Лого Року Божого Милосердя: Церква як Добрий Пастир, який пригортає вівцю

0
138

У першу неділю Адвенту римо-католики України розпочали відзначення Року Божого Милосердя, який триватиме до 26 листопада 2023 року. Про працю над лого Року розповідає католичка українська графічна дизайнерка, яка від початку повномасштабного вторгнення Росії працює на фронті розвитку українського дизайну та плекання історичних традицій. 

Повідомляється на  РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

«Коли до мене звернулися від імені єпископату з цим проханням, я задумалася, як можу зробити його найкраще… Адже ідея Божого милосердя наче і проста графічно: коли ми говоримо про милосердя в Церкві, то одразу пригадуємо собі святу Фаустину Ковальську та образ Ісуса Милосердного. Цей образ частково використаний і в логотипі – Ісус, від якого розходяться два промені, що символізують Кров і Воду, що витекли з боку Ісусового у момент смерті на хресті. Але водночас час війни ставить перед нами нові виклики і коли ми говоримо про шлях, який обирає ціла українська Церква перед собою… 

То де, де нам черпати цього милосердя, якого так прагнемо? Ми потребуємо його тут і зараз, серця обливаються кровʼю і ми вмиваємося сльозами від горя, яке приносить війна щодня. 

Саме тому образ Доброго Пастиря, який пригортає вівцю до грудей – це той образ, який характеризує зараз Церкву, що припала до Серця Ісусового у пошуках спасіння та зрозуміння. Ми – вівці, що слухають голосу Пастиря у часі, коли навколо лише смуток і біль. Ми йдемо на зелені пасовиська, слухаючи свого Пастиря, бо в Ньому є спасіння. 

Добрий пастир обирає кошару, а не затишний будинок, він йде зі своїми вівцями. Добрий пастир не покидає своїх овець і тримає усю отару разом і шукає тих, що втрапили в біду. Господь, наш Пастир, обрав нас і дав життя за нас, поки наші українські пасовиська топче ворог. 

Літери зумисне були розроблені з метою додати українського характеру для логотипу та підкреслити ту нову єдність, якої ми досвідчуємо усередині Церкви, поєднуючи нашу національну і релігійну ідентичність».

Олександра Корчевська належить до грона українських католицьких митців, які створювали серію листівок та інших дизайнерських проєктів не лише для вірян та Католицької Церкви в Україні, а для широкого кола зацікавлених осіб в рамках ініціативи CUBE – Catholic Ukrainian Art Brand, які гроші з продажу листівок передають на благодійність.

Фото авторки лого: особистий архів Олександри Корчевської

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.