7 кроків для поглиблення Євхаристійної побожності.

0
132

Усвідомлення реальної присутності Ісуса Христа у Євхаристії та поглиблення євхаристійної побожності серед вірних – це одні із завдань, які ставить перед собою Католицька Церква. 

1. Приготуватися до Євхаристійної Жертви

Приготування до Пресвятої Жертви в Літургії повинно включати роздуми над літургійними читаннями, ретельну підготовку літургійної музики, а також дотримання годинного євхаристійного посту.

Як йдеться у Кодексі канонічного права: «Той, хто має намір прийняти Святе Причастя, повинен утримуватись від будь-якої їжі чи пиття, за виключенням води чи медикаментів, хоча б впродовж однієї години до Святого Причастя» (Кан. 919, п.1). Зазначимо, що обов’язок євхаристійного посту не стосується осіб старшого віку та хворих.

2. Зробити іспит сумління

Зробити іспит власному сумлінню означає молитовно роздумати над своїми думками, словами та вчинками для того, щоб виявити присутність гріха. Є різні способи як це можна зробити, однак важливо, щоб це зробити перед тим, як прийняти Святе Причастя.

Окрім того, не слід занедбувати Таїнство Сповіді, духовне читання, участь у реколекціях, щоденну молитву на розарії, читання Святого Письма та інші побожні практики, які пропонує Церква.

3. Подумати про Ісуса, насправді присутнього у Євхаристії

Роздумати над істинною присутністю Господа у Євхаристії, як цього навчає Католицька Церква, і віддавати відповідну шану Його присутності серед нас.

4. Молитись і працювати задля єдності Церкви

Вірні покликані молитись і працювати задля єдності Церкви, особливо молитись за Святішого Отця, його Петрове служіння, щоб усі християни наближались до сопричастя у Євхаристії.

5. Перебувати у тиші

Провести час у тиші, адоруючи Ісуса Христа у Євхаристії або просто у храмі перед табернакулюм, дуже корисно. Таке тихе поклоніння вартує робити поза межами Літургії – перед або після неї.

6. Пожертвувати євхаристійне поклоніння (адорацію) в конкретних намірах

Зазвичай, у храмах проводять молитви перед Пресвятими Дарами у різних намірах, наприклад за покликання, за різні потреби Церкви та світу. Але ти також можеш принести у серці свої наміри.

7. Шанувати свою родину і об’єднувати страждання з Христом

Вірні покликані шанувати свою родину і об’єднувати свої страждання та турботи із стражданнями Ісуса Христа, а також дотримуватись моралі, як цього навчає Католицька Церква.

Таким чином, слідуючи цим сімом крокам, можемо ще глибше пройнятись духом Євхаристійної побожності.

За матеріалами CNA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.