У вірі в Ісуса Христа можемо віднайти єдність

0
109
З наготи Тижня молитов за єдність християн Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами підкреслює зв’язок між добром і справедливістю, назвавши сумним сигналом війну між християнськими народами, але наголошуючи на необхідності тривати в діалозі.
 

Пише Vatican News

«Навчіться добро чинити; шукайте справедливості» (Іс 1,17) – на таку тему від 18 до 25 січня 2023 р. триває Тиждень молитов за єдність християн. Слова пророка Ісаї як основу для молитовних роздумів обрала Рада християнських Церков Міннесоти, США. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами, наголошує на тому, що добро і справедливість є взаємопов’язаними та суттєвими для єдності.

Молитись і трудитись задля єдності

«Підвалинами всього екуменізму є молитва за єдність. Ми не можемо зробити щось кращого, як молитися за єдність, бо ми, люди, самі не можемо творити єдність», – сказав кардинал Кох, зазначивши, що ми, можемо творити поділи, як це показує історія і теперішність, а єдність – «це завжди дар Святого Духа». «З іншого боку, – додав він, – ми також повинні трудитися задля єдності, як каже Святіший Отець, у трьох сферах: разом прямувати вперед, разом молитися і разом співпрацювати. На цій основі можемо віднайти також справедливість між християнами і між церковними спільнотами».

Скандал війни між християнами

У контексті розмови про справедливість між християнами журналіст звернув увагу на сумну дійсність війни в Україні, запитуючи, яким чином екуменічний діалог може зробити внесок у справу миру. «Це насправді дуже сумне послання, що християни вбивають християн», – відповів очільник екуменічного відомства Римської Курії, зауваживши, що це «показує, що релігія є частиною проблеми, але повинна, натомість, бути частиною вирішення». «В цьому сенсі ми повинні й надалі поглиблювати діалог. Щоб віднайти мир, не існує альтернативи діалогові, але основою миру є справедливість, про що говорить цьогорічне гасло. В іншому розділі пророка Ісаї читаємо, що “плодом справедливості є мир”, opus iustitiae pax. Це було також гаслом Пія ХІІ, символом його понтифікату. Ми повинні поглибити це послання», – сказав Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами.

Єдність – поняття віри, а не церковної політики

Ділячись думками про роль в екуменізмі Папи Венедикта XVI, з яким Церква попрощалася на початку року, кардинал Курт Кох зазначив, що він зробив багато речей задля єдності з християнами, не лише в діалозі з православними, «який дуже підтримував», але й з протестантами. Наприклад, видатною була роль кардинала Ратцінґера в приготуванні спільної декларації про виправдання в 1999 році. «Я думаю, що його бачення екуменізму полягало в тому, що єдність не є поняттям церковної політики, а поняттям віри. Згідно з його поглядом, основою екуменізму є віра, яку кожен член Христового Тіла отримує в хрещенні. І поглиблення цього фундаменту у вірі в Христа дуже лежало на серці Папі Венедиктові XVI. Можемо сказати, що його екуменізм був христоцентричним, і за моїм досвідом, серця багатьох представників інших церков і церковних організацій відкриті на таке бачення», – зазначив Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.