Мир в Україні повинен бути справедливим

0
90
В інтерв’ю для італійського телебачення кардинал П’єтро Паролін відповів на запитання про те, яким повинен бути мир в Україні, покликаючись на спадщину святого Івана ХХІІІ, та поділився думками про результати місії кардинала Дзуппі.
 

Пише Vatican News

«Мир в Україні має бути справедливим. Ми це вже неодноразово повторювали», – сказав кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, посилаючись на святого Івана ХХІІІ, який в енцикліці «Pacem in terris» 60 років тому вказував на істину, справедливість, свободу та милосердну любов як на колони, на яких повинен спиратися мир. Про це один з найближчих співробітників Папи говорив у інтерв’ю для першого каналу італійського суспільного мовника RAI, що вийшло в ефір 6 липня 2023 р. після вечірнього випуску новин, відповідаючи на запитання про те, «яким повинен бути мир в Україні». «Цей мир повинен враховувати ці фундаментальні принципи, які є як колони, на яких тримається будівля», – наголосив очільник ватиканської дипломатії. За його словами, без згаданих колон «конструкція ризикує бути недовговічною і може впасти при першому ж поштовху, при перших труднощах».

«Я вважаю, що істина означає визнання взаємних прав, а також взаємних обов’язків. Перш за все, – це повага до людської гідності, а потім – захист міжнародного права, що є фундаментальним. Святий Престол завжди вимагав, щоб застосовувалося міжнародне право. Щоб всі держави і нації погодилися підпорядковуватися міжнародному праву як дорозі до збереження миру і вирішення конфліктів. Отже, тема діалогу, переговорів, дороги справедливості та визнання кордонів, самовизначення народів, поваги до меншин. Йдеться про всю цю низку принципів, які входять до теми міжнародного права», – зазначив Державний Секретар Святого Престолу.

Знайти механізми для повернення українських дітей

Коментуючи червневі подорожі кардинала Маттео Дзуппі до Києва та Москви, кардинал Паролін підкреслив, що його місія була сфокусована в першу чергу на гуманітарному аспекті, на таких темах, як обмін полоненими та репатріація дітей, «і це вимагало перемовин з Москвою». На його думку, все відбулося доволі добре, а подвійна зустріч з радником президента Ушаковим свідчить про те, що «ця увага, ця готовність і ця зацікавленість Святого Престолу була сприйнята російською стороною». «Тепер потрібно знайти механізми, щоб зміцнити, застосувати ці висновки, до яких вдалося дійти, можливо, за допомогою якоїсь міжнародної організації, яка дозволить втілити ці результати в життя», – сказав він, і на уточнююче запитання про те, чи зможемо побачити повернення цих дітей, відповів:

«Я ще не знаю, бо ми ще не дійшли до цього етапу. Зараз робиться спроба знайти різні механізми. Якщо це спрацює, а ми щиро на це сподіваємося, то ми побачимо і репатріацію. Я не знаю тепер, в якій кількості і в якому обсязі. Для нас це важливо, тому що ці гуманітарні жести також можуть бути шляхами і стежками, які ведуть до миру. Ось чому так багато уваги приділяється цьому гуманітарному вимірові, в тому числі і як допомозі у припиненні війни».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.