Харківсько-Запорізька дієцезія
Римо-католицької Церкви

Домашня Блог

Розклад трансляцій Богослужінь з кафедрального собору

0

Великий тиждень та Великдень

Вербна неділя, 5 квітня
Святі Меси: 9:00 (польською мовою); 12:00 (Сума)

Великий понеділок, 6 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий вівторок, 7 квітня
Свята Меса: 18.30;

Велика середа, 8 квітня
Свята Меса: 18:30;

Великий четвер, 9 квітня
Свята Меса Хризми: 11:00,
Свята Меса Господньої Вечері: 18:30;

Велика п’ятниця, 10 квітня
Хресна дорога та Літургія Страстей Господніх: 18.30;

Свята субота, 11 квітня
Пасхальна Вігілія: 20:00;

Неділя Воскресіння Господнього, 12 квітня
Святі Меси: 9.00 (польською мовою); 12:00 (Сума).
Дивитися тут

Не забуваймо про багатостраждальний народ України

0
Традиційна середова зустріч з паломниками стала для Папи Франциска черговою нагодою нагадати світові про страждання українського народу.
 
Як повідомляє  Vatican News.
 

«Моя думка, як завжди, лине до України. Не забуваймо цей багатостраждальний народ», – сказав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції в середу, 17 серпня 2022 р., перед тим, як звернутися зі словом привітання до похилих віком, хворих, молоді та молодят.

Перед обличчям загрози зменшення уваги з боку міжнародної спільноти до України, зокрема, до важкої гуманітарної ситуації, яка ще довго потребувати жестів солідарності, Святіший Отець старається дбати про те, щоби громадськість не забувала про це.

А вітаючи польських паломників, які зібралися у залі Павла VI у Ватикані, Папа Франциск згадав про прочан, які збираються у Марійській святині в Ченстохові, між якими не бракує українців. «У ці дні, – сказав він, – тисячі паломників пішки прямують до санктуарію на Ясній Горі, молячись за мир і примирення в світі. Серед них є багато українців, які знайшли у вашій країні гостинний дім. Ввіряймо долю Європи та світу Чорній Богородиці», – закликав Святіший Отець.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Вітаємо з Днем народження о.Рафала Шкоповєц

0

Отче, щиро вітаємо з Днем народження!

Нехай Добрий Господь благословить і зміцнює Вас на дорозі служіння!

А Пресвята Богородиця завжди простягає над Вами свій Материнський Покров!

Многая літа!

 

Урочистість коронації ікони Внебовзяття Пресвятої Богородиці в Одесі

0

Як повідомляє РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ, цьогорічні відпустові урочистості в одеській катедрі відбулися під знаком особливого вшанування Богородиці та близькості з Папою Франциском. Адже відбулась урочиста коронація ікони Внебовзяття Пресвятої Богородиці, що знаходиться у головному вівтарі, короною, посвяченою потнифіком.

Урочистість зібрала не лише місцеве духовенство на чолі з ординарієм дієцезії єпископом Станіславом Широкорадюком.

На святкування прибув також єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло та міністр провінції Ордену Братів Менших о. Даниїл Ботвіна OFM.

Святкування очолив Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. 

У проповіді представник Святішого Отця в Україні підкреслив, що присутність Богородиці поруч сповнює нас миром та радістю. Коронування образу Марії – єднає нас і всю Церкву у обіймах з Дівою Марією. 

Яку можемо мати користь з цієї близькості? Це видно з реакції Єлизавети. Як тільки вона чує голос Марії, вона співає з радості словами, натхненними Святим Духом. Її радість з двох причин – бо Марія зачала в утробі Сина Божого та відвідини Марією Єлизавети. Це радість з усього, що звершує Бог, всі труднощі перейшли на другий план, майже зникли.

Ми під час війни турбуємось про багато речей, ми стурбовані бо міста руйнуються, нищиться невинне життя, розділені сім’ї, бракує найнеобхіднішого.

Єлизавета нам говорить сьогодні: у вас є причини для радості: у вас є небо і ваша Мати обіймає вас з неба. Друге читання говорить нам, що смерть є тимчасовою, бо її переміг Ісус. Пресвята Діва взята на Небо – приклад того, що очікує нас. Ми покликані бути з Нею. 

Після визнання віри, настоятель парафії о. Мирослав Карачина OFM прочитав історію та культ ікони Внебовзяття Пресвятої Діви Марії.

Ця ікона, авторства баварського художника Фішера, від 1853 року оздоблює храм. Перед 1949 роком та переобладнанням костелу у спортзал ікону вдалося перенести до храму св. Петра, який був єдиним діючим, що обслуговував південь та схід України.

У 1991 році катедру передано вірянам. 24 серпня 2003 року ікону урочисто повернули на її первинне місце.

Про важливість цієї ікони для вірян свідчать численні молитовні прохання та свідчення, і також воти, які розташовані поруч з образом. 

Після прочитання листа від Конгрегації Божественного культу та дисципліни таїнств про коронування ікони, її та воти урочисто відкрили для споглядання.

