Кардинал Краєвський про свій шостий візит в Україну

0
116
Підсумовуючи свою шосту гуманітарну місію в Україні, Префект Дикастерії служіння милосердя вважає цю подорож, присвячену постраждалим від руйнування греблі на Дніпрі, чи не найважливішою.
 

Повідомляє Vatican News

«Дякую Господу Богу за те, що мав змогу побути з цими людьми, помолитися разом з ними, а також допомагати їм, наскільки це було можливим», – говорить кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині, завершуючи свій шостий після початку широкомасштабного російського вторгнення візит в Україну. Головною метою подорожі була доставка гуманітарної допомоги на Херсонщину, що постраждала внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, але Апостольський елемозинарій відвідав також громади на Львівщині, Миколаївщині, Одещині та Хмельниччині.

«Хоча я вже вшосте відвідую Україну [після початку широкомасштабної війни – ред.], думаю, що цей візит був, мабуть, найважливішим. Хоча кожен з них був дуже важливим», – говорить кардинал в інтерв’ю для польської редакції Радіо Ватикану, зазначаючи, що попередніми разами він багато зустрічався з внутрішньо переміщеними особами, був на місцях ексгумації убитих.

 

«Тепер же я поїхав до Херсона, де люди страждають від самого початку війни. Спочатку вони були в окупації, тому що росіяни увійшли туди вже 24 лютого, потім, коли росіяни були змушені покинути Херсон, вони вивезли все. Вони залишили цих людей у великому страху, дуже зубожілих. А те, що не забрали росіяни, пізніше забрала велика вода, тому що підірвали дамбу. Мешканці пережили багато місяців обстрілів, які тривали і під час мого перебування там. Тому треба було поїхати туди, щоб бути з цими людьми. Без гучних слів, просто бути. Вони знали, що я подолав понад три тисячі кілометрів, що цього хотів Святіший Отець, що це він мене послав, що він молиться за них і що він всіма силами старається про мир. Звичайно, важливою була також допомога, не лише матеріальна, але й духовна, просто молитися разом з ними», – зазначив Префект Дикастерії служіння милосердя.

 

У Херсоні кардинал Краєвський відвідав римо-католицьку та греко-католицьку громади, а також православних. Він також передав допомогу від Папи постраждалим від повені. В розмові з журналістом Апостольський елемозинарій згадує про відвідини благодійної кухні, яку провадять домініканці і яка частково фінансована Святішим Отцем. За його словами, з її послуг користає багато людей похилого віку, бо саме такі в основному й залишилися в місті. «Вони залишилися, бо не мали куди виїхати, не мали надії деінде. Зрештою, старі дерева не пересаджують… Вони вважали за краще терпіти на місці», – зазначає кардинал, згадуючи про розмову з однією пані, підкреслюючи: «Вона могла би бути моєю прабабусею».

 

«Вона страждала під різними окупаціями і перед самим від’їздом сказала мені: “Скажіть, будь ласка, отче, чого Господь Бог хоче від України? Чого Він очікує від України?”. Після цього вона почала роздумувати і мовила: “Я знаю, що серед нас, в Україні, були різні речі, які не були до вподоби Господу Богу. Я знаю, що нам потрібно навертатися, але, можливо, Він ще чогось хоче від нас? Чи можете ви мені сказати, чого Господь Бог хоче від України?”. Звичайно, я не міг їй відповісти, – розповів Апостольський елемозинарій. – Я погодився, що Господь Бог хоче, щоб ми завжди наверталися, щоб старалися подобатися насамперед Йому. І в цьому полягає християнство, ми повинні старатися подобатися Господу Богу, а не світові».

Кардинал Конрад Краєвський також зазначає, що його особливо зворушила молитва в Херсоні. «Після Служби Божої ми співали суплікацію – “від раптової і несподіваної смерті визволи… святий Боже, святий Кріпкий…”, – а навколо нас за кілометр, за півкілометра лунали вибухи. Тому я дуже сильно пережив цей останній візит і дякую Господу Богу за нього», – сказав він.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.