Єпископ Собіло: поляки сьогодні відкривають свої домівки для потребуючих так само, як колись Ульми

0
123

«Цінність родини та велика віра поляків, сформовані серця моїх співвітчизників показують усьому світу, як і тоді родина Ульмів, любов тих, що приймають у своїх домівках біженців з України», – наголосив Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезіїВ неділю, 10 вересня, він взяв участь у беатифікації родини Ульмів.

Єпископ Ян Собіло звернув увагу на важливість беатифікації в контексті війни в Україні. «Для України, для нас, поляків в Україні, сьогоднішня беатифікація є дуже важливим днем». На думку єпископа Собіло, ця урочистість «показує, що Євангеліє живе, і якщо Євангеліє живе в нашому народі, то ще буде прекрасно в усьому світі».

Учасники недільної беатифікації прочитали разом із Папою Франциском молитву «Ангел Господній» під час прямої трансляції з Ватикану. У контексті родини Ульмів Франциск згадав про війну, що триває в Україні. «Наслідуючи їхній приклад, відчуймо покликання протиставити силі зброї силу милосердя, а риториці насильства – витривалість в молитві. Зробимо це передусім для багатьох країн, які потерпають від війни», – наголосив Папа та попросив ще сильнішої молитви за «стражденну Україну».

Святіший Отець нагадав, що «вся сім’я була знищена нацистами 24 березня 1944 року за надання притулку кільком євреям, яких переслідували. Вони протиставили ненависті і насильству, характерним для того часу, євангельську любов. Як зазначив Папа, родина Ульмів «була променем світла в темряві Другої світової війни». Він заохочував наслідувати їхній приклад як взірець «у прагненні добра, у служінні нужденним».

Префект Конгрегації у справах святих, кардинал Марчелло Семераро також нагадав у своїй проповіді, що біля кордону з Польщею, в Україні, триває війна. Він підкреслив, що «18-місячне повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило тікати велику кількість біженців, які стукали в двері Польщі в пошуках безпечного притулку». Він зазначив, що в цей важкий час «різні державні та місцеві органи влади та тисячі людей із простих сімей спонтанно відкрили двері своїх домівок, щоб прийняти тих, хто змушений був тікати». «Приймати наших сусідів стало невідкладним завданням, враховуючи насильство та руйнування, спричинені війною», – додав кардинал Семераро.

Напередодні беатифікації, 9 вересня, о 18:00 на стадіоні в Марковій відбувся концерт, присвячений новоблаженним, за участю відомих артистів. Організатором заходу виступила Карітас Перемишльської архідієцезії. Наступного дня, у неділю, 10 вересня, о 10:00 розпочалась урочиста беатифікаційна Свята Меса, яку очолив префект Конгрегації у справах святих кардинал Марчелло Семераро. Через два тижні після беатифікації, 24 вересня, по Польщі розпочнеться паломництво реліквій нових блаженних.

На церемонії були присутні понад 30 тисяч паломників з Польщі та з усього світу, зокрема з Бермудських островів. При цьому, населення Маркової складає лише приблизно 4000 мешканців. У беатифікації також взяли участь президент Республіки Польща Анджей Дуда та прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. Також були присутні представники єврейської громади. Запрошення на церемонію також отримали президенти та прем’єр-міністри європейських країн, а також єпископати сусідніх з Польщею країн. Над беатифікацією працювало понад тисячу осіб, а акредитовано було понад 200 журналістів польських та закордонних ЗМІ.

Беатифікація родини Ульмів є безпрецедентною подією в історії Вселенської Церкви. Вперше була беатифікована вся родина. Ульми загинули від рук офіцерів німецької жандармерії 24 березня 1944 року за переховування євреїв. Їхній літургійний спомин відзначатиметься 7 липня, у день вінчання Вікторії та Юзефа.

Джерело: РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.