Досить кровопролиття в Україні; зупинити руку Каїна

0
88

Кардинал Дзівіш в якості Папського посланця очолив святкування з нагоди 300-річчя коронації ікони Коденьської Богородиці, Цариці Підляшшя і Матері єдності, закликавши під час проповіді докласти зусилля для припинення війни в сусідній Україні.

Про це пише РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ посилаючись на Vatican News.

Ми не можемо миритися з тим, що відбувається в Європі, на очах у всього світу, з трагедією, що спрямована на позбавлення «наших братів і сестер в Україні їхньої землі, їхнього права на життя, їхньої мови і культури, сіє смерть і руйнування». З таким закликом звернувся кардинал Станіслав Дзівіш, вислужений архієпископ Кракова, якого Папа Франциск призначив своїм спеціальним посланцем на святкування 300-річчя коронації образу Матері Божої Цариці Підляської – Матері Єдності, які 15 серпня 2023 р., відбулися в санктуарії Коденя, що в Сєдлецькій дієцезії.

«Брати-слов’яни, – сказав кардинал у своїй проповіді, – не повинні воювати один проти одного. Вони не повинні вбивати один одного, не повинні сіяти руйнування, не повинні примножувати величезні страждання, свідками яких ми є. Треба зупинити руку Каїна», – наголосив проповідник, закликаючи натомість «братів-слов’ян» давати «приклад братерського співіснування між нашими народами, а не сліпої ненависті». Тож він підніс прохання до Коденської Богородиці, щоб Вона вивела «на шлях до закінчення війни, примирення і миру».

Чудотворне місце

Папа Франциск у своєму листі, призначаючи кардинала Дзівіша своїм посланцем, зазначив, що санктуарій Коденської Матері Божої є місцем чудес, куди приходить багато людей, щоб помолитися і ввірити своє життя Марії. Саме сюди, пригадав колишній особистий секретар святого Йоана Павла ІІ, тодішній Краківський митрополит Кароль Войтила здійснив паломництво перед своїм обранням на Єпископа Риму. Майбутній Папа звернув тоді увагу на особливі риси Христової Матері. «Марія, – сказав проповідник, – об’єднує Божий люд. Але ми перебуваємо на землі, де це єднання Божого люду мало особливе історичне значення. Саме тут відбулася зустріч розділених Церков Заходу і Сходу». Майбутній Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту до Коденя заявив, що на Підляшші, у Східній Польщі, «потрібна була Мати, присутність Матері, Яка об’єднує, Матері, Яка знає всіх своїх дітей, не розрізняючи, чи вони розмовляють польською, руською чи литовською мовами».

Церемонія супроводжувалася покладанням на ікону Марії та Ісуса нових корон, які Папа Франциск поблагословив на площі Святого Петра 3 серпня минулого року. Історія санктуарію в Кодені сягає початку 17 століття. Магнат Миколай Сапєга, перебуваючи в Римі, одужав після молитви в папській каплиці, звершеної перед образом Божої Матері. Він обманом викрав ікону і привіз її в 1631 році до Коденя, де вона перебуває донині. Ікона була однією з перших у Польщі, яку увінчано папськими коронами. Сталося це 1723 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.