Ми звертаємося з молитвою до Марії і просимо її заступництва

0
100

У неділю, 16 липня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію паломники та гості зібрались на центральні урочистості.

Пише РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

Святкування розпочались молитвою на розарії на подвір’ї санктуарію. За заступництвом Пресвятої Діви Марії лунала молитва за мир та захисників, за навернення ворогів та потрібні благодаті для нашого народу. «Щасливий народ, для якого Марія є Матір’ю. Мати Милосердя, заступайся за нас!» – лунало у заклику перед таємницею Розарію.

 

На святкування до Бердичева прибув спеціальний гість з Португалії – голова оргкомітету СДМ 2023 єпископ Амеріко Мануел Алвес Аґіар. Після центральних урочистистой він зустрінеться з молодими римо-католиками.

 

Перед Святою Месою єпископат України та віряни привітали Апостольского нунція та єпископа з Лісабону. Після цього відбулося вшанування реліквій св. Йоана Павла ІІ, які знаходяться у санктуарії.

 

Важливість цьогорічних святкувань прокоментував голова Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископ Віталій Скомаровський:

«На жаль так випало, що у цьому році теж збираємося у Матері Божої Бердичівської у час війни і з великою надією молимося про настання миру. Радіємо, що цього року маємо можливість молитись у верхньому храмі. Маємо надію, що у наступному році будемо вже в мирній Україні святкувати. Сьогодні ці урочистості очолить Апостольський нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Ми йому дуже вдячні за його присутність, за спільну молитву. Пам’ятаймо, що він був один з двох послів, які залишилися у Києві, не виїжджали. Його присутність серед нас є знаком близькості Святішого Отця, якому ми вдячні за особливу увагу для України.

Теж бачимо, яка увага приділяється Україні, що єпископ, який займається підготовкою Світових днів молоді, Амеріко Аґіар теж долучиться до нас сьогодні, щоб побути з нами і помолитися. У свою чергу він попросить молодь всього світу молитися за Україну».

Святу Месу очолив Апостольский нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас. На початку Євхаристії хранитель санктуарію о. Віталій Козак OCD привітав усіх присутніх та заохотив особливим чином пам’ятати в молитві тих, хто не зміг прибуті на свято через війну чи інші причини, просити Господа знову і знову про припинення війни та дар миру.

 

У проповіді архієпископ Кульбокас вказав на присутність новопроголошеного кардинала Амеріко Аґіара, котрий цього ж дня ще зустрінеться у Бердичеві з римо-католицькою молоддю, що за кілька тижнів вирушить на Світовий день молоді у Лісабоні. Апостольський нунцій також поділися, що черпає натхнення з гімну зустрічі молоді, котрий називається «Поспіх витає в повітрі». Слова гімну передають активність Діви Марії, котра «не тільки слухає Слово Боже, не тільки уважна до Божої волі, але й дуже активна! Вона є Божою Співробітницею, і співпрацює енергійно, з поспіхом».

«Мати Милосердя, заступайся за Україну»: центральні святкування у Бердичеві

 

«Ми звертаємося з молитвою до Марії, просимо її заступництва, але насправді Марія сама набагато більше поспішає нам на допомогу, ніж ми самі! Її не треба переконувати, щоб Вона нам допомогла, бо Вона сама хоче бігти!» – наголосив архієпископ.

Він також нагадав про об’явлення Ангела у Фатімі, який попросив маленьких пастушків Люсію, Жасінту і Франциска молитися за мир. А через рік об’явилася Богородиця, яка одного разу була з кармелітським Скапулярієм, як і тут, у санктуарію в Бердичеві, підкреслюючи важливість Розарію і Скапулярію. Марія «наполягала на необхідності молитви Розарію і покаяння, для навернення грішників, для навернення Росії і для миру», – сказав нунцій.

«Обидві речі, молитва Розарію і носіння Скапулярію, здаються маленькими, майже символічними. Але для Марії їх достатньо… Вона заступається за нас, але Їй потрібно, щоб ми сказали «так» на цю Її молитву, – підкреслив папський представник в Україні. – Марія хоче принести нам від Ісуса дар миру, але для перемоги їй потрібне наше «так».

 

Наостанок нунцій підвів головний підсумок: «наша молитва має величезну, безмежну силу, і здатна принести нам мир, здатна навернути нас від гріхів, і для цієї дієвості їй потрібні дві прості речі: довіра і смирення». Та завершив проповідь архієпископ Кульбокас молитвою до Пресвятої Діви Марії, ввіряючи Їй «всі наші турботи, наші фізичні, психічні і духовні недуги, саме Тобі хочемо довірити Україну та весь світ, хочемо жити в цілковитому спокої в Твоїх обіймах».

 

На завершення Святої Меси відбулося відновлення присвячення України Непорочному Серцю Марії.

 

Голова Конференції єпископів України єпископ Віталій Скомаровський після Святої Меси подякував Апостольському нунцію за очолювану молитву та виголошене слово, за підтримку українського народу у часі війни та постійне перебування в столиці, не зважаючи на небезпеку та обстріли.

Генеральний настоятель Ордену Босих Кармелітів о. Міґель Маркес Кальє OCD запевнив, що кожен кармеліт та кармелітка у цілому світі палко моляться про завершення війни. Він також нагадав, що цього року відзначається ювілей 150-річчя від народження св. Терези від Дитяти Ісус, яка особливо гарячою молитвою оточувала Церкву. За її заступництвом також молимося за Церкву в Україні.

До зібраних зі словом звернулись посол Польщі в Україні, представник державної влади та міський голова Бердичева.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.