Як має проявлятися прощення?

0
242

Ми живемо в такі часи, коли багато людей страждають. Однак чимало цих страждань викликані не хворобами, бідами чи навіть війною. На жаль, довкола нас чимало людей страждають через те, що носять у своїх серцях заздрість, брак прощення, прагнення помсти, а що за цим слідує — брак любові до ворогів.

Прощення не завжди розуміють правильно. Воно полягає не у відсутності оборони, коли хтось нападає, — як це діється під час війни. Не полягає воно і в тому, що я забуду, хто мені що зробив; ані в тому, що я одразу позбудуся негативних почуттів. Прощення полягає у рішенні, а точніше — в тому, що я не бажаю зла кривдникові, не хочу йому помститися і прагну, щоб ця людина змінилася, навернулася, осягнула спасіння. Тому проявом прощення може бути молитва за неприятелів та ворогів, за їхнє навернення.

Хоча зазнана кривда пов’язується з численними негативними емоціями, однак тільки свідоме й добровільне рішення простити може зробити людину щасливою, усунути страх і відкрити серце на прийняття нових благодатей. Тільки той, хто здатний прощати, може бути внутрішньо вільним і відкрити серце на нові благодаті. Тільки той, хто спроможний прощати, може бути внутрішньо вільним і вільно розвиватися у своєму бутті людиною.

о. д-р Матеуш Годек
Джерело: CREDO

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.