Прагнемо миру, де квітнуть пошана до прав і справедливість

0
199
На полях презентації книги про італійського політика Слугу Божого Джорджо Ла Піру Державний Секретар Святого Престолу відповів на запитання журналістів, що стосувалися перебігу війни в Україні та можливих переговорів.
 

Повідомляє Vatican News.

Діалог є важливим, слід чинити спроби, «надіючись всупереч кожній надії», хоча досі немає жодного проблиску щодо можливого посередництва. Так, спілкуючись із італійськими журналістами, кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, оцінив розвиток ситуації з можливими переговорами щодо миру в Україні. Розмова відбулася на полях презентації книги про італійського католицького політика Джорджо Ла Піру, що проходила в сенаті Італії.

Кардинал наголосив на готовності з боку Святого Престолу надати простір для зустрічі та діалогу між сторонами. «Ми готові, і повторюємо це від самого початку, – мовив він. – Вважаємо, що Ватикан може бути придатним тереном. Ми старалися запропонувати можливість для зустрічі всім, водночас, зберігаючи рівновагу. Чи це вдалося? Важко сказати… Нашим бажанням є запропонувати простір, де сторони зможуть зустрітися та розпочати діалог без попередніх умов. Але за ними – вибір методології праці та змісту переговорів, ми – готові».

На думку Державного Секретаря Святого Престолу, всі люди доброї волі не можуть не бажати діалогу. «Але на даний час мені здається, як було видно з ранкових повідомлень у пресі, немає умов для того, щоби вести діалог. Але потрібно і далі докладати зусилля, сподіваючись проти будь-якої надії, бо війна повинна скінчитися задля багатьох причин, насамперед, через страждання, яких вона завдає в Україні цивільному населенню, яке переживатиме насправді драматичне Різдво», – сказав кардинал Паролін. А на зауваження італійської журналістки про те, що сьогодні більше говорять про перемогу, аніж про мир, він зазначив, що якщо йдеться про «мир, який народжується з перемоги», то такий мир «матиме високу ціну». «Ми хочемо такого миру, де квітне пошана до прав і справедливість, бо мир – це діло справедливості», – додав він.

Коментуючи сльози Папи, який зворушився, читаючи 8 грудня молитву до Богородиці в намірі України, Державний Секретар Святого Престолу зазначив, що це вразило багатьох людей, що побачили, як Святіший Отець переживає все те, що відбувається. «Чи це зможе пробити якусь щілину? Сподіваємося. Іноді сльози спроможні розтопити навіть найзакам’яніліші серця. Але досі не бачимо жодного поступу, що заслуговував би уваги», – сказав він, додаючи, що це не означає, що нічого не робиться. «Ми пробуємо просувати ініціативи, які могли би привести до миру, але вони завжди залежать від волі сторін зупинити це. Без цього нічого не вдасться побудувати, незважаючи на зусилля та спроби», – підкреслює кардинал П’єтро Паролін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.