Є агресор і є жертва, не можна плутати відповідальність

0
121
Під час заходу, присвяченого часописові «Avvenire», кардинал Маттео Дзуппі поділився деякими думками після другого етапу місії, яку йому доручив Папа Франциск щодо пошуків шляхів до миру в Україні.
 

Про це повідомляє Vatican News

«Є агресор і є жертва, не можна плутати відповідальність. Мир має бути безпечним, і це має бути справжній мир. І такий, який може призвести до відбудови не тільки того, що було зруйновано, але, перш за все, співіснування», – наголосив кардинал Маттео Дзуппі, Архиєпископ Болоньї та Голова Єпископської Конференції Італії, який нещодавно повернувся з візиту до російської столиці, де побував в рамках місії, яку йому доручив Папа Франциск для дослідження можливих шляхів для встановлення миру в Україні. На початку червня він вже побував у Києві.

Виступаючи ввечері, 2 липня 2023 р., під час зустрічі «Війна в Європі й дорога до справедливого миру», якою завершилося «Свято часопису Avvenire» в італійському місті Потенца, ієрарх підбив деякі підсумки цих своїх подорожей, висловивши сподівання, що «будуть докази діалогу, навіть у конфіденційній формі», і що «буде також велика європейська ініціатива». «Діалог – це полотно, яке можна ткати різними способами. Потрібно заохочувати багато ініціатив, щоб знову виткати делікатне мереживо миру», – підкреслив він, додаючи, що «мир і справедливість ідуть пліч-о-пліч», тому «йдеться про розуміння того, яким може бути справедливий мир, який вирішить конфлікт».

Кардинал Дзуппі також повторив, що «не існує ніякого плану або посередництва», і, повторюючи слова кардинала Пароліна, Державного Секретаря, підкреслив, що Папа Франциск прагне «створити всі можливості, бачити, вислуховувати і сприяти всьому, що може привести до вирішення конфлікту». «Саме в темряві слід шукати світло миру, – додав він, – знаючи, що ніхто не має чарівної палички і що все, що може сприяти йому, є важливим».

За словами очільника італійського єпископату, Папа Франциск є прикладом участі, співстраждання й очікування, в якому біль тих, хто страждає, є його болем і повинен ставати нашим болем. Він відзначив гуманітарний аспект, на якому головним чином зосереджена місія, якої бажає Папа, починаючи з того, що стосується дітей. Це питання, зазначив кардинал Дзуппі, було одним з найбільш наболілих прохань, з якими зверталася українська влада. «Цей гуманітарний простір може і повинен бути задіяний; тисячі дітей, які не повертаються додому, повинні змусити нас поставити собі певні запитання», – відзначив він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.