Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Домашня Блог

Розклад трансляцій Богослужінь з кафедрального собору

0

Великий тиждень та Великдень

Вербна неділя, 5 квітня
Святі Меси: 9:00 (польською мовою); 12:00 (Сума)

Великий понеділок, 6 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий вівторок, 7 квітня
Свята Меса: 18.30;

Велика середа, 8 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий четвер, 9 квітня
Свята Меса Хризми: 11:00,
Свята Меса Господньої Вечері: 18:30;

Велика п’ятниця, 10 квітня
Хресна дорога та Літургія Страстей Господніх: 18.30;

Свята субота, 11 квітня
Пасхальна Вігілія: 20:00;

Неділя Воскресіння Господнього, 12 квітня
Святі Меси: 9.00 (польською мовою); 12:00 (Сума).
Дивитися тут

Єпископ – ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук взяв участь у вшануванні жертв Катинської трагедії

0
13 квітня 2021 у Харкові вшанували жертв Катинської трагедії. Жалобні заходи відбулись на Меморіалі жертвам тоталітаризму в П’ятихатках поблизу Харкова. Саме тут знайшли свій спочинок 4302 поляка, які у квітні – на початку травня 1940 року були розстріляні НКВС.

 

У них взяли участь єпископ – ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, екзарх Харківський, голова Соціального відділу УГКЦ владика Василь Тучапець, єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ владика Митрофан Бутинський, єпископ Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України Павло Шварц, Генеральний консул республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, консул Барбара Качмарчик, інші представники Генерального консульства, представники Харківської обласної та міської ради, представники польських товариств Харкова та небайдужі жителі міста. 


Представниками духовенства був звершений заупокійний молебень, після чого Генеральний консул республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик звернувся до присутніх: «Сьогодні дуже важливий день для поляків. Це день пам’яті тисяч польських офіцерів, розстріляних за наказом Йосипа Сталіна навесні 1940 року з яких 4300 поховані на цьому Меморіалі жертвам тоталітаризму. Це були не тільки професійні військові, а й професори, лікарі, інженери, юристи, університетські викладачі, письменники, журналісти, громадські діячі. Їх убили, тому що вони були поляками, любили свою Батьківщину, боролися за неї і відмовилися співпрацювати з комуністичним режимом. Довгі роки влада Польської Народної Республіки і Радянського Союзу робили все, щоб ми забули про цих героїв. Але цього не сталося. Ми про них пам’ятали, пам’ятаємо і будемо пам’ятати завжди».


Церемонія вшанування завершилась урочистим покладанням квітів до меморіальної стели жертвам сталінського тоталітарного режиму.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У Кам’янському Дніпропетровської області вшанували репресованих священників

0

У суботу, 10 квітня, в місті Кам’янське відбулося урочисте відкриття і освячення меморіальної дошки священникам римо-католицького храму святого Миколая, які постраждали від тоталітарного режиму. Пам’ятку освятив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.

Про це повідомляє Credo.

В урочистій Святій Месі та церемонії відкриття також взяли участь єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, перший настоятель храму святого Миколая в Кам’янському від часу відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні отець Мартін Янкевич, кустош Кустодії України Ордену Братів Менших Капуцинів брат Блажей Суска, брати-капуцини з Кам’янського та Дніпра, отці-салетини з Кривого Рогу, представники греко-католицького духовенства та численні вірні.  

У своїй проповіді під час Святої Меси єпископ Павло заохотив присутніх дати відповідь на питання «Для чого ти тут?»: «Це питання ставлять тобі ці священники, відвагу і перемогу в Ісусі Христі яких ми сьогодні святкуємо, і дякуємо Богу, що Він в них переміг. Вони були відважні і сильні не своєю силою. Вони боялися, тремтіли, плакали, їм боліло, в них був вибір – могли б відмовитися і піти, могли б втекти, могли б зректися, могли б сказати: „Все, досить!” — і ще б трохи пожили. Вони по-людськи, так насправді, були слабкими. Їхнє свідчення, їхній приклад нам дає відповідь на питання “Для чого ти тут?“».   

 

«Наше святкування, наша прослава Господа за Його перемогу в житті цих священників для нас не буде мати жодного сенсу, – підкреслив проповідник, -якщо в наших серцях ці свідки не породять іще більше прагнення Бога, іще більший осуд гріха, тобто назвати зло злом, а гріх – гріхом.»    

