«Вперше в житті я не знав, куди втікати… бо не достатньо просто бігти, потрібно знати куди…»

0
152

Кардинал Конрад Краєвський, який з доручення Папи відвідує Україну, потрапив під обстріл, доставляючи гуманітарну допомогу людям у прифронтовій зоні.

Вже майже тиждень триває спеціальна місія в Україні кардинала Конрада Краєвського, Префекта Дикастерії харитативного служіння, якому Папа Франциск доручив засвідчити його близькість населенню, яке страждає від війни.

17 вересня для кардинала особливий день, адже рівно дев’ять років тому, 2013 року, він отримав єпископські свячення після того, як Папа Франциск призначив його Апостольським елемозинарієм. І саме в цю річницю, спонукуваний дорученням Святішого Отця, кардинал завантажив свій мікроавтобус речами першої необхідності та вирушив у супроводі католицького єпископа Яна і протестантського єпископа Андрія, а також українського солдата, до місць на лінії фронту, куди, за його словами, «не їздить ніхто, крім солдатів» з огляду на безпеку.

«Увесь час там є росіяни, але також і люди, які залишились на місці та з різних причин не виїхали. Це близько 4 тисяч людей. Ми поїхали до них. Вони знають, де громадитись. Туди ми їхали з великими труднощами. Важко дістатись до військової зони, бо там немає жодних законів, немає жодних кодексів. Росіяни просто стріляють в усе, що рухається. Нас застерігали і навчили, щоби лише залишити їжу та швидко втікати, щоб не наражати також тих людей, бо всюди, де збираються люди, росіяни одразу стріляють і так було теж на жаль в одному місці, що між будинками впали ракети. Добре, що з нами був солдат, який сказав, куди тікати, бо я вперше не знав, куди бігти», – розповів кардинал.

На щастя, від обстрілу ніхто не постраждав. «Ця допомога дуже необхідна. Ми роздали всім розарії від Святішого Отця, також і військовим. Не важливо, хто якого віровизнання. Для них найважливіший – хрест. Вони одразу їх одягнули на шию. Ми хвилинку помолились, наскільки це нам дозволив військовий. Разом із єпископами уділили благословення всім присутнім та швидко розійшлися, бо вистачить, що збереться пару осіб і одразу наступає обстріл», – зазначив кардинал. Підсумовуючи цей досвід, пережитий в річницю своїх свячень, він стверджує, що сьогодні «може тільки молитися», повторюючи: «Ісусе, на Тебе уповаю!».

За матеріалами української та польської сторінок Vatican News

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.