Війна, яка охопила нашу країну, поставила перед нами нові виклики і нові питання

0
149

Очільник комісії військового душпастирства при єпископаті України єпископ Павло Гончарук розповідає про Школу капеланського служіння, яка має допомогти священнослужителям відповісти на потреби часу та опікуватись тими, хто захищає нашу країну. 

Пише РИМСЬКО- КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

«Коли мене призначили відповідальним за комісію військового душпастирства, вже тривала війна, яка розпочалась 2014 року, однак ще не було повномасштабного вторгнення. Я розмовляв з капеланами та іншими військовими, психологами. Прийшло розуміння, що треба обов’язково готувати капеланів. Бо навчання в семінарії не враховувало того, що священник буде служити під час бойових дій чи у час війни. Були якісь поверхневі питання, але здебільшого це були питання служіння у мирний час. Натомість війна, яка охопила нашу країну у повному масштабі, поставила перед нами і перед священниками зокрема нові виклики, нові питання. Ми повинні бути готовими та вміти компетентно відповісти на ці питання. 

Зважаючи на всі ці потреби була організована Школа капеланського служіння. 

Спочатку вона мала тривати три роки у форматі зустрічей від п’ятниці до неділі. Однак корективи у наші плани внесла повномасштабна війна. Зголосилося до школи багато священників, було також багато мирян. Однак для ефективної роботи ми обмежили групу до 30 осіб (ми погодились навіть на 34). Навчання розпочалось і ми побачили, що для священників краще навчання протягом тижня. Тож ми 10 модулів, які мали опрацювати впродовж трьох років вмістили у півтора роки. У рамках навчання священники вивчають предмети, які вже їм відомі з семінарії, однак є й додаткові – основи міжнародного гуманітарного права, тактична медицина, історія України, розширена психологія. Всі ці предмети потрібні, щоби священник мав ширший погляд, пригадав потрібні речі, підготувався до служіння різним людям (невіруючим, представникам інших релігій). Школа вже розпочала свою роботу, вийшов закон України про військове капеланство. Знову ж таки, це вносить певні корективи. У нашій діяльності ми намагаємося враховувати всі обставини та вимоги, це все має свою динаміку та розвиток. Цінним є досвід тих капеланів, які вже служили. Частина священників зараз також активно служить військовим. Думаю, що ця Школа та наступні її модулі – це добрий майданчик для тих, хто хоче якісно і відповідально служити, бо представляється багато цінної та практичної інформації».   

Нагадуємо, Павло Гончарук отримав номінацію на ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії 6 січня 2020 року. До цього, служачи душпастирем у Кам’янець-Подільській дієцезії, отець Гончарук здійснював поїздки на схід України задля душпастирської опіки військових. Під час 55 пленарного засідання Конференції єпископів України (березень 2021) єпископа Гончарука призначили відповідальним за військове душпастирство.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.