Спомин святого Єроніма Стридонського

0
164
30 вересня в Римсько- католицькій Церкві згадуємо
святого Єроніма Стридонського

Святий Єронім Стридонський залишив унікальну спадщину після себе. Він переклав на латинську мову текст Старого та Нового Завіту відомий у світі як “Вульгата” і використовується Церквою, як офіційний текст Біблії. Святий Єронім відомий у світі як письменник, перекладач, теолог.

Єронім народився в селі Стридон поблизу Емони, сьогодні це Албанія. Народився в 360-х роках, а помер приблизно в 420 році проживши досить довге життя.

Єронім поїхав у Рим, щоб продовжувати риторичні та філософські студії. Тут Єронім навчається у римського ритора і граматика Елія Доната і вивчає латинську та грецьку мову. Згодом став одним з найосвіченіших Отців Церкви.

Спочатку Єронім скептично ставився до християнства. Але в Римі він переживає навернення. Пізніше відправляється в Галлію де оселяється в Трірі. Там він вперше зайнявся богословськими студіями, і скопіював коментар Ілларія з Пуатьє до Псалмів і трактат «De synodis».

Святий Єронім мав хорошу память та вправно оперував у численних дискусіях Святим Письмом, описав життя відомих монахів. Він проживає в період відомих Богословів, серед яких: Оріген та Василій Великий. Святий Єронім будував мости між сходом та заходом.

Святий Єронім наголошував завжди, що Бог у своєму другому пришесті принесе на землю новий порядок. Пережити Божий порядок ми можемо в Церкві вже сьогодні.

Сьогодні нам важливо смакувати та жити Божим Словом, читати його, роздумувати. Святий Єронім казав: “Не знаєш Святого Письма – не знаєш Христа”. Саме тому нам рекомендовано систематично вивчати Слово Боже. Так ми зможемо побачити контекст та розкрити для себе самого Бога. Практикуйте читання Євангелія та Старого Завіту кожного дня свого життя.

Сьогодні, коли триває війна, нам варто вчитися та робити висновки, змінювати свої навички. Не бійтеся поділитися з ближніми тим малим, що маєте. Сміливо живіть оптимальним життям, не бійтеся. Створіть навколо себе простір де вас оточує: світлоспокій, молитвамир та Святе Письмо.

Джерело: Радіо Марія

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.