Розарій- молитва миру

0
41

Жовтень у Католицькій Церкві – це місяць, присвячений на особливе почитання Пресвятої Богородиці через молитву на Розарію.

КОРОТКО ПРО РОЗАРІЙ

Розарій, від часів св. Домініка (1170 – 1221) по сьогоднішній день під натхненням Святого Духа, поступово розвивався та був улюбленою молитвою багатьох святих. Святіший Отець Павло VI у своєму апостольському зверненні «Maрійський культ» підкреслив євангельський характер Розарія та його христологічну орієнтацію.

Святий Папа Йоан Павло ІІ видав про Розарій свій Апостольський лист Rosarium Virginis Mariae (Розарій Діви Марії). У ньому до традиційних Таємниць – Радісних, Скорботних і Славних – він додав ще і Таємниці Світлі. Молитва на Розарію в житті цього Папи була його улюбленою молитвою. Про Розарій він висловився так: «Від ранніх моїх літ, ця молитва мала важливе місце в моєму духовному житті. Розарій мене супроводжував в хвилинах радості та випробувань. Йому я доручав мої турботи, в ньому я завжди знаходив потіху».

Після свого обрання на Папу він сказав: «Розарій – це моя улюблена молитва. Чудова молитва! Чудова своєю простотою і глибинністю… Наше серце здатне включити в ці десятки Розарія всі факти, які творять життя людини: родину, націю, Церкву, людство, а також і переживання, як особисті, так і ближніх, а особливо тих, хто нам близький та кого цінимо найбільше. Таким чином, ця проста молитва Розарія можна сказати визначає ритм людського життя».

Своєю простотою і глибинністю молитва на Розарію також і нині широко поширена серед людей. Вона набула особливого значення в приватних об’явленнях Божої Матері в Люрді, а особливо у Фатімі. Там Пресвята Богородиця доручила молитися на Розарію за мир у світі і за навернення грішників. Вона теж просила, щоби наприкінці кожної десятки добавляти ще й таку молитву: «О Ісусе, прости нам гріхи наші, спаси нас від вогню пекельного, приведи на небо всі душі, а особливо ті, які найбільше потребують Твого милосердя».

Молитва на розарію нині є найпоширенішою молитвою серед католиків і стала немов би католицьким молитовним символом. Розарій – це особлива молитва для випрошування ласки про мир: про мир у світі, про мир у родинах, про мир у людських душах, як рівно ж і молитвою за навернення людей до Бога.

 

* Роза́рій, (латинською rosarium) — традиційна католицька молитва, в перекладі з латинської означає «сад з троянд».

Вервиця походить від давньоруського слова вьрвь (верв), що означає шнурок, мотузка.

За матеріалами о. Василя Цимбаліста OSBM

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.