ОДЯГНУТИ НАГОГО – ЇЇ ПРИКЛАД

0
132

Він був цілком нагий з багатьма ранами

Одного разу, на дорозі молодий англієць несамовито втікав, щоб уникнути каміння, що летіло на нього від розлюченої банди, Мати зупинила швидку, в якій ми їхали, і взяла його всередину. Він був цілком нагий з багатьма ранами. Мати взяла його додому, дала води, щоб помитись, обробила рани, дала йому одяг, щоб вдягтись і теплий обід.

Ми заберемо звідси кожну дитину

Коли ми вперше пішли… у цей сиротинець [у Румунії], ми знайшли 63 дитини в невимовному стані… Мати мала дозвіл взяти сорок з дітей. Ми пішли і знайшли їх голими, двоє, троє на одне ліжко, багато сиділи чи лежали в сечі. Мати сказала мені: «Ми заберемо звідси кожну дитину». Я нагадала їй: «Мати ми маємо документи тільки на сорок». Мати зупинила мене і сказала: «Я звідси не піду, доки не заберу кожну дитину». Пізніше, я побачила Мати на вулиці, вона далі повторювала: «Я не хочу судити» (вона була помітно схвильована). «Я не хочу їх судити, але ці люди (опікуни дітей) там стоять, вони не відчувають сорому, не відчують себе ніяково, як це можливо?» Тоді знову: «Я не хочу їх судити». Мати не втратила своєї зібраності з опікунами, але вона зберегла її, і ми забрали дітей, усіх шістдесят три.

Мати не відправила жінки геть

Я була така вражена, коли побачила довіру Матері в Боже Провидіння. Одного дня прийшла молода жінка в порваному одязі, тому Мати попросила відповідальну сестру принести їй сарі. Однак сарі не було. Все ж Мати не відправила жінки геть, за кілька хвилин прийшов чоловік і приніс багато нових сарі. Та леді була такою щасливою.

Вона мала силу Божої любові

В Албанії 1991 року не було абсолютно нічого. Не було їжі в крамницях, не було одягу, медицини. Речі почали привозити, але було важко їх розповсюджувати. Люди були недисципліновані й ворожі. Ми розповіли про це Матері, але вона сказала нам роздавати одяг і їжу, коли вона буде з нами. Ми пішли роздати прохідні квитки людям, але навіть це було неможливе. День роздачі їжі наступив і Мати була там, готова, з фартухом на собі. Поліція також була на вулиці. Натовп ззовні був надзвичайно численний, поза контролем поліції. Мати вийшла до людей і говорила до них. Ми боялись за Мати, адже вона мала серцеву хворобу. Вона була смілива і цілеспрямована, заспокоїла натовп, того дня ми дали людям одяг. Мати могла це зробити, бо вона мала силу Божої любові. Закінчивши, вона промовила: «Албанські люди не такі». Мати пригадала своє минуле. Так, ціла нація була зруйнована за 50 років. Якщо Бога легально вигнали з країни, то якою ж буде людина – людиною без гідності. Один албанець сказав: «Комунізму треба було 50 років, щоб зруйнувати свідомість людей, а щоб відновити свідомість албанців буде потрібно 100 років».

Найкращі ліки, щоб зупинити кашель

Мати клала близько біля свого ліжка того, хто був хворий, так щоб могти доглянути за нами. Якщо якась сестра кашляла в Каплиці, Мати її кликала на коридор і закутувала своїм теплим одягом. Якщо якась сестра кашляла вночі в спільній келії, Мати підходила до сестри і казала ніжно і з любов’ю: «Сестро, Мати буде слухати твій кашель цілу ніч?» Тоді все припинялось. Найкращими ліками, щоб припинити кашель була велика любов Матері й турбота про нас. У нашій спільній келії, щоночі перед тим, як Мати лягала спати, вона йшла від ліжка до ліжка і дивилась чи всі добре й гарно вкриті ковдрою. Якщо наші ноги були назовні, вона її клала до сітки від комарів і гарно закладала наші коцики – навіть якщо Мати була зайнята. Вона мала писати дуже багато листів. Як сильно я сумую за Матір’ю, вона мені була, як моя рідна мама.

Як багато вбогі мають страждати

Я була в спільній келії. Це була зима, а усі двері і вікна були відчинені (в Індії часто і немає вікон), я тремтіла на ліжку. Два коцики не було достатньо, однак уже була ніч, тому я намагалась зігрітись під одним своїм коциком. Тоді я відчула, що хтось вкриває мене коциком. Я подумала, що то моя уява, я розплющила очі й побачила, і хто там був? Звичайно, Мати. Знову, дуже люблячи, вона вкрила мене, заклала краї коцика під матрац, благословила мене і притулила свої теплі руки до мого лиця й сказала: «Спи». Тільки вранці я зрозуміла, що вона віддала мені свого коцика. Чи вона могла спати в холоді без коцика? Тільки Бог знає. Вранці Мати сказала мені: «Як, мабуть, страждають убогі, коли сплять на голій холодній підлозі без коцика? Наші страждання є нічим порівняно зі стражданням убогих».

Увесь мій одяг мокрий

Одного дня падав дощ і увесь мій одяг був мокрий. Я пішла до Матері і сказала: «Мати, я не маю, що вдягнути, увесь мій одяг мокрий». Вона веліла мені піти і взяти під подушкою її нічну сорочку і вдягнутися. Я так зробила.

МОЛИТВА

 • Любий Ісусе, допоможи мені поширювати
 • Твій аромат усюди, куди я йду.
 • Наповни мою душу Своїм Духом і Життям.
 • Проникни в усе моє буття і заволодій ним настільки,
 • щоб моє життя було тільки відблиском Твого.
 • Світи через мене і будь настільки в мені,
 • щоб кожна душа, з якою я зустрічаюсь,
 • могла відчути Твою присутність у моїй душі.
 • Нехай вони поглянуть і побачать вже не мене, а тільки Ісуса!
 • Залишайся зі мною, і я буду сяяти, як Ти сяєш,
 • так сяяти, щоб бути світлом для інших.
 • Світло, Ісусе, буде все від Тебе, зовсім не від мене.
 • Це Ти, світитимеш на інших через мене.
 • Дозволь хвалити Тебе у спосіб, який Ти любиш найбільше,
 • світячи на тих, що довкола мене.
 • Дозволь мені проповідувати Тебе без проповіді,
 • не словами, а прикладом своїм, притягаючою силою,
 • співчутливим дотиком того, що я роблю,
 • усією повною любові мого серця. Амінь.

Молитва, яка була написана під натхненням особистої молитви кардинала Джона Генрі Ньюмана, яку промовляла Мати Тереза щодня після Святого Причастя.

Джерело: Витанія

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.