Хода трьох царів з Україною в серці

0
170
До традиційної різдвяної маніфестації, що відбулася в містах і селах Польщі, приєдналися численні біженці з України.
 

Повідомляє Vatican News

Урочистість Богоявлення Господнього, що відзначається 6 січня, коли Церква латинського обряду згадує подію поклоніння волхвів, що є явленням Божого Сина всім народам, у Польщі є вихідним днем. Вже 15 років поспіль у цій країні в цей день організовуються колоритні процесії, що мають назву «Хода Трьох Царів». У заходах 2023 року взяли участь 1,5 мільйона людей, що є рекордом. Серед них були численні біженці з України.

Учасників ходи під час молитви «Ангел Господній» привітав Папа Франциск, мовивши: «Мої думки линуть також до “Ходи Трьох Царів”, яка сьогодні відбувається в багатьох містах і селах Польщі».

До численних українців, що зібралися у Варшаві, українською мовою звернувся Варшавський єпископ-помічник Міхал Яноха: «Бажаємо вам і вашій Батьківщині миру, сильнішого за війну. Бажаємо вам і вашій Батьківщині надії, сильнішої за смерть. Слава Україні», – сказав він. Характерною ознакою цьогорічної ходи, що відбувалася під гаслом «Нехай веде нас зоря», було те, що колядки співали не лише польською, а й українською мовою.

«Цього року в Польщі відбулося 753 Ходи Трьох Царів, а також кілька десятків у інших країнах, зокрема у Німеччині, Великій Британії, Франції, Камеруні, Руанді та Замбії. Щороку хода збирає майже 2 мільйони людей – мільйон на вулицях і ще мільйон перед телевізорами», – сказав Пьотр Гертіх, голова ради Фонду «Хода Трьох Царів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.