Жителі Палермо вірять, що свята Розалія принесе Україні мир

0
179

У неділю, 26 травня 2024 року, під час візиту єпископа Павла Гончарука до Палермо, про який ми писали раніше, мешканці цього сицилійського міста подарували Україні дві картини із зображенням святої Розалії, покровительки їхнього міста. За бажанням жертводавців, вони будуть передані до катедрального собору в Харкові, а інша – до конкатедрального храму в Запоріжжі.

Передача ікон супроводжувалася підписанням договору про побратимство між парафією Матері Божої Всіх Народів у Палермо та Харківсько-Запорізькою дієцезією. Договір підписали єпископ Павло Гончарук, ординарій дієцезії, та о. Феліче Лупо, парох парафії.

Цього року місто Палермо на Сицилії святкує 400-річчя віднайдення реліквії святої Розалії, відлюдниці. Розалія, яка жила в ХІІ столітті в заможній сицилійській родині, бажаючи служити тільки Ісусу, втекла в гори, відмовившись таким чином вийти заміж за чоловіка, якого їй нав’язувала родина.

 

Коли знайдені в гірській печері мощі святої Розалії були принесені до собору Палермо в 1624 році, то у місті припинилася епідемія чуми. Відтоді ця свята пустельниця визнана покровителькою міста, яка захищає людей, що моляться до Бога за її заступництвом, від моровиці та інфекційних хвороб.

Жителі Палермо вірять, що передача ікон святої Розалії врятує Харків і Запоріжжя від руйнування і принесе мир в Україну.

Текст і фото: о. Маріуш Кравєц SSP

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.