий вівторок, 7 квітня
Свята Меса: 18.30;

Велика середа, 8 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий четвер, 9 квітня
Свята Меса Хризми: 11:00,
Свята Меса Господньої Вечері: 18:30;

Велика п’ятниця, 10 квітня
Хресна дорога та Літургія Страстей Господніх: 18.30;

Свята субота, 11 квітня
Пасхальна Вігілія: 20:00;

Неділя Воскресіння Господнього, 12 квітня
Святі Меси: 9.00 (польською мовою); 12:00 (Сума).
Дивитися тут

XIII Велосипедне паломництво вирушило з Харкова до Бердичева

0
В неділю 11 липня 2021 року з Харкова до Національного Санктуарію Матері Божої Бердичівської вирушило XIII велопаломництво.
 
Учасники паломництва під незмінним керівництвом о. Анатолія Клака MIC повинні здолати близько 650 км, щоби взяти участь відпустових урочистостях Матері Божої Святого Скапулярію 17 та 18 липня.
 
Традиційно перед стартом велопрощі відбулась Свята Меса , яку очолив єпископ-емерит Мар’ян Бучек. Його Екселенція вділив паломникам пастирське благословення, аби Божа ласка і опіка Пресвятої Діви Марії супроводжували їм на усіх дорогах.
 
Наші прочани молитимуться за Святу Церкву, Папу Римького Франциска і все духовенство, про нові покликання до священства і чернечого життя, в своїх особистих намірах та намірах Харківсько-Запорізької дієцезії, а особливо про мир в Україні та цілому світі.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Візит генерального міністра Ордену Братів Менших Капуцинів брата Роберто Дженуіна OFMCap та генерального радника брата Пьотра Сташінскі OFMCap до Дніпра

0

Як повідомляє CREDO,  п’ятницю, 9 липня 2021 року, спільноту братів-капуцинів в Дніпрі відвідав генеральний міністр Ордену Братів Менших Капуцинів брат Роберто Дженуін OFMCap та генеральний радник брат Пьотр Сташінскі OFMCap.     

Найвищі настоятелі ордену капуцинів взяли участь у Службі Божій, на якій також були присутні кустош Кустодії України брат Блажей Суска OFMCap, брати-капуцини з Дніпра, спільноти Францисканського Ордену Світських та Францисканської молоді, а також численні вірні.    

У проповіді, звертаючись до історії Йосипа Єгипетського, брат Роберто підкреслив: «Бог знає, як вести історію кожного з нас, знає, як вести кожного з нас у важких ситуаціях нашого життя. Ви напевно прожили важкі часи і зараз зазнаєте цього; але також в інших частинах світу християни переслідувані. Сьогодні Господь нам говорить, щоб ми ніколи не втрачали довіри до Нього».  

Пригадуючи багаторічну боротьбу за храм святого Йосифа в Дніпрі, коли через вдале розташування на приміщення зазіхали приватні підприємства, а вірні довго молилися, також під час Служби Божої, перед храмом просто неба, брат Роберто зауважив: «Це означає дуже багато. Це чудо, яке підтверджує, що навіть якщо назовні все відбувається проти Бога, проти віруючих, однак Господь веде до того, що Він запланував».    

«Бог запрошує, щоб ми були вірні Йому, щоб ви, які пізнали, що Господь у важких ситуаціях вас вів, ішли і проповідували іншим, що Господь також і інших веде до зустрічі з Ним через важкі ситуації. Часами людина може залишити своє життя так, на стороні, але Господь ніколи не залишає твоє життя та життя кожної людини обіч себе», — підсумував проповідник.    

Генеральний міністр брат Роберто вручив братам і сестрам Францисканського Ордену Світських нове ювілейне видання Регули, яке видала Національна радою ФОС в Україні з нагоди 800-річчя першої Регули «Memoriale propositi» — основного документу, на підставі якого живуть світські францисканці.     Звертаючись до присутніх, кустош Кустодії України Братів Менших Капуцинів брат Блажей Суска наголосив: «Наше покликання, як францисканців, — в кожному часі і за все прославляти Бога. Присутність нашого Генерального міністра — це видимий знак святого Франциска між нами. Тому ми дуже вдячні нашому генералові та його раднику, які не побоялися труднощів, пов’язаних із пандемією, і приїхали до нас».    

У рамках візитації Кустодії України Братів Менших Капуцинів генеральний міністр брат Роберто також відвідає спільноти братів у Кам’янському, Красилові, Старокостянтинові, Києві та Вінниці, де відбудеться урочисте завершення святкування 25-річчя повернення капуцинів в Україну.  

Владику Павла Гончарука вітаємо з Днем Ангела!

0

Єпископа Павла Гончарука – ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії сердечно вітаємо з іменинами. Бажаємо молитовного заступництва святих апостолів Петра і Павла, душевного спокою та натхнення, радості і миру у серці, твердості у вірі, Божого благословення у всіх починаннях та міцного здоров’я для їх подальшого звершення. Многая літа!

