Санктуарій у Тинні – святе місце: освячення образу Божої Матері

0
147

У с. Тинна, неподалік Кам’янця-Подільського, 2 липня  під час храмової урочистості відбулося освячення  та інсталяція образу Божої Матері Тиннянської. 

Про це пише CREDO.

Новий образ, який є репродукцією ікони Божої Матері Тиннянської – Покровительки лицарів і Заступниці селян – для санктуарію в Тинній передав єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук. Урочисто його до храму внесли Лицарі Йоана Павла ІІ, які вибрали Божу Матір Тиннянську покровителькою своєї Провінції в Україні. Освятив образ ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон ДубравськийOFM. «Поблагослови, Господи, цю ікону, щоб вона нам нагадувала, що Марія є Матір’ю Христа і нашою матір’ю», – молився владика.

Як розповів CREDO настоятель санктуарію о. Віталій Слободян CP, з коштами для образу допомогла фундація Lux Vitae, яку очолює пані Неля Шпичко. І образ написала художниця з Любліна (Польща) пані Вероніка Прухняк. 

 

Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук, який подарував образ святині, розповів CREDO, що для нього це вираз молитви до Богородиці:

«Під час минулорічного святкування говорилося про те, що ікона Богородиці була вивезена. І виникла ідея написати нову ікону. Вдалося знайти добродіїв – людей, які долучилися до цієї справи і в результаті вийшло теж, що був написаний образ Тиннянської Божої Матері. Був залучений настоятель санктуарію о. Віталій Слободян СP, пані Неля Шпичко, ще кілька осіб. І таким чином сьогодні цей образ був переданий мною, як єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії для парафії в Тинній. Це відповідь на потребу. Також це вираз молитви і прохання до Богородиці, щоби захистила нашу країну, щоби наша країна була вільною і щоби Вона випрошувала для нас всі благодаті», — сказав єпископ і додав, що санктуарій у Тинній віддавна був святим місцем і він би хотів, щоби надалі це місце було таким, де Богородиця має виразний знак Своєї присутності. І щоби люди могли випрошувати ці благодаті. Також єпископ Павло розповів, що для нього особисто це місце є особливим: «Я ще, як хлопець-міністрант приїжджав у Тинну, коли відновлювалася ця парафія, коли відбувалося будівництво. Потім, коли вже священником вів паломництво з Кам’янця-Подільського до Летичева, ми завжди проходили через це місце. І особисто для мене це дуже близьке і тепле місце.  Тому прийшло таке натхнення, така думка, таке розуміння, що було би добре, якби зробити таку справу. І Бог благословив. І так швидко все склалося, що навіть ніколи би і не сподівався. Це такий вираз вдячності і прохання до Богородиці, щоби люди також пам’ятали і тут молилися». 

Образ Божої Матері був вшановуваний у Тинній від 1556 року. До святині, щоби вшанувати образ, приходили численні паломництва. Проте у радянські часи храм був максимально знищений, а образ – вивезений. Минулого року єпископ Леон Дубравський відновив санктуарій Божої Матері у Тинній. А сьогодні святиня отримала новий образ.

Фото: Юлія Григор’єва-Севастьянова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.