Католицька освіта: засіб для вираження Божого послання

0
49
Звертаючись до учасників Всесвітнього конгресу католицької освіти, Святіший Отець відзначивши її важливу роль у Церкві.
 

Повідомляє Vatican News.

З нагоди Всесвітнього конгресу католицької освіти, який відбувається у французькому місті Марсель від 1 до 3 грудня 2022 р., Папа Франциск написав спеціального листа на ім’я Філіпа Рішара, Генерального секретаря Міжнародного бюро католицької освіти (OIEC), яке організовує даний захід. У своєму листі Святіший Отець наголошує на глобальному значенні католицької освіти, яка сприяє діалогу та зростанню.

Освіта – складова у завданні Церкви

Папа Франциск зазначає, що освіта для християн є формою участі у пророчому вимірі Церкви. «Тому, коли ми підходимо до освіти, ми не можемо думати про неї як про те, що є просто людським, зосереджуючись на програмах, кваліфікаціях, ресурсах, сферах засвоєння, оскільки християнське покликання вимагає від нас дати голос Слову, яке не є нашим, перевершує нас, є трансцендентним», – зауважує Святіший Отець. Він також наголошує на тому, що навчання в католицькій школі не може обмежуватись лише конфесійними питаннями, а повинно формувати людей у всій їхній повноті, будучи відкритим на всіх. «Школа в цілому має бути передбачена як життєвий урок, у якому різні елементи інтегровані в тісній взаємодії з іншими інстанціями, такими як сім’я та суспільство. У такий спосіб ідентичність наших шкіл зможе бути присутньою в повсякденному житті, у непомітному та життєвому, розпочинати діалог, бути словом, яке може кинути виклик людям віри та водночас будувати мости діалогу з невіруючими», – вказує Папа Франциск.

Перебувати у сопричасті з Богом

«Велике питання наступне: як ми можемо переконатися в тому, що католицька школа справді є такою, якою її вимагає бути Господь? Мені здається, що відповідь знаходиться у самому Ісусі», – пише Святіший Отець, вказуючи на кілька характеристик, які випливають з Євангелія. Першим виміром є те, що Його послання є одночасно актом любові та послуху, а тому Він посилає своїх учнів як членів Свого тіла, щоб вони передали Його послання, відповідно до свого покликання. «Отже, наша перша характеристика народжується із сопричастя. Наші лекції не є ізольованими, наші школи не розділені на частини. Кожен із нас і вся наша діяльність перебувають у сопричасті з Богом, Який посилає нас, разом із вселенською та місцевою Церквою, у спільному задумі, який перевершує нас, для служіння людству», – зазначає Папа.

Слідування за Христом, щоб зростати і сприяти зросту іншим

Другою характерною особливістю на сьогодні є те, що ми перебуваємо у дорозі, в русі. «Ісус завжди простує і закликає Своїх учнів робити те саме, і навіть наказує їм іти перед Ним. Закликає виходити назустріч, досягати краю землі. Тому католицька школа повинна враховувати в своїх ініціативах соціальні проблеми місцевого та універсального характеру, повинна вивчати і в цьому процесі пізнання вчити відкривати розум на нові ситуації і нові поняття, прямувати разом, не виключаючи нікого, встановлювати точки зустрічі й адаптувати мову, щоб вона могла привернути увагу тих, хто знаходиться далеко», – пише Папа Франциск, додаючи, що освіта не обмежується лише накопиченням знань, необхідно пересвідчитися, що ці знання дають мудрість для зростання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.