Папа Франциск і Ватикан співпрацюють з Україною у двох конкретних сферах

0
85

«Папа Франциск нас підтримує», – сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю групі латиноамериканських журналістів у Києві 6 серпня. Він перерахував деякі з способів, якими аргентинський Папа допомагає країні, і повторив своє бажання, щоб Франциск відвідав Україну.

Про це пише РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ посилаючись на Gość

Елізабетта Піке, римська кореспондентка провідної аргентинської щоденної газети La Nación, яка понад 100 днів перебувала в Україні, висвітлюючи війну, почала з того, що Папа Франциск і Ватикан, як відомо, співпрацюють з Україною у двох конкретних сферах: повернення близько 2 000 українських дітей, насильно вивезених росіянами до Росії, та обмін військовополоненими. Тому вона запитала президента Зеленського: «Що ще може зробити Папа Франциск?» і попросила оцінити місію кардинала Маттео Дзуппі, який з волі Папи побував у Києві, Москві та Вашингтоні, а тепер поїде до Пекіна?».

Президент Зеленський відповів: «Я мав дві зустрічі [віч-на-віч] з Папою Франциском, з ним зустрічалися й інші члени уряду. Я дуже вдячний йому за ці зустрічі. Він допомагає нам! Він молиться за нас», – підкреслив український президент. «Це також допомога, тому що тут є багато католиків, які йому за це вдячні. Більше того, це важливі сигнали не тільки для католиків, але й для атеїстів [в країні], тому що він є важливою персоною». «Ми запрошуємо його в Україну», – додав президент. Визнавши, що Папа має проблеми з пересуванням, він сказав: «Я хотів би, щоб він міг приїхати в будь-яке місто, не обов’язково в столицю, в будь-яке місто, в яке він може приїхати, тому що і в інших містах є інші важливі питання, які треба вирішувати. Так, є труднощі з транспортом та інші, спричинені війною. Але [візит] завжди важливий, це завжди важливі сигнали для українського суспільства». Торкаючись питання викрадених дітей, Зеленський наголосив, що Папа запевнив його, що й надалі робитиме все, що в його силах, щоб досягти цього. «Якщо йому вдасться допомогти нам у питанні повернення дітей [вивезених до Росії], цього буде достатньо. Якщо йому вдасться приїхати в Україну, [було б] ще краще. Але якщо нам доведеться вибирати, ми б вибрали повернення депортованих дітей», – зізнався український президент.

Фото з архіву: зустріч президента України з понтифіком у травні 2023 (Vatican Media)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.