Хто молиться розарій, той впливає на перебіг подій цього світу

0
255

РОЗАРІЙ – ЦЕ більш результативний засіб захисту ніж будь-яка дипломатія, потужніший ніж будь-яка організація і преса. Хто молиться розарієм, робить для людства більше, ніж будь-який оратор, редактор, організатор, директор чи посол.
Хто молиться розарієм, той впливає на перебіг подій цього світу за допомогою Тієї, мудрість і силу влади Якої не досягнуть, навіть у найменшій мірі, усі університети і уряди.

(Папа Леон ХІІІ)

Розславлення Святого Розарію

Молитву Розарію популяризували численні святі, однак найбільше до її поширення спричинились Папи, бо вбачали у цій молитві порятунок від небезпек, які загрожували Церкві. А як подяку Марії за перемогу християнського флоту над мусульманами в битві під Лепанто, папа Пій V встановив день 7 жовтня святом МАТЕРІ БОЖОЇ СВЯТОГО РОЗАРІЮ.
Папа Леон XIII — якого називали Папою Розарію — рекомендував молись Розарієм цілий місяць жовтень і додав до Літанії Лоретаньскої звернення: Царице Святого Розарію, молись за нас!

Великим покровителем молитви Розарію був Святіший Отець — Йоан Павло II, який додав до Розарію четверту Частину — Таємниці Світла, перед тим Таємниць було тільки три: Таємниці Радісні, Скорботні і Славні. Таємниці ж Світла стосуються публічної діяльності Ісуса Христа.

Життя святих дає нам зрозуміти, що «від кожного, кому дано багато, багато від нього йжадатимуть. Акому багато повірено, від того ще більше жадатимуть» (Лк. 12,48).

Отримання таких незвичайних ласк, які нам дарує Марія через молитву Розарієм, народжує в наших серцях велику вдячність. А вдячність народжує бажання славити і хвалити Бога. А, коли розважаємо в Розарії Божі Таємниці, наше серце неодмінно наповнюється розумінням всеосяжності і мудрості Божого Провидіння, яке відкриває нам Правду. Пригадаймо притчу про таланти, які даються нам не для задоволення чи радості, що вони у нас є, а для того, щоб їх помножити….I тоді хочеться ділитись з іншими і нести далі світло, яке освітлює темряву наших сердець… щоб освітити серця тих, хто, ще не знає Дороги до Нього!

Місійний Розарій

Напевно багато з нас знає про «кольоровий» розарій. У ньому кожна таємниця- десятка має свій визначений колір: зелений, червоний, білий, жовтий і голубий. Це є так званий Місійний Розарій. Чому так його називають? Що означають ці кольори?

бл. Джон Фултон Шін

Ще у 1951 р. таким Розарієм запропонував молитись американський архієпископ Джон Фултон Шін, якого Папа призначив директором Папської місійної справи у США. Джон Фултон Шін дуже вболівав за Церкву не лише у Америці, а й по всьому світу, тому запропонував християнам молитися Місійний Розарій. Він мріяв про те, щоб кожен християнин молився в намірі всієї Церкви, тому кожний з п’яти десятків місійного Розарію пропопував жертвувати за людей (віруючих і невіруючих), місіонерів і волонтерів на місіях одного з п’яти континентів світу. Кожен десяток цього Розарію має інший колір, який символізує один із континентів світу. Таким чином, перебираючи намистинки певного кольору, ми молимося за той чи інший континент, а отже, коли молимось окремими Таємницями Розарію, жертвуємо їх в намірах євангелізації конкретних частин світу.

Зелений – Африка: колір тропічних лісів Африки, а також колір надії.

Червоний – Америка: колір, який асоціюється з кольором шкіри індіанців, корінних мешканців Америки.

Білий – Європа: колір шкіри європейців, а також колір Святішого Отця.

Голубий – Окeанія: води Хрещення і води Тихого океану, на якому є багато островів. Можете подивитись на карту, а якій побачите, що Австралія з усіх сторін оточена морями.

Жовтий – Азія: нагадує народ Азії, найчисленніший на світі, колір шкіри, яких подібний до жовтого кольору

В сучасному світі ми часто відчуваємо свою безпорадність щодо того, що відбувається довкола нас, бо не можемо вплинути на те, що діється… А що зробила Марія, коли помітила, що не вистачає вина на весіллі і зауважила безпорадних господарів свята в Кані Галилейській? Безвихідна ситуація?! Саме ця подія Євангелія показує нам, що там, де ми почуваємось безпорадні, Мaрія звертає наш погляд на Свого Сина, даючи тільки одну просту вказівку: «Зробіть усе, що вам скаже»… 
А це означає, якщо слухаємо серцем Євангеліє, воно буде відкривати нас на потреби інших.

Місійний Розарій нагадує нам, що наша молитва потрібна усьому світу!

Такою молитвою запрошуємо Мaрію не тільки до свoїх буднів, але також до життя цілого світу! 
A через це наша молитва, навіть найкоротша і серед розпорошень, може змінити недоліки сучасного світу!

Джерело: Санктуарій св. Антонія, м. Львів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.