Богородиця Харківська – 25 років з дня повернення до храму

0
104

25 років тому(15.09.1999 – 15.09.2024 ) Богородиця Харківська повернулася до храму. 

Скульптура Приснодіви Марії стала реліквією Римсько-Католицького Катедрального собору Успіння Богородиці в Харкові. Вона виконана з блакитного мармуру італійським майстром у XIX столітті і до остаточного закриття храму в радянські часи прикрашала центральний вівтар. У 1960 році минулого століття скульптура була знайдена в закинутому склепі закритої частини Івано-Усікновенського цвинтаря (зараз тут розташований Молодіжний парк), студентами художнього інституту (тепер Харківська Державна Академія дизайну і мистецтв). Студенти перенесли скульптуру до інституту. Завдяки старанням його директора, фронтовика Михайла Олександровича Шапошникова, скульптура Богородиці була збережена. Вона кочувала інститутом, поки не  найшла своє місце в його музеї, де простояла 15 років.

15 вересня 1999 року, у свято Скорботної Божої Матері, після близько 50-річних поневірянь, скульптура повернулася до храму Успіння Богородиці. Діва Марія стоїть на земній кулі, попираючи ногами змія, який уособлює диявола (див. Бут 3,15), а під Її ногами – місяць (див. Одкр 12,1). Вона заступається за весь світ.

Християни-католики вшановують Матір Спасителя, і, наслідуючи апостола Йоана, виконують завіт розп’ятого Христа: «Ісус мовить до матері: Жінко, ось син твій. А тоді й до учня мовить: “Ось матір твоя”. І від тієї хвилі учень узяв її до себе» (Йн 19,26-27).

У фільмі про знайдення скульптури харківськими католиками і повернення її до храму згадують свідки тих подій.

Дякуємо ACN International, Aid to the Church in Need та CRTN, Catholic Radio and Television Network за надані відеоматеріали. У фільмі використані світлини з архіву римсько-католицької парафії Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові. Храм знаходиться по вул. Гоголя, 4.

Фільм

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.