Новенна до Святого Архангела Михаїла (день 6)

0
55

Як повідомлялося, 29 грудня ми розпочали Новенну до Архангела Михаїла, що завершиться перед святом Архангела. Сьогодні, 29 травня, припадає черговий день новенни. Публікуємо тексти молитов на молебень у травні.

ДЕНЬ 6 (29 ТРАВНЯ)
ДЕМОНІЧНА З’ЯВА ДРАКОНА

ЗНАК ХРЕСТА
В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

ЗАКЛИК
Господи Ісусе Христе, стаємо перед Тобою, щоби разом з ангелами та святими прославляти Твою безмежну велич. Вірячи в присутність добрих небесних духів серед нас, ми звертаємося до Тебе і взиваємо до святого Архангела Михаїла як нашого покровителя, захисника і заступника. Разом із Ним ми хочемо поклонятися Твоєму Божественному Обличчю і мужньо стояти на захисті Твоєї слави. Ми знаходимо захист через Його могутнє заступництво і віримо, що Він підтримає нас у боротьбі зі злом і гріхом. Приносимо Тобі, Господи, всі наші наміри і разом з ангелами дякуємо Тобі за те, що Ти нас вислуховуєш і обдаровуєш усіма необхідними благодатями.

«Небесний оборонцю України», «Небесний Полководцю українського війська», Ти, котрий стоїш на чолі воїнства ангелів, бо твоє завдання – захищати добро, просимо: бережи нашу країну та наше військо, яке нині робить добру справу – боронить Україну від зовнішнього ворога. Тримай свій щит і меч над нашою країною і захищай нас; особливо просимо про силу та мужність для наших воїнів і про справедливу перемогу над видимими та невидимими ворогами.

ЛІТАНІЯ ДО СВЯТОГО АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА

Господи, помилуй. Христе, помилуй. Господи, помилуй.
Христе, почуй нас. Христе, вислухай нас.
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже,
Духу Святий, Боже,
Свята Трійце, Єдиний Боже,
Свята Маріє, Царице Ангелів, молись за нас.
Святий Архангеле Михаїле,
Князю преславний,
Хоробрий в бою,
Переможцю диявола,
Загрозо для злих духів,
Полководцю Небесного війська,
Віснику Божої слави,
Радосте Ангелів,
Почесте неба,
Котрий представляєш Найвищому наші прохання,
Охоронцю справедливих душ,
Посланцю Божий,
Наш керівнику у молитві,
Фортеце Божого люду,
Охоронцю і покровителю Церкви,
Добродію народів, котрі Тебе прославляють,

Прапороносцю спасіння,
Наш захиснику в спокусах,
Ангеле миру,
Провіднику душ до вічного спасіння,
Покровителю Провінції Ордену Братів Менших в Україні,
Покровителю України,

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

В. Молись за нас, святий Архангеле Михаїле.
У. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.

Молімося:
Всемогутній вічний Боже, котрий вибрав святого Михаїла захисником Церкви, уділи за його заступництвом Церкві благополуччя і миру, а нам благодаті в цьому житті та слави у вічності. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

ЧИТАННЯ  Одкр 12, 1-8

І велика ознака з’явилася на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок; і маючи в утробі, вона кричала від болю – терпіла муки родів. І з’явилася на небі інша ознака: ось, великий червоний дракон, який мав сім голів і десять рогів, і на його головах – сім вінців. А його хвіст змів третину небесних зірок і скинув їх на землю. І змій став перед жінкою, яка мала народити, щоб, коли народить, пожерти її Дитину. І вона народила Дитину чоловічої статі, Котра має пасти всі народи залізним жезлом. І взяте було її Дитя до Бога і до Його престолу. А жінка втекла в пустелю, де мала місце, приготовлене Богом, щоб там утримувати її тисячу двісті шістдесят днів. І сталася на небі війна: Михаїл та його ангели розпочали бій зі змієм. І змій воював, і його ангели. І не перемогли: не знайшлося для них більше місця на небі.

РОЗДУМИ

Біблія знає диявола під різними іменами та символами. Вона представляє його як ангела темряви, змія, морське чудовисько, духа і навіть дракона. Особливо останній образ показує, на чому полягає ненависть сатани. Опис, що міститься в Одкровенні святого Йоана Богослова, вказує, що дракон не може безпосередньо атакувати Бога, тому він спрямовує всі свої сили проти людини. Це вираження певної правди, про яку також говорить одна з прадавніх легенд.

