Озброєні Божою любов’ю і Божим Cловом їдьмо і служімо кожен на своїй позиції

0
137
????????????????????????????????????

13 травня 2023 року у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулося паломництво військових і ветеранів. Також доєдналися до паломництва рідні військових, які нині захищають Україну та родини загиблих захисників України. Головним організатором паломництва став єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії.

Пише РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

«Паломництво військових та ветеранів в календарі заплановане щороку на другу суботу травня. Це такий час та можливість, щоб помолитися за тих, хто захищає нашу Батьківщину, за тих, хто постраждав, за поранених, скалічених та за тих, хто віддав своє життя. Помолитися, огорнути молитвою тих, хто втратив своїх близьких. Це час, коли ми підносимо руки як Мойсей до Господа, щоб просити про порятунок і захист. Це означає, що ми всю свою надію покладаємо на Господа і молимося за тих, хто відповідаючи на його заклик любові до ближніх, любові до Батьківщини робить усе для того, щоб їх зберегти. Тому це такий час, коли ми збираємося біля Матері Божої, стоїмо під Хрестом разом з Нею і просимо заступництва для нашої  Батьківщини, для усіх тих, хто стоїть на сторожі збереження та її розвитку. Нехай Господь благословить та береже наших воїнів, даруючи перемогу нашій країні та сильну віру», – розповів єпископ Павло.

Розпочалося паломництво з реєстрації, далі відбулася молитва перед Пресвятими Дарами. Центральною подією паломництва стала Свята Меса,  яку очолив очільник комісії військового душпастирства при Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України єпископ Павло Гончарук. Також у Святій Месі взяв участь священник Української Греко-Католицької Церкви військовий капелан отець Іван Цихуляк. 

Паломництво військових і ветеранів до Бердичівського санктуарію

На початку Святої Меси усіх присутніх привітав хранитель Бердичівського санктуарія отець Віталій Козак OCD, який повідомив, що ідея проведення паломництва з’явилася ще два роки тому. Минулого року це паломництво не відбулося через повномасштабну війну, але цього року попри те, що війна триває, це паломництво вдалося провести.

Паломництво військових і ветеранів до Бердичівського санктуарію

У проповіді єпископ Павло Гончарук закликав вірних не залишати свої молитовні позиції та продовжувати молитися за братів та сестер, які захищають Україну.

«Війна це не тільки рівень стрілянини, війна – це рівень духовний. Наші брати та сестри, які сьогодні захищають нашу Батьківщину на передовій, вони на позиціях і вони багато засвідчують про те, як Господь їх врятував та зберіг. Але ми маємо бути свідомі того, що ми не маємо права залишати свої позиції й цією сьогоднішньою позицією є наше перебування тут, тому що молитва – це обернуте лице в сторону Бога. Молитва – це запрошення Бога… Озброєні Божою любов’ю і Божим словом їдьмо і служімо, кожний на своєму місці, на своїй позиції, освітлені вірою, надією та любов’ю».

Паломництво військових і ветеранів до Бердичівського санктуарію

У завершальному слові хранитель Бердичівського санктуарію отець Віталій Козак OCD висловив надію та сподівання, що в наступному році паломництво військових та ветеранів відбудеться вже після перемоги у війні та буде справедливий мир в Україні.

 

На завершення Святої Меси єпископ Павло Гончарук посвятив шеврони для військових капеланів Римсько-Католицької Церкви.

Завершилося паломництво спільним почастунком.

Текст і фото: Максим Железницький

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.