Спомин святого Андрія Дунг Лака і сподвижників

0
30

24 листопада в Римсько- католицькій Церкві спомин
святого Андрія Дунг Лака і сподвижників

Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.

Після трьох років підготовки Тен Ан Дунг приступив до Таїнства Хрещення й узяв собі ім’я Андрій. Вивчив китайську й латинську мови та впродовж 10 років служив катехитом. 1820 року розпочав теологічні студії, а через три роки був висвячений і став першим в’єтнамським священником. Служив на парафії Ке-Дам, невпинно проголошуючи Боже слово.

За часів правління імператора Мінь-Манга (1820–1840) розпочалися гоніння як на християнських місіонерів, що зазвичай приїздили з Португалії, так і на мешканців В’єтнаму, які прийняли віру. 1835 року Андрія Дунга заарештували, але парафіянам вдалося зібрати кошти й викупити його. Аби продовжити служіння, він мусив переховуватися: змінив прізвище з «Дунг» на «Лак» і перебрався в іншу місцевість. Через чотири роки знову потрапив до в’язниці разом з іншим священиком, Петром Ті. Їх знову викупили вірні, але ненадовго. Уже за кілька тижнів Андрія Дунга Лака та його товариша схопили й відвезли в Ханой. Там їх катували, а не змігши змусити зректися віри, стратили.

1988 року Андрій Дунг Лак був канонізований разом зі 117 в’єтнамськими мучениками, які померли за Христа в 1773–1862 роках. Серед них 8 єпископів, 50 священників і миряни різного віку. Наймолодшому, Йосифові Туку, було 9 років.

Зображають святого у священницькому вбранні, у комжі й червоній стулі, з хрестом або пальмовою гілкою в руках, часто між сподвижниками-мучениками.

Покровитель рідних домівок.

За матеріалами РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА в УКРАЇНІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.