На завершення урочистості ординарій єпископ Станіслав Широкорадюк подякував усім, хто спричинився до цієї урочистості. Він пригадав побажання Святішого Отця Франциска під час посвячення корони: «Нехай Вона вам допоможе у ці важкі часи, нехай виблагає вам мир».

Вітання також зачитано від першого настоятеля о. Ігнація Родзьонки, який був свідком багатьох чудес, що пов’язані з чудотворною іконою.

З вот та подячних дарів від вірян, була виготовлена корона та троянди.  

Фото:Одеська-Сімферопольська дієцезія  

Папа заохотив відвідувати Марійські санктуарії та молитися за Україну

0
Вітаючи учасників молитви на площі Святого Петра, Папа Франциск заохотив римлян і гостей міста відвідати Папську Марійську базиліку, і там, перед статуєю Діви Марії, Цариці миру, молитися за мир у світі та в Україні.
 

Як повідомляє Vatican News, після молитви «Ангел Господній» в урочистість Внебовзяття Пречистої Діви Марії, 15 серпня 2022 р., Папа Франциск звернувся зі словами привітання до всіх, хто зібрався на площі святого Петра у Ватикані, складаючи побажання благодатного свята також тим, хто перебуває у відпустках, згадуючи і про тих, хто не може дозволити собі на період розслаблення, про самотніх і хворих.

Слова вдячності Святіший Отець скерував до працівників різних служб, які в цій дні забезпечують незамінні послуги для громадськості, а тоді сказав:

«У цей день, присвячений Богородиці, закликаю тих, хто має таку можливість, відвідати якийсь Марійський санктурій, аби вшанувати нашу Небесну Матір. Багато римлян і прочан відвідують базиліку Santa Maria Maggiore, щоби помолитися перед іконою Salus Populi Romani. Там також перебуває статуя Діви Марії, Цариці миру, яку встановив Папа Венедикт XV. Не переставаймо молитися про заступництво Богородиці, щоби Бог дарував світові мир, і молімося, зокрема, за український народ».

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

За матеріалами: vaticannews.va/uk

Храмове Свято Успіння Пресвятої Богородиці Діви, м. Кривий Ріг

0
” Дякуємо Богові за Храмове Свято Успіння Пресвятої Богородиці Діви.
Нехай Богородиця Діва випросить нам благодать доброго життя в любові до Бога і людей.
 
Серед нас присутнім був наш єпископ Павло Гончарук.”
 
За матеріалами:
Римсько-Католицька Парафія Кривий Ріг
https://www.facebook.com/profile.php?id=100049563107162
 

Відпустова урочистість в кафедральному соборі в Харкові

0

Вчора, 15 серпня 2022 року,  о 18.00 годині відбулася відпустова урочистість в Харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії.

Урочисту Святу Месу очолив ординарій Харківсько- Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук, якому співслужили місцеві священники на чолі з настоятелем парафії о.Григорієм Семенковим, а також священники з парафій міста Харкова і за його межами римо-католицького і греко- католицького обрядів. Також на урочистості був присутній єпископ Митрофан Бутинський. 

Під час проповіді, єпископ Павло заохотив до роздумів над таємницею Внебовзяття Пресвятої Діви Марії до неба.

“Господь, який показуючи успіх Пресвятої Діви Марії, проявляє цим самим свою Всемогутність і Любов, вказуючи на свій задум, що Він хотів для тебе…”

На завершення єпископ залишив нас з кількома важливими питаннями сьогодення: 

  • “Що ти хочеш, щоб тобі Бог зробив ?
  • Про що ти мрієш, думає, міркуєш? Чого очікуєш тут, прийшовши в храм ?
  • Що Бог зробив для тебе ?

Бог дуже потужно діє у твоєму житті! Але чи ти це бачиш?

Бо, той хто бачить діяльність Бога у своєму житті, досвідчує, що ніколи не залишається сам…

Після Святої Меси настоятель парафії подякував за присутність і спільну молитву для співбратів у священстві, вірян, які прийшли на свято, а також для співпрацівників поліції на чолі з їх керівництвом, правоохоронцям і захисникам, представникам міської влади, які через своє служіння сприяли можливості служіння й участі в цій Літургії. Виражаючи вдячність за присутність і допомогу, о.Григорій побажав всім, щоб Пресвята Діва Марія, яка є взірцем відданості та вірності Богу, котра взята на небеса, нехай Вона охороняє наше небо над Харковом і над всією Україною, випрошуючи нам жаданий Мир і Перемогу.

На завершення Урочистості відбулося поклоніння Пресвятим Дарам в намірах порятунку, захисту і Перемоги в нашій країні й цілій землі,

Літанія до Пресвятої Діви Марії про її особливе заступництво за нас, Секвенція про Божий захист від всіх небезпек і Te Deum (лат. Te Deum laudamus — «Тебе, Бога, прославляємо», подячний гімн св. Амвросія Медіоланського, IV ст.), як вдячність Богу за те, що опікується ними й не залишає. 

