Паломництво «Пробачення та примирення»: уже 80 років наші народи носять у серці наслідки цієї великої трагедії

0
256

У неділю, 9 липня, у катедральному соборі свв. Апостолів Петра і Павла відбулась Свята Меса, яку очолив Апостольский нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

У молитві взяли участь єпископи України на чолі з єпископом Скомаровським, голова Конференції єпископів Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький.
До Луцька прибули також Верховний архієпископ Києво-Галицький Блаженнійший Святослав Шевчук, митрополит Київський і всієї України Епіфаній та католікос Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян.

 

Перед Літургією пам’ять жертв Волинської трагедії вшанували президенти України Володимир Зеленський та Польщі Анджей Дуда, поставивши перед вівтарем запалені лампадки. Молитву прочитали архієпископ Святослав Шевчук, архієпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Епіфаній та архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

У Святій Месі взяв участь президент Польщі та інші представники польського уряду, дипломатичних установ. Чисельно були представлені представники польських та українських громадських організацій, які дбають про збереження історичної спадщини двох народів.

До Луцька також прибули представники Ордену Лицарів св. Йоана Павла ІІ. Саме Йоан Павло ІІ є покровителем українсько-польського примирення.

 

Проповідь виголосив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Кульбокас. У ній, зокрема, він сказав, що сьогоднішня молитва не лише за жертви, а й за нас. Наша молитва щира тоді, коли ми плачемо за цими жертвами. Однією з характеристик навернення проповідник назвав прощення і прохання про прощення.

 

Про це йдеться у зверненні греко-католицьких та римсько-католицьких єпископів Польщі та Україні (про саме звернення згадувалося на початку статті – прим. ред).

В одному з уривків звернення йдеться про те, що коли наші рани кровоточать, то ми не можемо любити. Ми потребуємо зцілення в наших серцях. Ця війна – певним чином поріднила український та польський народи. Найбільша розрада для жертв, яких сьогодні згадуємо – любов. Однак любов, про яку говорить апостол Павло у своєму посланні до корінтян, яке читалося під час Літургії Слова, здається для нас неможливою. На завершення проповідник звернувся до присутніх із закликом просити у Бога про дар такої любові.

 

На завершення Святої Меси зі словом до присутніх звернувся Верховний архієпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав. Він підкреслив, що сьогодні навколо Господнього вівтаря єднається небо і земля. «Ми тут, у Луцьку, чуємо як небо і земля, як живі і померлі, одним голосом взивають: прощаємо і просимо прощення. Довкола Божого престолу ми відчуваємо себе одним народом».

Голова Конференції єпископів Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький зазначив, що в наш час актуальними є три питання: чому існує зло, навіщо потрібна віра, навіщо потрібне пробачення і примирення. Він ще раз наголосив на різниці між прощенням та примиренням підкреслюючи, що ми примирені між собою через смерть і воскресіння Христа.

Католікос Вірменської Апостольскої Церкви Маркос Оганесян подякував за організований молебень та помолився давньою вірменською молитвою.

Єпископ Віталій Кривицький SDB так прокоментував сьогоднішню історичну подію, що відбулась у Луцьку: «Уже 80 років наші народи носять у серці наслідки цієї великої трагедії. Те, що сьогодні Церква України і Польщі, політики на чолі з президентами України та Польщі зібрались у Луцькій катедрі для спільної молитви – це важливий крок, щоб вивести дискусію в дещо іншу площину. Є певні речі, які по-людськи не можна вирішити, але це може зробити Бог. І сьогоднішня така зустріч – це добрий крок для вирішення цієї справи, зокрема, через призму віри. Якщо подальші кроки також будуть в дусі віри, ми маємо шанс більше в історії не повторити подібних помилок. Це добре запрошення, щоби це питання вирішити в цілком іншому форматі – у присутності Бога».

Цього ж дня, було оприлюднено послання католицьких єпископів України з нагоди 80-ї річниці Волинської трагедії. «Сьогодні, у 80-ту річницю Волинської трагедії, ми молимося та просимо, щоб усі, хто ще носить у своєму серці рани жахіть тих подій, відкрилися на визволяючу та лікуючу дію прощення, щоби розірвавши кайдани ненависті та жаги помсти, досвідчили свободу Пасхальної радості Христової Перемоги», – зазначено у посланні.

Джерело: РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.