Спомин святої Цицилії

0
165

22 листопада в Римсько- католицькій Церкві спомин святої Цицилії

Народилася Цецилія, імовірно, на початку ІІІ століття, хоча перші згадки про неї знаходимо тільки в V столітті – це записи усної традиції.

Вважають, що свята походила зі шляхетного римського роду Цециліїв, які перебували на панівних посадах імперії. З дитинства дівчинка захоплювалася християнством і таємно склала обіт чистоти, але батьки видали її заміж за язичника Валеріана. Свята спромоглася навернути його на християнство й відвела до Папи Урбана І, аби той виклав учення Христа та вділив Таїнство Хрещення. За легендою, Цецилія й Валеріан отримали від ангела вінки з лілій і троянд, які стали знаком їхнього цнотливого подружжя.

Проте невдовзі розпочалися гоніння на християн. Валеріан загинув перший, а Цецилія роздала все майно бідним і сміливо прийняла ув’язнення. Її краса, відвага і тверда віра у вічне життя й воскресіння навернула численних римських солдатів. Аби змусити зректися Христа, Цецилію душили гарячою парою, а коли це не принесло результату, підрізали їй горло. Через два дні страждань вона відійшла до Бога. Її нетлінне тіло знайшли в катакомбах святого Калікста. Культ святої поширився доволі швидко. Ім’я Цецилії згадане в Римському каноні.

Традиція переказує, що свята співала Богові й уміла грати на органі – хоча ймовірнішим для тих часів інструментом була б арфа. У кожному разі, усім своїм життям Цецилія заспівала чудову пісню для Бога.

Зображають її як молоду дівчину в багатому вбранні або в туніці, часто в присутності ангелів. Атрибути – вінок, музичний інструмент (орган, арфа, лютня), меч, пальмова гілка.

Покровителька органістів, хористів, церковної музики, музикантів, поетів, майстрів, які виготовляють музичні інструменти, незрячих.

За матеріалами Vatican News.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.