Свято Стрітення Господнього

0
126

2 лютого християни Римсько-католицької Церкви святкують Стрітення Господнє.Відзначається свято на сороковий день від дня Різдва Христового. Є воно одним із найдавніших свят, яке почали відзначати у Єрусалимі вже у IV ст., а згодом і в західній Церкві.

Свято Стрітення Господнього нагадує вірним про принесення малого Ісуса до єрусалимського храму та здійснення Матір’ю Божою обряду очищення.

Згідно із законом Старого Завіту кожного первородного хлопця у сороковий день після його народження батьки мали посвятити Господу. Також закон Старого Завіту зобов’язував кожну жінку, яка народила дитину, після днів очищення прийти до храму і скласти жертву: однорічне ягня або двоє голубів чи пару горлиць, як знак подяки Богові за потомство та очищення від гріхів. Так поступили Марія з Йосифом, принісши до єрусалимського храму маленького Ісуса.

У святині їх зустрів старець Симеон, який за натхненням Святого Духа виголосив тоді пророцтво, називаючи Ісуса „світлом на просвіту поганам і славою Ізраїля”. Тому традиційно у свято Стрітення Господнього вірні приносять на Євхаристію свічки, які символізують Ісуса як „світло для світу”.

2 лютого Римсько-католицька Церква відзначає День Богопосвяченого Життя, у особливий спосіб присвячений молитві за осіб, які віддали своє життя служінню Богові та людям у згромадженнях і орденах.

За матеріалами Санктуарій св. Антонія, м. Львів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.