Стійкість українців показує, що воля до життя сильніша від зла

0
90
Виступаючи під час лондонської конференції про відбудову України, Секретар Святого Престолу у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями відзначив героїзм українців, вказуючи на те, що їхня стійкість повинна надихати зусилля, спрямовані на відновлення.
 

Повідомляє Vatican News

Стійкість українців «демонструє, що воля до життя і несення надії сильніша за будь-який руйнівний інстинкт, який сіє смерть і відчай, бо в глибині людського серця добро, навіть придушене злом, ніколи не може бути повністю знищене». Й це переконання «повинно надихати зусилля» на користь відновлення. Думками про це поділився архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар Святого Престолу в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, виступаючи під час 2-ї Конференції «Відбудова України», що 21-22 червня 2023 року відбувається у Лондоні з метою просування ініціатив, спрямованих на допомогу Україні у відновленні та відродженні її економіки.

Представник Святого Престолу зауважив, що після шістнадцяти місяців безперервної війни важко не тільки точно знати, але навіть уявити реальні масштаби руйнувань. Але «єдиною реальністю, яка залишається незламною», за його словами, залишається «незламний дух українського народу, продемонстрований багатьма українцями, які без вагань відклали свої життєві плани і присвятили себе захисту своєї Батьківщини», як також «позиція тих, хто, будучи змушеним покинути свої домівки, повернувся, як тільки зміг».

Водночас архиєпископ Ґаллаґер нагадав про те, що Україна стикається не лише з матеріальними руйнуваннями, але також переживає глибокі рани в сімейній, соціальній та релігійній сферах. «Отже, необхідно відновлювати інфраструктуру, відроджувати місцеву економіку, освітні проекти та охорону здоров’я, які мають вирішальне значення для відновлення стабільності, сприяння життєстійкості та надання людям можливості налагодити своє життя. Водночас, справжня національна реконструкція також вимагає загоєння духовних ран, сприяння взаєморозумінню та розвитку діалогу», – підкреслив він, наголошуючи на необхідності запобігти вибуханню не тільки російських ракет, але й «мін», які «посіяні війною в серцях людей».

У цьому контексті представник Святого Престолу вказав на покликання Церков зробити свій внесок у відновлення людського, соціального та релігійного полотна країни. «Разом ми можемо допомогти українському народові зробити прорив, необхідний для подолання наслідків цієї жорстокої війни», – мовив він, нагадуючи повчання Папи Франциска про те, що «відновлення миру є довготривалою справою, яка вимагає пристрасності, терпеливості, досвіду та наполегливості». «Нехай ця конференція, – побажав архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, – стане джерелом надії та солідарності, свідченням нашої непохитної прихильності до українського народу».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.