Спомин святого Мартина Турського

0
244

11 листопада в Римсько- католицькій Церкві згадуємо
святого Мартина Турського, єпископа

 

Мартин народився в 316 або 317 р. у Сабарії, на території нинішньої Угорщини. Його батько був римським військовим трибуном, і Мартин пішов по його стопах, вступив, після навчання в Павії, в армію Констанція II. Служачи в Галлії, біля воріт міста Ам’єна він зустрів жебрака, що просив милостиню, і віддав йому половину свого плаща. У наступну ніч йому з’явився Христос, одягнений в його плащ, Який говорив ангелам: «Це Мартин одягнув мене в свій плащ». Під враженням від цієї події Мартин прийняв хрещення і залишив військову службу, вважаючи, що вона суперечить основам віри. Йому було тоді 18 років. Відвідавши своїх батьків, він навернув їх у християнство, а потім відправився до св. Іларія з Пуатьє і став його учнем. Через деякий час оселився на острівці Галлінарія біля Генуї, де навколо нього зібралося багато учнів.

У 361 р. Мартин заснував у Лігюже (Ligugé) перший монастир у Галії і взагалі на Заході. 10 років по тому, всупереч його бажанню, був обраний єпископом Тура. Керуючи єпархієї, св. Мартіин продовжував вести суворий чернечий спосіб життя. У монастирях, які він створював, чернече життя поєднувалося з місіонерською роботою. Він сам на чолі спеціальної групи ченців постійно здійснював місіонерські подорожі, проповідуючи Євангеліє галло-романському населенню Турени та навколишніх областей.

Помер 8 листопада 397 р. під час чергової місіонерської подорожі. Його тіло доставили в Тур і поховали 11 листопада. Його рештки спочивають у базиліці, зведеній на його честь. Св. Мартин – перший прославлений в Західній Церкві святий не мученик. Він є покровителем Франції, королівської династії Меровінгів, єпархій Айзенштадта, Майнца, Роттербурка, Ам’єна; а також дітей, утримувачів готелів, наїзників, кавалеристів, капелюшників, ковалів, кравців, мельників, ткачів, подорожніх, в’язнів, власників виноградників, жебраків, солдатів.

За матеріалами Католицький Оглядач

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.