Після освячення меморіальної дошки, звертаючись до присутніх, брат Блажей Суска OFMCap, наголосив: «Життя цих священників були занурені в крові Ісуса Христа. Ця дошка їм не потрібна, вони вже в славі Отця, але вона дуже і дуже потрібна нам, щоб ми згадували їхнє життя, їхню вірність та їхню кров, щоб ми знали, звідки коріння нашої віри.»    

Отець Мартін Янкевіч, перший настоятель храму святого Миколая від часу відновлення структур РКЦ, нагадуючи вірним про обов’язок, який вони отримали під час Хрещення, висловив сподівання, «що на цій землі і в цьому храмі, на цих вулицях буде прославлений Господь, воскреслий Христос, вашими словами і вашим життям.»     Присутні на святкуванні гості також мали можливість переглянути виставу, сюжет якої передає історію переслідування священників храму святого Миколая в Кам’янському. Сценарій був підготовлений парафіянами на основі архівних документів, протоколів допитів священників та свідченнях очевидців.    

На завершення настоятель парафії святого Миколая брат Адам Врубель OFMCap передав єпископу Павлу Гончаруку папку із архівними документами стосовно справи отця Якова Розенбаха, які вдалося знайти парафіянам, висловлюючи надію, що вони сприятимуть у справі беатифікації священника.    

Будинок самотньої матері в селищі Коротич Харківської області отримав гуманітарну допомогу від уряду Республіки Польща

0
 
Гуманітарна допомога від польського уряду за особистого сприяння Президента Республіки Польща Анджея Дуди та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцкі була передана сьогодні, 08.04.2021 року, “Будинку самотньої матері” в селищі Коротич Харківської області.
 
 
З нагоди відзначення великодніх свят підопічні дому для одиноких мам з дітками отримали побутову техніку, продуктові набори, ковдри та постільну білизну, косметику, засоби особистої гігієни, дезінфікуючі засоби.
 
Передача гуманітарної допомоги відбулася за участі генерального консула республіки Польща у Харкові Пьотра Стаханчика, консула Барбари Качмарчик, інших представників Генерального консульства, директора благодійної організації “Карітас-Спес Харків” отця Войцеха Стасевича.
 
Генеральний консул Пьотр Стаханчик відзначив важливість співпраці польського уряду і Католицької церкви в гуманітарній сфері і запевнив у подальшій допомозі тим категоріям громадян України, які перебувають в найскрутнішому становищі.

Папа для України: Християнська служба порятунку отримала автомобіль

0
 
Сьогодні 07 квітня 2021 року підрозділу Християнської служби порятунку “Маріуполь-Піонерське” був переданий в користування автомобіль Renault TRAFIC для обслуговування цивільного населення, в першу чергу дітей та осіб похилого віку.
 
Транспортний засіб був придбаний на кошти, зібрані в рамках започаткованої 2016 року Святішим Отцем Папою Франциском гуманітарної акції, що отримала назву «Папа для України». Реалізації цієї благодійної ініціативи сприяли архієпископ Кла́удіо Ґуджеро́тті – Апостольський Нунцій в Україні (2015—2020), координатор Технічного Секретаріату Акції «Папа для України” єпископ Едуард Кава, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук та директор благодійної організації «Релігійна Місія Карітас Спес Харків» отець Войцех Стасевич.
 
Автомобіль та супровідні документи на нього керівнику структурного підрозділу ХСП “Маріуполь-Піонерське” Володимирові Завадському передав єпископ Павло Гончарук.
У церемонії передачі транспортного засобу та його урочистому освяченні взяв участь і директор «Карітас-Спес Харків» отець Войцех Стасевич.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Духовенство та вірні Харківсько-Запорізької дієцезії висловили співчуття з приводу смерті єпископа Яна Пурвінського

0

У зв’язку із упокоєнням єпископа Яна Пурвінського, який сьогодні відійшов до Вічності,  єпископ – ординарій Павло Гончарук, єпископ-помічник Ян Собіло, духовенство та вірні Харківсько – Запорізької дієцезії висловлюють щирі співчуття рідним,близьким та вірним

Київсько – Житомирської дієцезії РКЦ в Україні.

.

Нехай Всемилостивий Господь, який Своїм воскресінням переміг смерть, прийме владику Яна в свої обійми та дарує йому Життя Вічне!
 