Урочистість Першого Святого Причастя в катедральному соборі Успіння ПДМ в Харкові

0

У неділю 27 червня 2021 року у катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Маріїв Харкові відбулася урочистість Першого Святого Причастя.
До таїнства Пресвятої Євхаристії приступило п’ятеро юних парафіян. Цій радісній події передували місяці натхненної праці та занять, які проводил с. Алексія Карпусь SCM. Очолив урочисту Святу Літургію настоятель парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Григорій Семенков.

Світлини Агнес Наталя Кубанська 

Урочистість Першого Святого Причастя в Харківській катедрі

0
У неділю 20 червня 2021 року в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук уділив перше Святе Причастя п. Оксані Фільовій та п. Вадиму Виннику, котрі успішно завершили катехитичні навчання. Дякуємо с. Алексії Карпусь SCM за підготовку парафіян до прийняття Таїнства Євхаристії.
 
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 2 людини
 
На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні
На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні
 
 
 

14 червня 2021 року створена Рада Християнських Церков Харкова

0

Перша ініціативна зустріч зі створення Ради Християнських Церков міста Харкова та області відбулася 2 червня 2021 року в будинку курії Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ за ініціативою єпископа-ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Павла Гончарука та єпископа НЄЛЦУ Павла Шварца. В ній взяли участь також єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан (Православна Церква України), екзарх Харківський єпископ Василь Тучапець  (Українська Греко-Католицька Церква), пастир Віктор Хаустов (Українська Лютеранська Церква), пастори Сергій Дацько та Олександр В’ялов (Асоціація Місіонерських Церков Євангельських Християн України), старший пастор Сергій Циганков (Церква Християн віри євангельської-п’ятидесятників Джерело Життя). На ній було прийнято рішення про проведення установчого засідання, на яке були запрошені представники інших християнських конфесій: Вірменської Апостольської Церкви, баптистських, п’ятидесятницьких та харизматичних об’єднань та незалежних церков, а також Церкви Адвентистів сьомого дня.

Засідання відбулося в тому ж приміщенні. Учасниками була затверджена назва “Рада Християнських Церков Харкова” і обраний головуючим єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц, терміном на один рік.

Головне завдання Ради – налагодження дружніх відносин поміж християнських конфесійХаркова, обмін досвідом в різноманітних служіннях та спільне представлення євангельських цінностей. Також Рада займатиметься налагодженням зв’язків з Міським Головою та Харківською Міською Радою, Харківською Обласною Державною Адміністрацією та Харківською Обласною Радою, іншими державними органами та комунальними установами, дипломатичними представництвами, місцевими та міжнародними організаціями, які працюють у Харкові.

Джерело:Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України

13 червня 2021 року п’ятеро вірян парафії св.Йосипа в Дніпрі отримали Таїнство Миропомазання

0

13 червня 2021 року п’ятеро вірян парафії св.Йосипа в Дніпрі отримали Таїнство Миропомазання, яке уділив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук. Прагнення, щоби Святий Дух зміцнив до мужнього визнання віри та життя згідно з Його законами висловили дорослі та молодь. Двоє, які були охрещені в Православній Церкві, відновили благодать таїнства, отримавши благословення від владики.    

У проповіді єпископ Павло нагадав присутнім, що Божий задумом щодо Таїнства Миропомазання — це допомогти християнину стати щасливим і вповні реалізувати себе як людина, те, до чого ми покликані у хрещенні. Ієрарх зауважив: «Дух Святий, який приходить, — що він має робити, який Його задум? Його задум той, щоб це реалізувати. І тут важливо, щоб Його бажання стало також моїм бажанням, щоб я також цього прагнув, щоб я також цього хотів. Але хтось може сказати: можливо, я чогось іншого можу хотіти?» І уточнив: «Я — це хто?» «Ми чуємо в Другому читанні, що живемо в тілі й маємо вибирати те, що подобається Богові. Ми зазнаємо певного труду, долаємо перешкоди, — підкреслив проповідник. — І коли я кажу: “Я хочу”, то хто це говорить? Може, моє лінивство, моя заздрість, мій страх, якісь рани? Що і хто говорить?»     Отримуючи Таїнство Миропомазання, ми отримуємо Святого Духа, який приходить і розпалює бажання: «Він пробуджує ті внутрішні поклади, які Господь в нас заклав. І ці глибинні поклади може розбудити тільки Святий Дух». Владика також застеріг: «Коли належиш Ісусові Христу — не думай, що тобі піде все гладко, як по маслу, що все буде добре. Ні, не буде легко. Проблеми лише почнуться. Коли починаєш над собою працювати, з’являються мозолі. Коли починаєш над собою працювати — починаєш бачити себе і розпізнавати, тому що дух іде проти тіла, а тіло йде проти духа. Розпочинається боротьба, і то запекла, тому що на кін поставлене спасіння твоєї душі, твоя вічність».  

