Дякую за близькість з українським народом

0
93
У промові до учасників 96-ої Пленарної асамблеї Ради організацій, що допомагають Східним Церквам (ROACO), Святіший Отець звертає увагу на молодь, яка є протагоністом спільного блага з надією на мирний світ, а також дякує за діяльну солідарність з Україною.
 

Пише Vatican News

22 червня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників 96-ї Пленарної асамблеї Ради організацій, що допомагають Східним Церквам (ROACO), яка відбувалась протягом 19-22 червня, зосереджуючись, зокрема, на ситуації в Святій Землі, Туреччині та Ірані, а також на становищі молоді східних Церков. У своєму слові, врученому присутнім у письмовій формі, Святіший Отець дякує ROACO за дієву солідарність, яка «часто є єдиною конкретною відповіддю на несправедливість і біль, які пригнічують багатьох людей». На зустрічі були також представники молоді з країн, на які поширюється компетенція Дикастерії для східних Церков, які від 16 до 23 червня брали участь у конференції «Церква поділяє подорож з молоддю: молоді діячі задля спільного блага».

Молодь, яка мріє про мирний світ

Згадуючи про Божий задум миру, братерства та злагоди, Папа зазначає, що він сильно контрастує з ситуацією сьогодення. «Будьте вартовими миру для всіх, пророками, які мріють і звіщають інший та вже не розділений світ!» – звертається Святіший Отець до молоді східних Церков. За його словами, саме молодь хоче бути протагоністами спільного блага, яке є «компасом» суспільних дій.

У цьому контексті він пригадує про заохочення Папи Венедикта XVI до молоді постійно плекати справжню дружбу з Ісусом завдяки силі молитви (пор. Ecclesia in Medio Oriente, 63). «Якщо ми почнемо звідси, з розп’ятої та воскреслої любові, то буде легше відкинути не лише партикуляризми, але й тріумфалізм, а також відкинути солідарність, яка робиться напоказ, щоби представити себе в позитивному світлі і бути впливовими. Саме так, проколене серце Бога визволяється нас від благодійності, яка розглядається як фах, розрахунок чистої філантропії, бюрократизація добродійності чи, ще гірше, мережа політичних інтересів», – застерігає Папа Франциск. На його думку, саме хрест, який виражає найвищу причетність Бога до страждань людства, показує молоді «автентичність, яку вони шукають», «мужність свідчення» і «силу подолати індивідуалізм і байдужість». Через єдність з Христом зростає також співчуття, що показує нам любов Бога, Який повністю залучений у людські страждання.

Черговий заклик до солідарності з Україною

Святіший Отець висловлює вдячність ROACO за допомогу жертвам землетрусу в Туреччині та Сирії, а також тим народам, які зазнали тяжких випробовувань, зокрема, в Україні, підтримуючи внутрішньо переміщених осіб та біженців. Він також пригадує про свою давнішу ініціативу «Папа для України» та інші постійні зусилля солідарності для України. «Я також хотів би скористатися нагодою і закликати всіх, щоб не забракло конкретної близькості, близькості молитви і благодійної допомоги для багатостраждального українського народу», – наголошує Папа Франциск.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.