Від якості сім’ї та подружжя залежить якість стосунків у суспільстві

0
142
Зустрічаючись із керівництвом, викладачами, студентами і випускниками Папського Богословського Інституту Івана Павла ІІ з вивчення наук про подружжя та сім’ю, Папа Франциск звернув увагу на необхідність богословського аналізу не лише подружжя та стосунків пари, але потребу розширити погляд на всі інші виміри родинного життя.
 

Повідомляє Vatican News.

«Нечувані досі турбулентності, які в цей наш час піддають випробуванню всі сімейні узи, вимагають уважного розпізнавання, щоби збирати знаки мудрості та милосердя Бога», – сказав Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 24 жовтня 2022 р., спільноту Папського Богословського Інституту Івана Павла ІІ з вивчення наук про подружжя та сім’ю. В зустрічі брали участь також представники філіалів навчального закладу.

Уважні до суспільних перетворень

На початку свого слова Святіший Отець зазначив, що минуло 5 років відтоді як він провів реформу цього інституту, заснованого 1981 року святим Іваном Павлом ІІ, наміром якої було дати поштовх для ширшого розвитку, аби відповідати на виклики, які постали на початку третього тисячоліття. «Саме ж богослов’я, щоби бути на висоті цього розширення, покликане опрацювати християнське бачення батьківства, синівства, братерства, а не тільки подружнього зв’язку, що відповідатиме родинному досвідові в перспективі всієї спільноти», – сказав Папа, додаючи, що культура віри покликана «без наївності та вільно» зіставлятися із перетвореннями, які позначають актуальне розуміння стосунків між чоловіком і жінкою, між любов’ю та плідністю, між сім’єю та спільнотою.

У контакті з живим вченням, яке розвивається

Папа схвалив зусилля академічної спільноти, спрямовані на те, щоби послідовно та креативно розвивати віроучительський проект. Це зусилля, які наповняють змістом титул «папський», присвоєний інститутові, який означає, що служити Церкві, ступаючи стежкою Петрового служіння, є даром, який він одночасно отримує та передає. А тому помиляється той, хто сприймає його оновлений зв’язок із живим віровченням в категоріях протиставлення місії, отриманій під час заснування.

Не одними лише кризами

За словами Святішого Отця, місія Церкви сьогодні вимагає інтеграції богослов’я подружнього зв’язку із конкретнішим «богослов’ям родинного становища». Саме тому потрібно розпізнавати знаки Божої мудрості й милосердя серед нечуваних випробувань, яких зазнають подружні узи, бо ми «не є пророками нещастя, а надії». Тож розглядаючи причини кризи, не слід втрачати з поля зору «відрадні, іноді зворушливі знаки здібностей, які виявляють родинні зв’язки». Як підкреслив Папа, сім’я залишається «незамінною антропологічною граматикою фундаментальних людських почуттів». Саме з неї черпають силу всі стосунки солідарності та любові, як от волонтерство, захист безпорадного чи братерство. Тому важливими є не тільки стосунки пари, але всіх складових родини.

Піклуватися, не чекаючи на досконалість

«Якість подружжя та сім’ї визначає якість любові окремої особи та якість зв’язків, які існують у самій же людській спільноті», – наголосив Святіший Отець, вказуючи на обов’язок Церкви та держави вислуховувати сім’ї. «Ми не повинні очікувати, щоби сім’я була досконалою для того, щоби заопікуватися її покликанням і підбадьорити її місію», – зауважив він, підкреслюючи, що подружжя і сім’я завжди матимуть недосконалості, аж доки ми не будемо в небі. «Однак, ми вручаємо Господеві нашу недосконалість, бо черпати з благодаті святого таїнства благословення для створіння, якому довірена передача сенсу життя, не лише фізичного, є отим “можливим” у Бога», – сказав Папа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.