«Приймаючи Святого Духа, — пояснив єпископ, — ти озброюєшся силою; але не думай, що будеш як зерно, огорнуте землею, яке не відчуває вітру; ні, будеш як пагін, який виходить із землі, і що вище росте, то більше відчуває подуви вітру, спротив. Що більше будеш тривати в Господі, то більше будеш відчувати спротив у собі, будеш відчувати цю напруженість, як тебе весь час хоче пригнути, придавити». Проповідник зауважив, що з наростанням спротиву тим більше потрібно взивати до Господа про допомогу: «Не розраховуй на свої сили, тобі це не під силу. Що більше бачитимеш свої невдачі — то більше не зациклюйся на цьому, не засовуй голову в це болото, бо знеохотишся. Тільки взивай, як у псалмі: “з глибини взиваю до Тебе, Господи”. Що більше будеш іти за Господом, то більше бачитимеш потребу до Нього кричати, бо будеш розуміти, що все це — благодать». Не раз також хотітиметься покинути все і піти: «Любов, яка буде тебе розігрівати, не дозволить тобі Його залишити. Будеш говорити за апостолом Петром: “Господи, а куди я піду?” Різні труднощі й випробування, які будуть приходити, потрібні для того, щоб твоя віра зміцнилася. Що таке віра? Це акт серця, розпаленого любов’ю. Але як воно розпалюється? — через досвід своєї немочі та великої Божої любові».    

 

Звертаючись до кандидатів до миропомазання, єпископ Павло наголосив: «Християнська зрілість полягає в тому, що я беру відповідальність. Твоя відповідальність у цьому духовному вимірі полягає в тому, що саме ти будуватимеш ці стосунки, ти і Господь. Я вибираю те, що подобається Богові; я вирішую не тому, що мені так хтось сказав, а тому що Ти, Боже, мені так сказав через слово, через Церкву, і я Тобі відповідаю. В цьому полягає зрілість. Чи вийде — то інша справа. Питання, чи ти хочеш і чи стараєшся?» «Старайтеся приймати цей дар і жити ним, а Господь буде вам допомагати, Він вас не залишить. Господь створить твоє життя в єдності з собою і вже будеш щасливим тут, на землі», — підсумував владика.    

 


 

За матеріалами:СREDO

 

Урочистість Першого Святого Причастя в парафії святого Йосипа в Дніпрі

0

У неділю, 6 червня 2021 року, римо-католики Дніпра разом з усією Церквою в Україні відзначали урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа.

Центральними вулицями міста від каплиці при монастирі братів-капуцинів до костелу святого Йосипа пройшла євхаристійна процесія. Біля чотирьох вівтарів, які символізують чотири сторони світу, уділялося урочисте благословення Пресвятими Дарами, а також зачитувалися фрагменти Євангелія, які розповідають про встановлення Христом таїнства Євхаристії.

Цього дня восьмеро дітей з парафії святого Йосипа вперше прийняли Святе Причастя.У своїй проповіді настоятель парафії брат Марек Лісовскі OFMCap, розважаючи разом із дітьми над літургійними читаннями Урочистості, зауважив, що союз, який Господь уклав із нами, не передбачає того, що Господь забере в нас усі труднощі: «Чому різні хвороби? Чому мої батьки сваряться? Ми би хотіли, щоб Бог забрав в нас різні страждання і труднощі, але Бог не сказав, що забере це, але сказав, що буде з нами і що ми, досвідчуючи усього цього, все одно можемо бути щасливими.»

Дякуючи дітям за їхні старання у підготовці до Першого Причастя та зауважуючи яким непростим був цей шлях, брат Марек наголосив: «Пам’ятайте, що це тільки початок. Екзамени – екзаменами, а тепер життя. Життя, в якому можете бути в єдності із Господом.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело

Сестра Марія від святого Йосифа склала довічні обіти в монастирі сестер кармеліток босих Пресвятої Діви Марії з гори Кармель в Покотилівці на Харківщині

0
У вівторок, 01 червня 2021 року в монастирі Ордену Сестер Монахинь Босих Пресвятої Діви Марії З Гори Кармель (Босих Кармеліток) в Покотилівці на Харківщині сестра Марія Святого Йосифа (Басюр Леся) сказала Господу своє вічне «Так» та склала перед Ним та людьми Вічні Обіти, присягаючи Христу та Його Церкві послух, чистоту та вбогість.
 
Урочисту Святу Літургію очолив єпископ-ординарій Харківсько- Запорізької дієцезії Павло Гончарук у співслужінні з єпископом-помічником Яном Собіло, о. Войцехом Стасевичем, о. Миколою Бєлічевим МІС, о. Анджеєм Камінським ОР та о.Іринеєм Погорєльцевим OP. В часі Святої Літургії відбулось складання Вічних Обітів.
 
По завершенні Служби Божої сестри-монахині, рідні та друзі привітали сестру Марію Святого Йосифа та зустрілися за святковою трапезою.
 
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні
 
 
 
На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні
 
 
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні
На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та у приміщенні
 
 
 

 

 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 
 

Запрацював оновлений вебсайт парафії Святого Сімейства в Харкові

0

❗Слава Ісусу Христу! Запрацював оновлений вебсайт парафії Святого Сімейства в Харкові. На сайті ви знайдете інформацію про храм, розпорядок Богослужінь в ньому і про священників, котрі тут працюють. Зможете провести віртуальну екскурсію і знайти відповіді на актуальні запитання. Переходьте, будь ласка, за цим посиланням: http://sviatesimejstvo.in.ua/