«Хто ж як Бог» – Всеукраїнське нічне чування молоді в Бердичеві

0
54

Вночі з 19 на 20 квітня у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулося нічне чування молоді у намірі розпізнання покликань. Темою цьогорічної зустрічі стали слова «Хто ж як Бог».

В цьому році відповідальними за організацію нічного чування була Конференція Вищих настоятельок жіночих інституцій і товариств апостольського життя РКЦ в Україні.

На сповнену молитвою ніч з’їхалося близько 400 молодих людей з понад 50 парафій та шести дієцезій України.

Конференцію для молоді виголосив отець Микола Бистрицький, представник комісії душпастирства молоді Кам’янець-Подільської дієцезії. Отець розпочав свою конференцію з пісні «Прийди Духу святий».

 

У конференції священник зосередив свою увагу на постаті святого Архангела Михаїла, рік якого відзначає Римсько-Католицька Церква в Україні.

«Заохочую вас ніколи не допускати до свого серця думку, що я щось зміню й ось тоді прийду до Бога. Без Нього ти нічого не зміниш. Потрібно бути завжди з Ним. І власне святий Архангел Михаїл нам це нагадує, хто ж як Бог допоможе тобі розібратися у твоєму нутрі».

 

Після цього була адорація Пресвятих Дарів та час на сповідь.

Свята Меса опівночі стала кульмінацією ночі чування та була звершена у намірах покликань до особливого служіння Богу. Очолив Євхаристію та виголосив проповідь ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB.

 

У проповіді єпископ заохотив молодь шукати та отримати голос Господа щодо розпізнання слово покликання.

«Ми в цю ніч слухаємо Господа і говоримо: Господи говори до мене. Святе Письмо наповнено різною формою покликань людей, яких Господь поставив на певній дорозі, Він дав їм якусь конкретну місію. Це були різні люди, різного віку. Для кожного з нас Господь має якусь певну ділянку, має певне завдання, а нам покладає, щоб ми знайшли цю ділянку. Щоб ми постаралися знайти той скарб, який на будь-якій дорозі валятися не буде. Господь сьогодні кличе нас серед різних меседжів, щоб почути голос добрий, бо насправді вони є різні. Але Він хоче, щоб ми почули цей добрий голос».

В процесії приношення дарів також був прапор України та розарій, зроблений з гільз. Це є нагадуванням, що ми маємо постійно перебувати у молитві за Україну та наших захисників.

 

Після Святої Меси була перерва на почастунок.

Далі відбулося представлення святих – покровителів ночі чування. Організатори обрали постаті дев’яти святих та блаженних української землі, це: блаженні Марта Вецька, Марія Гелена Сташевська, Марцеліна Даровська, Габрієль Колумба, Єлизавета Чацька, святі Зигмунд Гораздовський та Йосип Себастьян Пельчар, слуга Божа Марія Антоніна Мірська та кандидатка до Божого вівтаря сестра Гелена Маєвська.

Для того, щоб зацікавити молодь глибше до пізнання постатей святих та блаженних, організатори придумали вікторину, переможці якої отримували солодкі подарунки.

Своїми свідченнями поділилися учасники ночі чування:

«Для мене ця ніч чування пройшла трішки важко, бо я вперше беру участь, але стараюся не спати, бути на позитиві й молитися. Ідея проведення нічного чування прекрасна. Тут присутні багато людей. Є нові знайомства. Найбільше запам’яталося, це пісні, які є дуже душевні й над ними можна замислитися» (Діана, смт Чернівці, парафія святого Миколая).

«Чування прекрасне. Був на Сповіді, мені сподобалося. Дуже добра розмова зі священником. Конференція також класна. Ідея нічного чування є чудовою.  Тут можна довше побути з Богом, на це виділяється вся ніч. Також тут багато знайомих з різних заходів, у яких я вже брав участь» (Тимур, м. Київ, парафія святого Олександра)

На завершення після молитви про розпізнання покликання зі словом та благословінням до молоді звернувся єпископ Віталій Кривицький.

«Бог кличе конкретних людей, щоб вони допомогли світові, Церкві у важких часах. Якщо ми говоримо, що у нас сьогодні є складні часи, то це тільки половина правди, друга половина, що напевно цієї ночі Він промовляв до тут присутніх і робить великі діла у своїй Церкві. Головне, бути відкритим на Нього».

Максим Железницький

Фото – Ліза Лісова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.