Вічне спочивання дай йому, Господи, і світло віковічне нехай йому світить!
 
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні
 
 
 
 

Римо-католики Харкова розпочали святкування Великодня

0
У Велику суботу 03 квітня 2021 року, римо-католицька спільнота Харкова розпочала святкування Великодня. У катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії відбулась традиційна Пасхальна урочиста Меса, яку очолив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.
 
“Нехай Господь, котрий воскрес і котрий є разом з нами, дорогий брате і сестро, притулить ціле твоє життя до свого Воскресіння. Нехай Він засяє у цілому твоєму житті,у твоїх помислах, у твоїх мріях.Нехай огорне і наповнить тебе любов’ю, радістю,миром, сильною вірою і надією,щоби ти, дорогий брате і сестро, ішов через цю землю не як той,хто має померти, а як той,хто має воскреснути”- звернувся єпископ Павло Гончарук в своїй проповіді до вірних, які прийшли на святкове богослужіння.
 
Також в урочистій Святій месі взяли участь екзарх Харківський, голова Соціального відділу УГКЦ владика Василь Тучапець та єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ владика Митрофан Бутинський.
 
Під час служби віряни також молилися за мир в Україні та про якнайшвидше подолання пандемії.
 
По завершенні Святої меси відбулося освячення великодніх страв, споживаючи які, вірні ділитимуться один з одним великою Великодньою радістю.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР – ДЕНЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ТАЇНСТВ ЄВХАРИСТІЇ ТА СВЯЩЕНСТВА

0

Щиро вітаємо усіх священників із Великим Четвергом – днем встановлення святих Таїнств Євхаристії та Священства. 

Дорогі отці, щиро дякуємо Богові за дар вашого життя та покликання до праці у Христовому Винограднику. Дякуємо усім вам, що на Господній заклик йти і служити Йому та ближньому ви сказали “Так!”.

Нехай Ісус Христос – Верховний Первосвященник щедро наповнить вас Дарами Святого Духа, радістю, миром, міцним здоров’ям душі і тіла, а Пресвята Діва Марія -Матір Найвищого і Вічного Священника й Цариця Апостолів буде Покровом вашого служіння!

Свята Меса освячення Мира відбулась в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові

0
 
31 березня 2021 року, у Велику Середу, в катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові відбулася урочиста Свята Меса освячення Мира.
 
Очолив Божественну Літургію єпископ – ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук. Співслужили йому єпископ-помічник Ян Собіло, єпископ-емерит Мар’ян Бучек, священники усіх деканатів нашої дієцезії та ректор духовної семінарії Святого Духа в Городку отець Віктор Білоус.
 
В часі цієї Літургії єпископ Павло Гончарук освятив єлей хворих, єлей катехуменів та консекрував миро, яке згодом вживатиметься під час Таїнств Хрещення, Миропомазання і Священства, а також відбулося відновлення священницьких обітів.
 
 
 
По завершенні Святої Меси священники зустрілись за святковим обідом, де мали нагоду поспілкуватися з єпископом-ординарієм та обмінятись взаємними вітаннями з нагоди спомину встановлення Таїнства Священства, який відзначатиметься завтра, у Великий Четвер.

Свята меса мира у Запоріжжі

0

Сьогодні, 30 березня 2021 року, у конкафедральному соборі Бога Отця Милосердного у Запоріжжі ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук очолив Месу освячення мира.     

Разом із єпископом Павлом співслужили єпископ-помічник Ян Собіло, єпископ-емерит Мар’ян Бучек, священники, що приїхали з різних куточків найбільшої за територією дієцезії України, та ректор Городоцької семінарії отець Віктор Білоус, який раніше проголошував реколекції у Харкові.    

У своїй проповіді, роздумуючи над тим, як Ісус Христос кличе Своїх учнів, владика Павло виділив чотири правила, на яких базується відповідь. Першим правилом є «якщо хочеш», тобто вільність: «Не можна примусити когось бути священником.  Тут є вільність. Чому вільність? Бо тут любов. Можна бути добрим священником лише тоді, коли це робиться з любові, з вільності, не з інтересу чи примусу».     

