Пише Vatican News
У 24-й главі Євангелії від Луки знаходимо розповідь про те, як двоє учнів, засмучені смертю Учителя на хресті, вирішили залишити Єрусалим і повернутися додому. Й коли вони йшли, до них наблизився Ісус, однак вони Його не впізнали. На запитання про те, чому вони засмучені, ті відповіли: «Ти хіба єдина захожа людина в Єрусалимі, яка не знає того, що сталося в ньому цими днями?». Христос же попросив їх розповісти, що саме сталося. Коментуючи цей євангельський уривок перед проказуванням молитви «Царице Неба» в неділю, 23 квітня 2023 р., Папа Франциск зазначив, що Ісус просить їх розказати свою історію, щоби допомогти їм «по-новому переглянути ці факти в світлі пророцтв, у світлі Божого слова».
Розповідати про все Ісусові
Запросивши слухачів зосередитися на цьому аспекті, Святіший Отець зауважив, що й нам важливо перечитувати історію свого життя, якісь його періоди, а чи навіть наші дні, з їхніми розчаруваннями та надіями, разом з Ісусом. Бо й ми, подібно до цих учнів, «перед обличчям того, що з нами трапляється, можемо почуватися розгубленими посеред подій, самотніми та непевними, з багатьма запитаннями та тривогами». І цей євангельський уривок заохочує нас щиро розповідати все Ісусові, «не боячись Його потурбувати, не боячись, що скажемо щось неправильне, не соромлячись наших труднощів у зрозумінні». Бо Господь «радіє, коли ми відкриваємося Йому», лише в цьому випадку Він може взяти нас за руку, супроводжувати нас і «причинитися до палання нашого серця». «Отож, також і ми, подібно до учнів з Емауса, покликані розмовляти з Ісусом, щоб коли настане вечір, Він залишався з нами», – сказав Папа.
Переглянути день з Ісусом
Щоб зробити це, як зауважив Наступник святого Петра, є один чудовий спосіб, який полягає в тому, щоби «кожного вечора присвятити час на короткий іспит сумління». Йдеться про те, щоби «переглянути день разом з Ісусом», тобто, відкрити Йому своє серце, принести Йому людей, рішення, падіння та надії. Тоді поступово вчитимемося «дивитися на речі іншими очима, Його очима, а не нашими». «Таким чином можемо наново пережити досвід цих двох учнів. Перед обличчям Христової любові також і те, що здається важким і програшним, може показатися в іншому світлі», – сказав Папа, зауваживши, що може йтися про важкий хрест, рішення простити, відмову від помсти, труднощі на роботі, вимогливу щирість, випробування в сімейному житті. Все це можемо побачити «в новому світлі», тобто, «світлі Розіп’ятого, Який воскрес, що знає як перетворити кожне падіння в крок уперед».
«Але щоб це зробити, важливим є усунути захисні механізми: залишити Ісусові час і простір, нічого не приховувати, принести Йому свої злидні, дозволити Його правді поранити нас, дозволити, щоби серце тріпотіло під подихом Його слова», – сказав Святіший Отець, заохотивши вже цього вечора присвятити час на молитву, під час якої запитуватися себе: як проминув мій день? Які були його перлини, може й приховані, за які варто подякувати? Чи була хоч крихітка любові в тому, що ми робили? Якими були падіння, сумніви, страхи, які потрібно принести Ісусові, щоби Він відкрив нові шляхи? «Нехай же Марія, мудра Діва, допоможе нам упізнати Ісуса, Який іде поруч з нами, і перечитувати перед Ним кожен день нашого життя», – побажав Папа.