«Штучний інтелект і мир»

0
99

 Оголошено тему наступного Всесвітнього дня миру

Замислитися на тим, щоби науковий поступ не відбувався за рахунок найуразливіших і щоб у цій царині не вкорінювалася логіка насильства й дискримінації заохочує Папа Франциск у наступний Всесвітній день миру, який Церква відзначає на початку календарного року.
 

Пише Vatican News

Дикастерія служіння цілісному людському розвиткові, яка, увібравши компетенції колишньої Папської Ради «Справедливість і мир», відповідає за проведення Всесвітнього дня миру, оголосила у вівторок, 8 серпня 2023 р., тему, яку Папа Франциск обрав для послання на наступне відзначення. Отож, Всесвітній день миру, що відзначатиметься 1 січня 2024 року, та відповідне послання Святішого Отця матимуть тему: «Штучний інтелект і мир».

У комюніке ватиканського відомства зазначається, що значущий прогрес, досягнутий у сфері штучного інтелекту, дедалі більше впливає на людську діяльність, особисте та суспільне життя, політику та економіку. «Папа Франциск закликає до відкритого діалогу про значення цих нових технологій, наділених вибуховим потенціалом та неоднозначними наслідками», – читаємо у повідомленні, яке вказує на те, що Папа нагадує про необхідність бути пильними та працювати над тим, щоб логіка насильства та дискримінації не вкоренилася у виробництві та використанні цих пристроїв за рахунок найбільш вразливих та виключених, оскільки «несправедливість та нерівність підживлюють конфлікти та ворожість».

Отож, нагальна потреба у «відповідальному підході до створення та використання штучного інтелекту, щоб він служив людству та захисту нашого спільного дому», вимагає розширення цієї етичної рефлексії також і на сфери освіти та права. «Захист гідності людської особи й дбання про братерство, по-справжньому відкрите на весь людський рід, є неодмінними умовами технологічного розвитку, який має сприяти утвердженню справедливості та миру у світі», – наголошується у прес-релізі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.