Друге правило —  «нехай зречеться себе самого»: «Зректися себе самого – це не означає бути гігантом в аскезі. Зречення – це чітко сказати «ні», коли те, що мені пропонується є проти Божої волі. Тобто я шукаю те, що подобається Богові, те, що було би добре, те, що було би правильно. Якщо я бачу, що це є проти, то чітко кажу «ні», навіть якщо воно є приємне, навіть якщо є вигідне, навіть якщо воно таке лоскотливе і через це таке популярне. Але якщо це заперечує те, чого хоче Бог, я говорю «ні». Я буду шукати того, що подобається Богові, я не буде шукати того, що комфортне, зручне, вигідне, оплачується».

Третє правило — «нехай візьме хрест свій»: «Може бути таке, що кожного дня хочеться залишити цей хрест, залишити свої обов’язки, залишити ці труднощі, які мають дуже багато вимірів: особисті труднощі і в духовному житті, і в праці над собою, і в праці на парафії. Ісус Христос говорить: візьми цей хрест, прийми цей тягар, але прийми його не тому, що немає іншого вибору, а тому що ти мене любиш, для мене це прийми».     Четвертим правилом є «нехай іде за Мною»: «Тобто пам’ятати, що першим є Ісус Христос. Пам’ятати, що Ісус Христос дає благодать, що Ісус Христос дає натхнення, що Ісус Христос іде попереду – не бігти перед Ним.» Роздумуючи над словами Ісуса Христа до апостола Петра «коли ти молодший був, то підперізувався сам і ходив, куди сам бажав. А як постарієшся, то руки свої простягнеш, і підпереже тебе інший та й поведе, куди ти не схочеш»,  єпископ Павло виділив два етапи у покликанні – «молодість» і «старість». 

На початку, тобто на етапі «молодості», в апостола Петра, як і в інших учнів, було дуже багато планів на Ісуса Христа. І коли Господь відкриває учням те, що в Єрусалимі муситиме страждати, буде вбитий і на третій день воскресне, Петро суто по-людськи вмовляв Ісуса, що з Ним не може такого трапитися. Проповідник наголосив: «Бо згідно наших планів, все має складатися так, як потрібно. Так нам говорить ментальність цього світу — все має бути добре, в тебе все буде виходити. Апостол Петро був хворий цієї ментальністю. Він переживав за себе. Бо в тих словах, які почув від Ісуса Христа, він побачив крах своїх планів. Отож до тієї пори, поки ти маєш свої плани і намагаєшся їх чітко реалізувати, не дивлячись ні праворуч, ні ліворуч – ні на Бога, ні на людей. Це все ще молодий Петро».    

«Ісус Христос дає Петрові досвідчити своєї немочі, — зазначив владика, — розчаровує його в його ж очах, а вже після того питає: «Чи ти любиш мене?». І Петро вже не мав чим доказати. Тільки сказав те, що було в серці. І це є старість.» Єпископ Павло зауважив, що «старість» — це коли ми відповідаємо Господу без умов, наводячи приклад святого апостола Петра: «І приймає хрест, і приймає страждання, і приймає радість, і приймає славу. Але це не є мета, найважливіше – це виконати те, що хоче Господь. Прагнення Ісуса Христа стають прагненнями мого серця. І цілі Ісуса Христа стають моїми цілями. І плани Ісуса Христа стають моїми планами».     

 

Наприкінці Його Екселенція, зауважуючи непрості умови, в яких доводиться служити священникам, наголосив: «Мені залишається сказати лише одне: Господи дякую тобі за цих священників. Дякую за те, що їхні серця такі гарячі любов’ю до Тебе. Але також прошу: Господи скріпляй їх серця ще більшою приязню і дай, щоб вірні, яким вони служать також зміцнювали їх своєю молитвою і підтримкою, щоб ми могли спільно виконати ту місію, яку нам Господь доручив».     

Під час Святої Меси присутні священники відновили свої священницькі обітниці, а єпископ Павло освятив єлей хворих, єлей катехуменів та миро, які використовуються для уділення святих Таїнств в парафіях Харківсько-Запорізької дієцезії. 

                 

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2021/03/287482?fbclid=IwAR1ZSN4VKV0UlMl5zBHpN3DL53KCB9mn9qt2DKaAIOfSVYMR0CYJwwx_JaI

Отець Олег Ковиньов святкує 13 річницю священницьких свячень

0

Отця Олега Ковиньова – вікарного священника катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові сердечно вітаємо з 13 річницею священницьких свячень. Зичимо рясних Дарів Святого Духа, Покрову Пресвятої Богородиці і неустанного заступництва усіх святих. Многая літа!