Новенна до Святого Духа

0
192

Новенна перед Урочистістю Зіслання Святого Духа

“І проситиму я Отця, і дасть він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки,
Духа істини, якого світ не може сприйняти, бо не бачить його і не знає.
Ви ж його знаєте; бо перебуває він з вами, і буде в вас.
Не полишу вас сиротами; я прийду до вас.” /Йн. 14,16-18/

Початкова молитва
(мовиться кожного дня новенни)

Духу Святий, Боже, Ти у день народження Церкви благоволив у видимому вигляді зійти на апостолів, щоби просвітити розум, запалити серце, укріпити їх у вірі та освятити їхнє життя; ревно просимо Тебе під час цієї новенни, щоби Ти і нам благоволив уділити цих самих дарів задля нашого освячення та поширення Божої слави. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

День перший

«Останнього великого дня свята Ісус стояв і вигукнув, кажучи: “Якщо хто спраглий, нехай приходить до Ме­не, і п’є. Хто вірить у Мене, як каже Пи­сання, ріки води живої з нутра його потечуть”. Це Він сказав про Духа, якого мали одержати ті, котрі повірили в Нього» (Йн 7, 37-39а).

Молімося: Господи Ісусе Христе, як дерево, коли його поллють, росте і дає плоди, так і ми прагнемо прийняти благодать Святого Духа і рясніти плодами чеснот. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День другий

Святе Письмо навчає: «Бог нас спас не з причини праведних учинків, які ми вчинили, але зі своєї милості через купіль відродження та оновлення Святим Духом, якого вилив на нас щедро через Ісуса Христа – нашого Спасителя, – щоб, оправдані Його благодаттю, стали спадкоємцями згідно з надією вічного життя» (Тит 3, 5-7).

Молімося: Боже, Ти у святому Хрещенні щедро вилив на нас Святого Духа, вчини милостиво, щоб Святий Дух підтримував наші прагнення неба, щоб Він нас заохочував, навчав, просвіщав, укріпляв, зцілював, виправдовував і спасав. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю….

 

День третій

Святе Письмо навчає: «Всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Ду­хом напоєні» (1 Кор 12, 13).

Молімося: Духу Пресвятий, Боже єдності, злагоди і миру, смиренно благаємо Тебе, щоб Ти завжди єднав усіх людей, що вірять у Христа, в Його святій Церкві. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День четвертий

Святе Письмо навчає: «Той, хто зміцнює нас з вами в Христі й хто помазав нас, – це Бог. Він дав нам печать, дарував зав­даток Духа в наші серця» (2 Кор 1, 21-22).

Молімося: Духу Святий, дякуємо Тобі за те, що Ти назнаменував нас Божою подобою, яка є завдатком вічного щастя і закликом до святості. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День п’ятий

Святе Письмо навчає: «Дух допомагає нам у наших немочах; адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимов­ни­ми зітханнями. А Той, хто до- сліджує серця, знає, які бажання Духа, бо Він за­ступається за святих з Божої волі» (Рим 8, 26-27).

Молімося: Господи Ісусе Христе, просимо Те- бе: дай нам дар справжньої молитви, щоб за її допомогою ми змогли приборкати спокуси цього світу і прославляли Тебе з Отцем і Святим Духом. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День шостий

Святе Письмо навчає: «Брати! Ходіть духом, і пожадання тіла не будете чинити. Плід же Духа – любов, ра­дість, мир, довготерпіння, ласка­вість, до­брота, віра, лагідність, стрима- ність. Коли живемо Духом, то Духом і ходімо» (Гал 5, 16. 22. 25).

Молімося: Господи, примнож нашу віру в Те- бе і завжди освічуй нас світлом Святого Духа, щоб ми жили згідно з Духом і пожинали Його плоди. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День сьомий

Святе Письмо навчає: «Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, який є у вас і якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? Адже ви викуплені за високу ціну. Тому прославляйте Бога у вашому тілі» (1 Кор 6, 19-20).

Молімося: Господи, доки ми живемо в тілі, ми боремося зі злом, вчини, щоб з допомогою Святого Духа, який у нас оселився, ми вміли опановувати спокуси та гріховні пристрасті і так осягнули вічне життя. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День восьмий

Святе Письмо навчає: «Чого око не ба­чило й вухо не чуло, і що на серце лю­дині не приходило – те при­го­тував Бог тим, які люблять Його! Нам же Бог відкрив – через Духа, бо Дух досліджує все, на­віть глибини Божі» (1 Кор 2, 9-10).

Молімося: Прийди, Святий Духу, наповни серця Твоїх вірних і розпали в них вогонь Твоєї любові, щоб ми любили Бога всім серцем і отримали вічне щастя. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

День дев’ятий

Святе Письмо навчає: «Коли настав день П’ятидесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, на­че подув бурхливий вітер, і напов­нив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, на­че вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Діян 2, 1-4).

Молімося: Святий Духу, Ти вчинив, що апостоли говорили різними мовами, вчини, щоб і ми в своєму християнському житті вміли говорити мовою слів, мовою діл, мовою прикладу і всіма можливими мовами задля більшої Твоєї слави. Амінь.

Отче наш… Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

 

Кінцева молитва
(мовиться кожного дня новенни)

Молімося: Боже, Ти вознесінням Ісуса і зісланням Святого Духа відкрив нам брами вічного життя, вчини, щоб ці великі дари укріпили нашу відданість Тобі і примножили нашу віру. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Джерело: Молитовник “Щоденно з Богом”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.