Брак молитви веде до егоїзму, диявол входить через кишеню

0
103
Зустрічаючись із представниками спільноти, що керуючись правилами святого Августина, поєднує молитовне життя із активним служінням, зокрема, в навчанні, Папа Франциск відзначив важливість молитви, братерства, спільності благ вбогості та служіння.
 

Пише Vatican News

У понеділок, 19 червня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Згромадження Латеранських регулярних каноніків Найсвятішого Спасителя, яке в сучасній формі виникло 200 років тому внаслідок злиття кількох спільнот, коріння яких сягає перших століть Церкви, а саме – святого Августина, правило якого лежить в основі життя спільноти.

Чотири постійні елементи харизми

Тож зазначивши, що вони є спадкоємцями вікової традиції, натхненої первісною християнською громадою, зосередженої на молитві, житті в спільноті та спільному користуванню благами на служінні Церкві, Святіший Отець поділився деякими думками про ці «чотири константи харизми», завдяки яким їхнє служіння завжди залишається актуальним. Важливість молитви полягає в тому, що вона є «киснем для душі», і якщо не молимося, то можемо самі собі стати «богом», брак молитви є джерелом егоїзму. Якщо йдеться про спільноту, то це, за словами Папи, означає бути братами, й у цьому контексті слід остерігатися обмов та пліток, «чуми, яка руйнує спільноту». Щодо спільності благ, то Наступник святого Петра нагадав, що «диявол входить через кишеню». Дух служіння, своєю чергою, нагадує про те, щоб «не жити для себе самих».

 

Святіший Отець також звернув увагу на те, як ці чотири установчі елементи відображені в самій же назві згромадження. Факт посвячення Спасителеві нагадує про важливість підтримувати через молитву центральне місце Христа. Слово «каноніки» не є титулом, який вказує на ранги, але «ознакою приналежності до спільноти». Називаючи себе «регулярними каноніками», спільнота вказує на регулу, на правила, які окреслюють посвячення через обіти, між якими – обіт убогості. А покликаючись на латеранську базиліку, що є катедральним собором Римської дієцезії, знову ж таки, не йдеться про престиж, а про «заохочення до вірності Церкві, яку свідчимо через служіння».

Взаємне збагачення досвідом

Папа не оминув увагою той факт, що серед присутніх були молоді священики з різних частин світу, які протягом цих місяців беруть участь у програмі, що шляхом зустрічей, богослужінь і екскурсій покликана допомогти їм будувати проекти та взаємозв’язки, розширюючи свій кругозір. «Їм та вам усім хочу сказати: проживіть цю нагоду як дар, у взаємному слуханні, визнаючи в кожному багатство для інших. Розповідайте та слухайте одні одних зі щирістю та відкритістю серця, не залишаючись закам’янілими в своїх переконаннях», – побажав Святіший Отець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.