Багатьом конфліктам нашого часу протиставмо знак братерства

0
167
Перебуваючи з екуменічним паломництвом примирення в Південному Судані, Папа Франциск звернувся через відеопослання до учасників вручення цьогорічної «Премії Заїда за сприяння загальнолюдському братерству».
 

Повідомляє Vatican News

Роль релігій

Наступник святого Петра зауважив, що «релігії не мають політичної сили для того, щоби нав’язати мир», але «перетворюючи людину зсередини, заохочуючи її відректися від зла», вони спрямовують її до наставлення миру. Таким чином, «на релігіях лежить вирішальна відповідальність за співіснування між народами». «Діалог між ними тче мирний перебіг, відкидає спокусу розривати суспільне полотно та звільняє від маніпуляцій релігійними відмінностями з політичними цілями», – пояснив він, вказуючи також на завдання релігій «нагадувати про те, що доля людини виходить за межі земних благ і поміщається в універсальний горизонт».

Необхідність діалогу

Але щоби служити братерству, релігії «потребують діалогувати між собою, пізнавати одні одних». Як підкреслює Глава Католицької Церкви, якщо зуміємо показати, що «жити відмінностями в братерстві можливо», то крок за кроком визволятимемося від страху й недовіри до відмінного іншого. «Розвивати розмаїття та гармонізувати відмінності не є простим процесом, але це єдиний шлях, спроможний гарантувати міцний і тривалий мир, це зобов’язання, яке вимагає зміцнити нашу здатність вести діалог з іншими», – сказав Папа.

Дороги, що перетинаються

Святіший Отець зауважив, що люди різних релігій прямують до Бога, «крокуючи дорогами, які дедалі частіше перетинаються». Кожна зустріч може бути як нагодою для протистояння, так і для того, щоби підтримувати одні одних, бо нас єднає не тільки спільний початок, але й спільна доля «слабких і уразливих створінь». «Браття й сестри, ми усвідомлюємо, що дорога братерства – це довгий і важкий шлях. Багатьом конфліктам, тіням замкнутого світу, протиставімо знак братерства! Воно спонукає нас приймати іншого та шанувати тотожність, надихає діяти з переконанням у тому, що жити в гармонії та мирі можливо», – закликав Святіший Отець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.