У Палермо єпископ Гончарук дякував за допомогу Україні

0
335

Від 19 до 26 травня 2024 року в Палермо, Сицилія, відбувався «XV Європейський тиждень». Цього року, як і минулого, він був присвячений Україні. Однією з головних подій програми став круглий стіл, під час якого відбувалося обговорення ситуації в Україні.

Єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, звернув увагу на необхідність молитися і показувати правду про те, що саме зараз відбувається в Україні. Він закликав учасників зустрічі, щоб крім гуманітарної допомоги, яку вони надають Україні, за що Україна їм дуже вдячна, не припиняти молитися за мир. Посол України при Святому Престолі Адрій Юраш, зі свого боку у своєму виступі наголосив на необхідності міжнародної підтримки України, яка зараз бореться не лише за свою незалежність, але й за мир і справедливість у всій Європі. Отець Ярослав Кравець, настоятель домініканців в Україні, говорив про необхідність бути присутнім з людьми, які страждають. Особливо важливою є присутність священників та богопосвячених осіб, які приїжджають з інших країн, які є для людей не лише знаком присутності Христа, але й солідарності між людьми.

 

Суботній концерт Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка під керівництвом Дмитра Морозова зворушив усіх учасників. Він відбувся якраз тоді, коли на Харків падали російські бомби, а новини про жертви ранкового нападу на харківський «Епіцентр» облетіли весь світ.

 

Під час недільної Євхаристії в парафії Матері Божої Всіх Народів у Палермо, яку очолив єпископ Гончарук, було підписано Акт побратимства між парафією в Палермо, яка організувала «Європейський тиждень», та Харківсько-Запорізькою дієцезією. На додаток до допомоги, яку владика Павло отримав від жителів Палермо для жертв війни, він також отримав дві ікони святої Розалії, які будуть розміщені в катедральному храмі в Харкові та в конкатедральному храмі в Запоріжжі. Цього року Палермо святкує 400-річчя віднайдення мощей святої Розалії, яка вважається головною покровителькою міста і святою, що допомагає під час епідемій. Як підкреслив настоятель парафії Матері Божої Всіх Народів о. Феліче Лупо: «Ми сподіваємося, що свята Розалія захистить жителів Харкова і Запоріжжя від російських бомб, які несуть смерть і руйнування».

Серед інших українських представників на зустрічі були владика Діонісій Ляхович, екзарх Греко-Католицької Церкви в Італії, та о. Маріуш Кравець SSP, кореспондент Радіо Ватикану в Україні.

РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.