І, традиційно, відбулося освячення трав, квітів та плодів землі, яке здійснив єпископ Павло.

flosDomini

Фото: с. Лілія Ковальська SCM

В Кам’янець-Подільській дієцезії встановлений санктуарій Матері Божої Мураховської

0

“Величає душа моя Господа
і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм…”

15 серпня 2022 року, в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії єпископ Леон Дубравський встановив новий санктуарій в с. Мурафа, Вінницької області.

Святкова подія відбулась у святині, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої.

Канцлерем курії о. Павлом Басистим був зачитаний декрет про встановлення храму Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії санктуарієм Матері Божої Мурафської (або Мураховської).

У ньому також були перераховані завдання, що випливають зі статуту святині: щоденне прославлення чудотворної ікони, молитва в намірі дієцезії та духовенства, запевнення прибуваючим паломникам усіх засобів для спасіння.

Після прочитання, декрет підписали правлячий єпископ Леон Дубравський і настоятель парафії, який від сьогодні є хранителем санктуарію, о.Павло Павлюк.   

Перед іконою Богородиці лунала молитва за Україну та припинення війни, за всіх захисників та постраждалих від російської агресії.

Ікона Матері Божої Мурафської походить з кінця XVII – початку XVIII ст. і міститься в головному вівтарі (в основі зображення – образ Матері Божої Сніжної).

 

Що означає Санктуарій ?

Санктуарій (від латинського «sanctus» – «святий») – термін, який використовують для опису святих місць; часто санктуарій ототожнюють із храмом чи будівлею, спорудженою на місці, що вважається священним.

Санктуарії відомі ще з прадавніх, дохристиянських часів і зустрічаються в багатьох релігіях. Наприклад, давні слов’яни місця для санктуаріїв зазвичай обирали, відштовхуючись від географічних чи рельєфних властивостей: святинями могли бути вершини гір і великі пагорби, вигини річок, острови чи півострови. А під час христианізації храми й собори часто поставали на священних для язичників місцях, що символізувало передачу їх під особливу опіку Істинного Бога.

У Римсько-Католицькій Церкві санктуарій – це простір, що вважається святим місцем, у якому Бог надприродним чином дарує благодать. Зазвичай санктуарії пов’язані з чудесами, які Господь учинив для Свого люду. Саме тому вони стають популярними місцями паломництв, куди вірні прибувають, щоб особливо близького поспілкуватися з Богом.

Санктуарієм керує хранитель (настоятель), обов’язки якого полягають у піклуванні про паломників, наданні їм вільного доступу до богослужінь і церковних таїнств. Хранитель також виконує адміністративні функції, збираючи і зберігаючи документацію та вотивні дари.

Кодекс канонічного права поділяє санктуарії на типи залежно від влади, яка їх заснувала:

  • дієцезіальний (встановлений дієцезіальним єпископом);
  • національний (встановлений за сприяння Конференції єпископів);
  • міжнародний (встановлений за сприяння Святого Престолу).

 

За матеріалами: https://rkc.org.ua/
Фото: https://ewtn.org.ua/
Відео з Урочистості: https://www.facebook.com/EWTN.Ukraine/videos/524132172820453

Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

0

Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, що відзначається Католицькою Церквою 15 серпня, сягає п`ятого століття і широко поширена в усьому християнському світі.

Одночасно, слід зазначити, що Новий Завіт ніколи не згадує про останні дні життя, смерті та Успіння Пресвятої Богородиці. Не існує Її могили чи Її мощей та реліквій.

Літургійний культ Пресвятої Богородиці починається від Ефеського Собору 431 року, який окреслив догму про її Богоматеринство. У творах святих Отців до четвертого століття немає нічого про Успіння Богоматері. Лише після IV сторіччя на основі передання церковні письменники починають писати про останні хвилини життя Пресвятої Богородиці. На Заході пише про це святий Григорій Турський, на Сході — єрусалимський патріарх Модест, святий Андрій Критський та святий Йоан Дамаскин.
В VI сторіччі це свято отримує назву Успіння Пресвятої Богородиці. На Заході під впливом Сходу свято з`явилося дещо пізніше. Його прийняли у Римі за часів Папи Сергія І (687-701), а з Риму він перейшов до інших країн.

Від Першого Ватиканського Собору (1869-1870) у римсько-католицькій Церкві дедалі більше висловлювались побажання, щоби проголо­сити догмою загальну віру Церк­ви у Внебовзяття Пречистої Богородиці. Це завдання, узагальнивши думки всіх єпископів Католицької Церкви, взяв на себе Папа Пій XII (1 листопада 1950 року).

Східне християнство називає це свято Успінням Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, а західне християнство – Внебовзяттям Пресвятої Діви Марії. У двадцятці країн світу, серед яких і в Італії, ця урочистість відзначається також і на державному рівні. У Марійних санктуаріях збираються тисячі прочан.

У різних країнах світу зі святом Внебовзяття пов’язані різноманітні звичаї та традиції. Загально існує традиція в цей ден