Єпископи Європи закликають 21 вересня до молитви про мир в Україні

0
50

24-27 червня у Сербії тривало пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи на запрошення архієпископа Белграду і віцепрезидента CCEE Ладіслава Немета. Серед учасників був теж єпископ Віталій Скомаровський, Голова Конференції єпископів України.

Під час засідання новим Генеральним секретарем CCEE був обраний отець Антоніо Амміраті. 21 вересня 2024 року, у Міжнародний день миру, як повідомляється у підсумку засідання CCEE, єпископи закликають до дня молитви за жертв війни, а також до молитви за мир в Україні, на Святій Землі та в Судані.

Засідання розпочав вступним словом Апостольський нунцій в Сербії архієпископ Санта Ганґемі. Далі Маріано Крочіата, президент Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (COMECE), ознайомив з аналізом поточної ситуації в Європі. Цю ж тему продовжили архієпископ Ноель Треанор, Апостольський нунцій в Європейському Союзі, та архієпископ Марко Ганчі, представник Святого Престолу при Раді Європи. Опісля послідували виступи голів комісій CCEE, які представили свою діяльність за минулий рік. 

 

Архієпископ Вільнюса та Президент CCEE Ґінтарас Ґрушас нагадав про відкриття нової штаб-квартири CCEE в Римі, яка має на меті зміцнити співпрацю та комунікацію європейських єпископів між собою та зі Святим Престолом, а також дати нові пастирські та екуменічні імпульси, особливо в Ювілейному році та під час Синоду 2021-2024.

Готуючись до другої сесії Синоду про Синодальність, Президент Ґрушас звернувся до ролі, яку європейські органи та єпископські конференції можуть відігравати в живій і зростаючій Синодальності. Він також представив екуменічні ініціативи, які реалізує CCEE: оновлення Європейської екуменічної хартії, яку вони підписали разом із Конференцією Європейських Церков (CEC) у 2001 році, і яка в оновленій версії має бути підписана у Неділю Божого милосердя 2025 року, за тиждень після того, як християни всіх Церков відзначать Пасху в один день. Також відбудеться перша зустріч із Радою Постійної Конференції Східних Православних Церков у Європі (ПЦЄ).

 

На завершення архієпископ Ґрушас закликав усіх готуватися до наближення Ювілею, щоб «він став подією благодаті для наших спільнот і країн, а також можливістю засвідчити, що Христос є єдиною надією для людства».

У заключній промові кардинал Роберт Френсіс Превост, Префект Дикастерії у справах єпископів, виступив на тему «Євангелізація та місіонерський вимір Церкви в Європі», спираючись на події останніх тижнів, починаючи з виборів до Європейського парламенту та глобальної кризи, зокрема війни в Україні та на Близькому Сході.

Під час зустрічі єпископи обрали новим Генеральним секретарем CCEE на п’ятирічний термін о. Антоніо Амміраті. Він замінить о. Мартіна Міхалічку (Словаччина), який виконував обов’язки генерального секретаря з 2018 р. Єпископи висловили вдячність о. Мартіну за його багаторічну працю в служінні для європейських церков.

 

Важливим моментом стала також зустріч членів CCEE з Патріархом Сербської Православної Церкви Святішим Порфирієм.

Наступна пленарна асамблея відбудеться в Лісабоні з 8 до 10 жовтня 2025 року.

За матеріалами cirkev.cz

Фото: CCEE/KMC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.