Люди вірили, що бунт злого духа на небі був не просто примхою, а стосувався чогось фундаментального. Легенда оповідає, що після створення світу Бог увінчав своє творіння і покликав до життя людину. Водночас Творець прагнув, щоби нові творіння мали якнайбільшу подібність до Нього і жили не у світі ангелів, а на землі. Бог також знав, що людина потребуватиме відкуплення, і тому в певний момент історії Господь стане людиною, щоби прийти на допомогу людству.

Відтак, згідно легенди, в особі Ісуса Христа мали поєднатися дві природи: божественна і людська. Таким чином, сатана був зобов’язаний поклонитися Новому Адаму – Ісусу Христу, який буде істинним Богом і справжньою людиною. Ось у той момент і пролунало знамените: «Non serviam» – «Я не буду Йому служити».

Так розпочалася історія повстання під проводом Люцифера (ангела світла), який потягнув за собою частину ангелів. Відтоді його також називають Люципером, що означає «Той, хто втратив світло».

Відлуння цієї легенди лунає в книзі Одкровення. Дракон палає жагою вбити Жінку. Він дихає злістю на Її дитину, яка має народитися. У цьому образі криється Свята Мати Церква. Хоча змій здається сильнішим, на допомогу Жінці приходить земля, а сам Бог забирає Її дитину на небо, куди зло вже не має доступу. Зображення духовної битви, що відбувається на сторінках Одкровення, має безпосереднє відображення у нашому житті. У цій війні ключову роль відіграє битва, яку вестимуть Михаїл і Його ангели з силами темряви. Ми як Лицарі святого Архангела Михаїла також маємо взяти участь у цій битві. Ґілберт Честертон сказав, що у світі є два види лицарів: ті, хто шукає Святий Ґрааль, і ті, які покликані вбити дракона. За словами Честертона, тільки ті останні заслуговують називатися справжніми лицарями. Тому, зокрема, святого Архангела Михаїла та святого Георгія переможно зображують на поваленому драконі. Врешті, ми теж запрошені до битви, у якій під нашими ногами завиє переможений дракон.

Тому молімося святому Архангелу Михаїлу, просячи про допомогу в боротьбі зі злим духом.

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА

Святий Архангеле Михаїле, найславетніший князю й полководцю ангельських  воїнств! Прийди на допомогу людям, яким загрожують сили темряви. Прийди, адже люди створені за образом Бога; відкуплені життям, смертю і воскресінням Ісуса Христа, Його Сина; призначені бути храмом Святого Духа. У тобі, святий Михаїле, Церква має свого Захисника й Покровителя. Ти ведеш спасенних до небесного щастя. Проси Бога миру, щоб Він переміг владу сатани – сіяча неспокою і лицемірства, – і не дозволив йому тримати людей в рабстві та шкодити Церкві. Нехай з твоєю допомогою Жінка, одягнена в сонце, Цариця Ангелів, розчавить голову Антихристу й захистить своїх земних дітей від його підступів. Перший захиснику слави Всевишнього! Занеси наші молитви до Бога і проси Його змилосердитись над нами. Зв’яжи сатану й кинь його в пекельну безодню, щоб він більше не обманював народи. Вчини так, щоб ми все своє земне життя і всю вічність звіщали гасло: «Хто ж як Бог!» Амінь».

ПРОХАННЯ

Благаймо Бога, щоб ми з радістю приймали Його слово, як це зробили ангели, котрі бездоганно виконують Його волю. Закликаймо до Нього: Царю ангелів, помилуй нас.

– Господи, прийми наші прохання через заступництво святих ангелів. Нехай вознесуться до Тебе, немов запашний дим ладану.

– Вчини, щоб ми разом із чистими духами співали Тобі славу во вишніх, а на землі несли мир людям доброї волі.

– Вчини, щоб наприкінці земного паломництва ангели привели нас до радісного життя у спільноті святих у Небесному Царстві.

– Нехай святий Архангел Михаїл провадить душі померлих вірних до віковічного світла.

НА ЗАКІНЧЕННЯ
Отче наш…, Радуйся Маріє…, Слава Отцю.

БЛАГОСЛОВЕННЯ

Матеріали взято з РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.